Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire gondoltatok császármetszé...

Mire gondoltatok császármetszés közben?

Figyelt kérdés
Bármikor megszülethet az első kisbabánk, próbálok lelkiekben minden eshetősègre felkészülni. Ha sikerül termèszetesen szülni, mellettem lesz apuka. Viszont ha valami miatt császármetszésre lesz szükség, nem jöhet be a műtôbe. Egyszerűen nem tudom hogy fogok reagàlni egy ilyen helyzetre, ha felvágnak úgy, hogy ébren vagyok és tudatomnál vagyok. Azon kívül, hogy arra fogok gondolni hogy mindjárt megszületik a kisbabánk, hogy ne essek kètségbe? Ti mire gondoltatok, hogy tereltétek el a figyelmeteket magáról a műtétrôl?

#ébrenlét #Érzéstelenítővel
2020. jún. 25. 11:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Életmentő császár volt, részemről és baba részéről is (Hellp szindróma). Rettegtem. Egyáltalán nem volt rózsaszín köd, pedig úgy szerettem volna. :(
2020. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is sürgősségi császárom volt koraszülés miatt. Én arra gondoltam, hogy minden rendben legyen meg, hogy milyen furcsa, hogy az epiduráltól semmit sem érzek és az egy picit ilyesztő érzés volt. Azon kívül nagyon erős álmosságot és fáradtságot éreztem. Nem tűnt hosszú időnek a műtét. Kb semmit sem éreztem belőle.
2020. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
Nálam Balázsék mentek a rádióban műtét közben, épp az időszakosan megszólaló Juli mesélte el a menstruációs vérrel való festés élményét. Na mondom parádés :) . Második gyerek volt, első császár (farfekvés miatt). Nem tudtam mire számítsak. Hideg volt, ez nagyon megmaradt. Illetve a férjem fenekén szétrepedt a műtős apa szett, a felső meg úgy szakadt le róla, mint mikor Hulk átváltozik a filmben szóval könnyesen röhögve mentem be a műtőbe. 🤣🤣 A katéter nem bírta a kiképzést, a röhögéstől olyan nyomást kapott, hogy mellette folyt a pisi, de nem volt belőle gond. Nekem a "felépülés" része volt körülményes.
2020. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is sürgősségi császár volt, isteni volt, hogy már nem fáj. Az előző 6 órához képest én a mennyben éreztem magam. Ezen kívül kb semmire.

Ilyen szempontból a tervezett császár nehezebb lehet, mert ott van idő parázni.

2020. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

Kisebb komplikaciok miatt masnap lett volna program csaszarom, de a gyerek egyszercsak elindult. Gyorsan elore hoztak. Mivel tudtam mikor kb mi tortenik figyeltem a hangokra, meg beszelgettem az anesztessel aki kozvetitett is mi folyik a takaro mogott. Mikor kivettek arra, hogy miert nem sir. Mondjuk gyorsan mondta a csecsemos nover, hogy nezzetek mar milyen szoke... utana meg hogy de edes, alszik ;)

Vegul a matatastol felebredt, es sirni kezdett. Akkor orultem, es azt hallgattam, meg hogy mennyi az Apgar. Utana hoztak is, es csak neztem. Ugy szoltak, hogy megpuszilhatom. Puszi es udvozles utan vagott egy fintort, amit akar mosolynak is lehetett ertelmezni, mire a noverek meg az anesztes felkialtottak, hogy ‘ ezzetek mar mosolyog, megismerte az anyukaja hangjat.’ Innentol kevesse emlekszem, mert mar csak erre tudtam gondolni. Meg hogy akkor most komolyan anya lettem?

Szoval nekem nem volt rossz elmeny, es utana sem. Felkelni meg kohogni tusszenteni nem volt jo, de kb ennyi volt.

2020. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!