Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első baba császár, Hosszú...

Első baba császár, Hosszú vajúdás elégtelen tágulás miatt, második lehetséges mégis természetes úton?

Figyelt kérdés
Első babám születése 26 óra vajúdás után 2 ujjnyi tágulásnál megrekedt, a baba végig nagyon magasan volt, azt mondták azért mert 3 szor volt a köldökzsinór a nyakán és nem tudta tágítani kellően a méhszájat. Volt valaki hasonló helyzetben? Nemsoká születik a második babám, természetes szülésre készülünk. Lehetséges? Kezd rajtam eluralkodni a pánik, hogy ismét hosszú vajúdás után tolnak majd a műtőbe... Ha van valakinek hasonló tapasztalata. Nagyon örülnék ha megosztaná velem

2020. jan. 16. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

1. nekem el se indult. Indították, 23 óráig brutál 2 percesek, majd durva mekóniumos víz miatt (ő sem élvezte a műfájásokat...) sürg. császár.

2. 13 hónappal később 32 óra igazi vajúdással vbac.

3. 22 hónapra rá 2vbac.

4. 14 hónapra rá 3vbac. 😊

2020. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ja, az idők a kicsiknél is kb egy napok voltak, ez lemaradt. De ég és föld a normál, meg az indított, az elsőre még mindig szörnyülködve emlékszem vissza, a kicsikkel kifejezetten tudtam élvezni is a folyamatot.
2020. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ🙂 nekem magától indult, csak az utolsó pár órában adtak oxit, de nem igazán erősített már a fájásokon, előtte is már brutál fájások voltak, csak épp nem tágítottak semmit sajnos. Második babánál mikor indultatok el a kórházba? Valószínű nekem is ismét hosszú vajúdásom lesz, az előzőből kiindulva, utólag bánom, hogy 5 percesekkel bementünk ugyanis több mint 16 órán keresztül voltak 5 perceseim....
2020. jan. 16. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Múlt héten szerdán szültem. Ugyan ez az előzmény mint neked, a második is császár lett.
2020. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Ugyan az volt a császár oka a második babánál mint az elsőnél? Gratulálok a picurkához!
2020. jan. 16. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet, mint az első válaszolóval, nekem sem indult el, indították, de utána sem tágultam. Én szerencsére nem vajúdtam az 1-2 perces brutál fájásokkal 23 órát, csak kb. 10-et. Utána sürg. császár, mert esett a kisfiam szívhangja, és sehogy nem sikerült tartósan visszatornászni (neki is a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, mint utóbb kiderült). De szerencsére teljesen egészségesen született.


Most terhes vagyok a kistesóval. Elvileg nincs akadálya a sima szülésnek, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs bennem félsz...elég rossz élmény volt ez az indított szülés, meg ami utána jött.

2020. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg lehetett, otthon maradtunk, az utolsó 2-3 órára mentünk csak be. 15 perc a kórház kocsival, nem siettem. 😊 1-2. vagyok
2020. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ugyan az volt. Viszont fele annyit nem vajúdtam. Viszont jobban megviselt a császár. Ahogy kiment az érzéstelenítő ugyan olyan fájásaim voltak mint vajúdás közben.
2020. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy köszönöm :) kitartást.
2020. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1-eshez kérdés

Nem volt semmi baj abból, hogy a császárod után 13 hónapjára normál úton szültél? Szóval nem véreztél be utána, vagy valamilyen szakadás stb nem volt? Ettől nagyon félek, ha esetleg ilyesmi lenne, hogy kis idő telik el 2 szülés közt, főleg, ha az 1. császáros.

2021. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!