Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van esélyem a természetes...

Van esélyem a természetes szülésre?

Figyelt kérdés
23.hétben vagyok, talán még korai ilyeneken aggódnom. Előfordultak kisebb vérzések, barnás folyások (természetesen voltam orvosnál a panasszal de nem találtak semmit ami baj lenne) és félek hogy ha ez igy folytatódik vagy túl hamar indul be a szülés vagy a végén császármetszés lesz belőle. Eddig minden rendben volt de félek a császármetszéstől, leginkább az utána a gyógyulástól. A családba nálunk mindenki császárral szült, emiatt is félek.

2020. jún. 26. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis barnázás még nem ok a császárra. De ha mégis arra kerül a sor, akkor sem történik semmi. A lényeg kettőtök egészsége, nem az út ahol világra jön.
2020. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
9.héten bevittek a sürgősségire mert egy nagy vércsomó jött ki belőlem akkor azt mondták nincs gond de nem tudják mitől volt a vérzés. A 20.héten volt egy kis vérzés csak kitöröltem pisilés után es kicsit véres volt. Elmentem orvoshoz meg is ultrahangoztak akkor se találtak semmit. Azota vérzés nem volt csak kicsi barnás folyás
2020. jún. 26. 23:17
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha császár lesz, hát császár lesz. Bem fáj az annyira, a többiek is kibírták. Legyél pozitív, minden rendben lesz.
2020. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lepény nincs a méhszájadon, bevan fordulva a baba és tudsz tágulni akkor simán szülhetsz
2020. jún. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
78%
Ettől nem lesz császár, de amúgy én 3 nappal a műtét után jöttem haza, másnaptól elláttam a háztartást, főztem, kutyát sétáltattam, emelgettem a 4,5 kilós gyereket, a varratszedée után már semmi panaszom nem volt, bár nyilván a hasfalam gyengébb alul; az első 2 nal valóban fájt eléggé.
2020. jún. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem válasz a problémádra, de én dettó ugyanettől szenvedek. 27 hetes vagyok. Gyakorlatilag minden héten vérzek és/vagy barnázok, nem tudja az orvosom, mi a forrás, pedig számtalanszor megnézett. A baba jól van, a laborom tökéletes. Félek én is, hogy idő előtt beindul a szülés. A császártól is tartok. Remélem kihúzzuk a végéig mindketten!
2020. jún. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne izguljatok, én 2 hetente véreztem, sosem tálalták meg az okát. Lejjebb volt a méhlepény, de nem volt részleges leválás, nem onnan jött. Azt sokan elfelejtik hogy terhességkor vérbőség van, simán elpattanhat egy apró ér a hüvelyben, mehszajon, ami okozhat vérzést, barnázást.

Én császárral szültem, de nem a vérzések miatt, ettől nyugodtan megszülhettem volna természetesen. Amúgy én császár után egy héttel úgy éreztem magam mintha meg se történt volna a műtét. Az első felkelés egyáltalán nem volt brutális, kicsit feszült a hasam, de ennyi. És időre jött a baba, nem volt koraszülés, ne aggódjatok :)

(Persze, könnyű mondani, én is mindenen aggódtam, amiket ti említettetek :D)

2020. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, köszi 7-es! Hát akkor reméljük a legjobbakat! :)
2020. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, minden rendben lesz :)
2020. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg nem ok a császárra. Persze ha korábban indul meg, akkor lehet. Én a helyedben felkészülnék a császárra, főleg, ha nálatok mindenkinek az volt. Gőzöm sincs, hogy ez valós összefüggés e de nalunk pl senkinek nem volt császár még a tágabb családban sem, úgyhogy bennem fel sem merült, hogy nekem csaszarom lehetne, de ennek ellenére en is felkészültem arra is lelkileg. Hidd el, az se rosszabb, mint természetesen szülni. Kinek mit dob a gép. Ott és akkor már csak az fog érdekelni hogy egészséges legyen a baba. De mindenképp készülj fel császárra is, különben nagy trauma érhet.
2020. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!