Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szívesen szülnék még, de már...

Szívesen szülnék még, de már nem lehet, más is volt így?

Figyelt kérdés
Van már 3 gyerekem, imádtam megszülni a gyerekeim. Nem is a fájdalom, hanem az az érzés utana, hogy megszültem annyira katartikus öröm volt. Másnak is hiányzik vagy csak én vagyok ilyen dillos? Csillapodik ez az érzés? 2 hónapos a harmadik
2020. jún. 17. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát nálam egyszer sem volt katartikus öröm, sőt, a gyerekekkel kapcsolatban soha. Semmiképpen nem szülnék mégegyszer, sőt, ha visszamehetnék az időben és átadhatnám másnak megtenném!
2020. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyes, őszintén sajnálom hogy így érzel. Nagyon remélem hogy változik ez majd!!

Kérdező, keress valami új euforia-forrast. A szülés csak egy pillanat, ne magadat lásd ebbe is! Hanem a gyerekeket akiknek szüksége van egy anyára.

Amúgy én nem éreztem ilyet, rettegtem a szulestol, nem is szeretem hogy elvárás már kb h lelki tartalmat kell adni neki.

Nekem mikor vittük végre a kórházból haza a bebit, volt egy ilyen mély érzés.

2020. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a sógornőm mesélt ilyet. Hogy annyira szeretné újra átélni, és olyan furán rossz érzés, hogy nem lehet, csak hát ugye nem lehet sorra szülni a gyerekeket egy pillanatnyi érzés miatt.

Ő azt mondta, hogy az segít, ha ezt az érzést a pillanat megélésébe forgatja. Eszébe jut, mekkora katarzis volt, és aztán ránéz a gyerekre, hogy nahát, ez az eredménye.

Meg neki még a sportteljesítmény a katarzis-forrás. Elmenni a határokig.

2020. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Első,igazán sajnálom



Én hasonlóképp leszek..

Imádok babát várni és szülni..

3 hónapos a babám. Alig várom a következőt. 3 gyereket terveztünk

2020. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor élvezd ki :) én már eljátszottam a kártyáim és nagyon irigy vagyok arra aki nem 😊
2020. jún. 17. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 2 császárom volt, egyiket sem éltem meg katarzisnak (szerencsére traumának sem). Amiről te írsz, az nekem és még sok más nőnek kimaradt. Épp ezért gondolj rá úgy, hogy milyen jó, hogy többször átélhetted, ne pedig úgy, hogy többet nem fogod. Ugyanannak a dolognak fogd meg a pozitív végét, ne a negatívat.

Illetve találj valamit, akár sport, akár szakmai sikert vagy vmi mást, ami szintén hasonló érzést okoz, de ugyanazt az érzést ne várd viszont.

2020. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Ne is mondd. Mindig 4 gyereket akartunk, itt van a 4 és majd’ belebolodnulok, h lehessek még egyszer várandós és szülhessek.
2020. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Az elso csaszar volt, a masodik termeszetes. En is eddigi eletem legkulonlegesebb elmenyenek erzem, kovetkezo es egyben utolso is remelem hogy hasonloan fog elsulni. Ettol fuggetlenul annyi rizikot es felrecsuszast rejt magaban h tobbet nem vallalnek csak azert a par oraert es a vegen a katarzisert. De tudom mit erzel:)
2020. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!