Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan dolog életetekben...

Volt olyan dolog életetekben ami jobban fájt a szülésnél? (fizikailag)

Figyelt kérdés
Én úgy mentem szülni, hogy előtte a poklokat megjartam tinikent. Elmesélem a sztorim : 17 éves voltam mikor egy májusi nap rosszul lettem. 40 fokos láz, zöld hasmenés és levertség. Brutális görcsök(szülés közben nem éreztem akkora fájdalmat mint akkor anno) 1 hétig orvoshoz sem tudtam menni. 38 alá nem ment a lázam. Annyira fájt a hasam, hogy szó szerint azt hittem, hogy meghalok az ágyamban. 1 hét után elmentem orvoshoz hazaküldtek, hogy gyomorrontas pihenjek. 2 hónapon keresztül mindennap falat kaparva sírva, csont sovanyan vártam mikor leszek jobban. Közben minimum 5 orvos nézett meg és senki nem látott semmit. Utána mintha mi sem történt volna jól lettem. Ez évekkel ezelőtt történt. Egyébként ha valaki felismeri a betegség tüneteit nyugodtan leirhatja. De az az egy biztos, hogy ez sokkal jobban fájt a szülésnél. A fájás az teljesen ugyanaz volt mint vajúdásnál csak ott nem társul hozzá sem láz, sem levertség sem hasmenés, és nem tart 2 hónapon keresztül .
2020. jún. 19. 21:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem fájt annyira még semmi. Sok csontom tört már, bokaszalag szakadás..de ezek piskóták, a szüléshez képest. Talán az a fájdalom közelíti meg, amikor odalenn összeszedtem valami bacit, és brutálisan fájt a méhem, 5 percenként pisiltem pár csepp véres pisit, ami iszonyatosan fájt.
2020. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Vesegörcsöm pont annyira fájt
2020. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Az epegörcsök után kíváncsi voltam. Hát a szülés valami brutális.


Talán az egyik brutkó fogfájásom megközelítette, illetve az epegörcs is majdnem súrolta, de nem volt fájdalmasabb egyik se.

Voltam összetörve, műtve, egyik se volt ilyen.

2020. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem volt olyan, ami jobban fájt, de hozzáteszem, velem semmi drámai nem történt eddig. Nem tört el csontom sem meg ilyesmi. Eddig. Szóval nincs összehasonlítási alapom. DE. Egyáltalán nem volt akkora dráma a szülés, mint amire elkészültem a beszámolók alapján. Teljesen túl lehetett élni, pedig több, mint 30 órát vajúdtam.
2020. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Volt egy balesetem, egy busz elütött a zebrán 17 éves koromban. Az nagyon fájdalmas volt, de szerencsére nem volt durva a baleset, nem tört el semmim. Az fájdalmasabb volt de sokkal rövidebb ideig tartott. A szülésben az volt a rossz, hogy már lassan 2 napja tartottak a fájások, kimerültem vagy jobban mondva teljesen lemerültem.
2020. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Három gyereket szültem. Azt tapasztaltam, hogy minél rövidebb ideig tart a vajúdás, annál erősebbek a görcsök (logikus), és annál jobban fáj.

12 óra volt a legtöbb, azt simán el lehet viselni. 2 óra volt a leggyorsabb. Akkor azt hittem, hogy belehalunk.

Volt pár törésem, érzéstelenítő nem hatott, és úgy húzták a gyulladt fogam, méhgyulladás spiráltól, stb. De a 2 órás vajúdás nyomába se érnek.

2020. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Terhesség alatt és szülés után voltak epegörcseim.

Azok sokkal rosszabbak voltak, pedig a vajúdás 28 órán át tartott. 3 percesekkel indult az utolsó 10 órában 2 percenként oxitocinnal. A vége császár lett. De mindezek ellenére is az epegörcs sokkal rosszabb volt.

2020. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Azért kemény lehetett ez a betegséged hogy 2 hónapig tartott.. jézusom.


Nekem eltört a gerincem, brutális fájdalom volt. Mondom ennél rosszabb semmi sem lehet. Hát, vajúdásnál majdnem elhánytam magam a fájdalomtól, plusz olyan volt, mintha ki akarnák tépni a beleimet. Nem tudok dönteni, hogy melyik volt a rosszabb.

2020. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Átestem különféle műtéteken, voltak baleseteim, meg megszenvedem minden hónapban a menstruációmat, kiszáradásig hányva sokszor a görcsöktől.

De a mellhártya gyulladásomnál éreztem egyedül, hogy én most meghalok. A szülés kismiska volt ahhoz. 3 hétig feküdtem azzal a nyavajával. A levegővétel is olyan volt, mintha kést forgatnának a mellkasomban, wcre felkelni ordítással járt. 40.7 fokos láz az első héten, amit nem lehetett könnyen levinni. 3 hét alatt 12 kgt fogytam, mert képtelen voltam enni, megmozdulni.

Inkább szülnék még nyóc gyereket, de olyan poklot mint az a 3 hét be nem vállalnám újra!

2020. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem.


Volt nekem minden, a számat szétverték szájsebészeten, pánikrohamok, tartós fekvés, betegség, minden.


A szülés brutális volt, inkább minden más még egyszer, mint az!

2020. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!