Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Konkrétan mi a kérdés? Kinek mi a szimpatikus?
2020. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Maradok az orvosi véleménynél GYK helyett: https://www.youtube.com/watch?v=JYmoMe21t1o
2020. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
2-es engem a nő elvesztett ott ahol a lelki sérülés esetén nem támogatja a császárt. “Készítsük fel a kismamát arra, hogy megelje a saját gyereke születését” Hat menjen már a francba. En megszültem természetesen a gyerekem. Sem csodálatos nem volt sem semmi egyéb. Biológiai funkció volt. Ennyi. Gusztustalan ez a muszaj mindenkinek átélni a csodát. Hagyjuk már.
2020. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Amelyik orvosilag lehetséges.
2020. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Azt hiszem, ez jogos önvédelem részedről. Kimaradni egy lelkileg katarktikus élményből, amit sokan csodaként élnek meg, biztosan nehéz, és nem egyszerű feldolgozni. Ha valami ennyire intenzív érzést vált ki belőled, hogy szinte már gusztustalannak érzed, hogy valaki támogatja a szülés élményszerűségét, akkor ott hiányérzet, csalódás van a mélyben. Nem kell vele szembenézned, elzárhatod és mondhatod, hogy ez pont olyan esemény, mint pisilni vagy enni, és ennyi. Nem kell belőle nagy ügyet csinálnod, ha neked így könnyebb helyére tenned, ami történt veled. Hogy elvették tőled az esélyét, hogy másképp éld meg, amit meg lehet másképp is élni.


Sajnálom, hogy neked rossz érzés, de tény, hogy a szülés lehet jó érzés, lelkileg felemelő, és ez a doktornő minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy ne csak biológiai funkció legyen a szülés, hanem élmény. Az egyik legcsodálatosabb orvos ma Magyarországon.

2020. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nincs bajom a szüléssel. Azzal sincs bajom, ha valakinek ez csodálatos. Nekem lelki alkalomnál fogva sosem lesz/lenne az. Legalábbis a folyamat. A végeredmény az igen. Az csodálatos. Ami engem idegesít, és amit gusztustalannak tartok, az nem szülés, hanem, hogy mostanában divat lett az emberek arcába tolni, hogy ez bizony csodálatos és felemelő és a terhesség nem terhesség, hanem áldott állapot. Csakhogy az az igazság, hogy a nők egy része nem ilyen nyálas ám.
2020. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy gondolod. Nyilván itt most nem fogjuk meggyőzni egymást, meg nincs is miről. Te így élsz, én nem.
2020. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Csatlakoznek hatos véleményéhez. Valamiért elvárás lett a szulesnek lelki meg ezoterikus tartalmat adni.

Nekem csak azért visszatetsző, mert XXI szazadi mega-individualizaciot látom benne. Már nem a gyerek szuletik, a nő szül.

2020. jún. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom a hatoshoz.

Ha a gyerekkel kapcsolatban nem úgy látsz mindent, mintha rózsaszín csillámpóni rohangálna a pipacsos réten, akkor már lelki sérült anya vagy.

Pedig a szülés fáj, a szoptatás lehet kellemetlen és egy idő után csak a táplálás módja és a napi kb. 10 alkalmat nem csodaként éled meg. Az éjszakázás kimerítő, a hasfájás frusztráló és sorolhatnám.

De ezek mellett ott a csoda, ami maga a gyereked.

2020. jún. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!