Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Alig 40 kg.-val szülni?

Alig 40 kg.-val szülni?

Figyelt kérdés

Elérkezett az életünk ahhoz a ponthoz, hogy szeretnénk egy babát. Én kicsit félek a testi adottságaim miatt. Alig vagyok 40 kiló, de ettől még egészséges vagyok, sportolok. Attól félek, hogy nem vagyok képes kihordani és megszülni egy egészséges babát. :( az a része, hogy utána milyen lesz a hasam, nem érdekel. 2 hét múlva megyek nőgyógyászomhoz, vele is konzultálok erről.


Tudnátok mondani tapasztalatot hasonló testfelépítésű terhességről?



2020. jún. 25. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Húgom extra vékony és könnyű, két négy kilós gyereket szült spontán, pillanatok alatt, a mázlista.
2020. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Kerdes h 160cm vagy 180 a magassagod

A 40kg meg ne kizaro ok de ha 170cm magas vagy az mar extrem gebe. Es bizony lehet a tul keves tomeg is akadalya.

2020. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Egészséges vagy, vagy táplálkozási zavarod van? Ha egeszseges vagy a kis suly nem akadály.
2020. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
160 cm vagyok hozzá. Évekig versenyszintem sportoktam, két éve váltottam csak hobbira. Nincs táplálkozási zavarom, rendesen eszek mindent. :) egyszerűen csak ilyen az alkatom.
2020. jún. 25. 07:29
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha teherbe tudsz esni ilyen súllyal, akkor a kihordás meg a szülés sem problémás.

Nálunk az összes nö a családban igen vékony, ennek ellenére senkinek nem volt gondja sem a terhességgel-szüléssel.

2020. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha egészséges vagy ne aggódj :)
2020. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem lesz gond,ha egészséges vagy.

Én 160cm, 43kg-val lettem terhes, és gyors,könnyű szülésem volt,a baba 3,5 kg lett.

Vágjatok bele, nyugi, minden rendben lesz!

2020. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Semmi bajod nem lesz.


Én 169 cmel és 48 kilóval estem teherbe, első pár hónapban annyit hánytam, hogy 43 lettem, majd 60 kilósan szültem a 3 kilós gyerekem könnyen. Ha úgy nézzük, fél év alatt 20 kiló jött fel, a testemnek semmi baja, mintha sosem szültem volna, szülés után 53 kg voltam, majd pár hétre rá visszajött az 50.


Ugyanolyanok az adottságaink, csak te 10 centivel kisebb és 10 kilóval könnyebb vagy, de a testarányok egyformák.


Addig nem vagy extrém vékony, amíg menstruálsz!


Szerintem ideális testalkatod van.

2020. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!