Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Környezettanulmány hogyan zajlik?

Környezettanulmány hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Unokatesóm 35.hétben van, a védőnő a héten megy hozzájuk környezettanulmányra. A gond az hogy a ház ahol laknak, örökölték ,régi építésű és a vécé kint van az udvaron, a víz be van vezetve a házba de nincs csatorna ezáltal fürdőszoba sincs. Anyagilag jól vannak, szépen lassan elkezdték felújítani a házat és nemsokára a fürdőszobába is belefognak.

Szeretném megkérdezni hogy a fürdő miatt hogy nincs, elvehetik tőlük a picit? :/

Ismerek olyan embereket is akik 6 gyerekkel élnek együtt kétszobás házban és most nekik a hetedik. Gondolom azt megengedik, ha a megfelelő feltételek biztosítottak.


2020. jún. 22. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudják fürdetni, akkor oké, babakádban szokták.
2020. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit off, de nem értem hogy ha van pénz a házfelújításra akkor miért nem lehetett utána belevágni a babaprojekbe és felelősségteljesen védekezni, hogy ne egy ilyen szituban csússzon be.

Egyébként sajnos ennél rosszabb körülmények közül sem emelik ki a gyerekeket.

2020. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Kimegy a védőnő, megkérdezi van e víz, villany, lesz e külön szobája a babának, van e már ágya, ruhai, milyen felszerelései vannak. Ha kétséges vannak az anyagi helyzetet illetően- vagy valami bejelentést kapott- megkérheti a szülőt, hogy mutassa meg mi van a hűtőben, de ez nagyon ritka.

A fürdőszoba hiánya nem kizáró ok, hiszen lehet lavórban is furodni, a babát meg anyut is babájáéban fürdeti az ember, vizet pedig lehet melegiteni is

2020. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, persze megkérdezi mi van a hűtőben? Azért ilyen marhaságot ne mondjál már. Elég csili-vili házunk van, jó autóval a garázsban, de ha a védőnő benézett volna a hűtőbe, amikor 36 hetes voltam, konkrétan üdítőn és 2 almán kívűl nem talált volna mást, mert még én is dolgoztam és nem nagyon ettünk otthon.
2020. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4!


Tapasztalatból beszélek. Ismerősnél epp ott voltam, amikor a védőnő jött. Az alapokon kívül kérte, hogy nyissa ki a hűtő ajtót és benézett a konyhaszekrenyekbe is. Bejelentést kapott a gyámügy, hogy anyuka nem tart otthon élelmiszert és a gyerekének nincs mit ennie volt akkor mar egy nagyobb gyerek is és mint kiderült, apuka így próbálta megbosszulni, hogy otthagyta.

2020. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
3-as ès ahol nincs a babànak külön szobàja vagy àgya?! Ennek nem csak anyagi, hanem èletfelfogàsi oka is lehet, van aki elvből a gyerekkel alszik? Kb. ha a gyerekre veszèlyes dolog van, pl. falbòl kilògò àramkàbel, ilyesmi, arra kène a védőnőnek odafigyelni.
2020. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6!


Hol írtam hogy feltétel a külön szoba? Csupán felsoroltam, miket kérdez és miket néz meg.

2020. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!