Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes kismama vagyok, a...

11 hetes kismama vagyok, a napokban tudtam meg, hogy ikerterhes. Olyan emberek véleménye érdekelne, akik hasonló cipőben járnak. Mennyi esélyem lesz a természetes szülésre, valamint hogy ne legyek veszélyeztetett terhes?

Figyelt kérdés
Még nem teljesen sikerült feldolgoznom az információt, ugyanis soha nem volt ikerterhesség, természetes úton stimulálószerek nélkül történt a fogantatás, ami elsőre össze is jött, így eléggé nagy meglepetésként ért a hír. Nagy valószínűséggel kétpetéjűek, de ezt még biztosan nem tudták megmondani.Ezen kívül ikrek témával kapcsolatban bármilyen információt nagyon szívesen veszek, hogy fel tudjak készülni időben mindenre.

2018. jún. 20. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha befordulnak majd szepen nem fogjal eroltetni a csaszart.

En ikrekkel eleve veszelyeztetett lettem , amint kiderultek a kicsikeim mert egy gemini terhesseg elter a szimpla terhessegtol. Tobb mindenre kell figyelni,nagyobb gyakorisaggal elofordulhat barmi. Bar lekopogom hala isten nekem eddig semmi,jok a leleteim minden. Nekunk is az elso a csaladban:)) Spontan,termeszetes uton jottek ossze. Mar 30 hetesek vagyunk de csak a kisfiam koponya fekveses,a kislanyom barmilyen mas pozban jol erzi magat,csak ugy nem. Meg itt nalunk inkabb csaszarozzak az ikres anyukakat biztos ami biztos. Mashol nem tudom hogy mukodik,azert irtam hogy ha jpl fekszenek talan van esely termeszetes uton szulnod.

Jo babavarast,es jo egeszseget nektek!:)

2018. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ebben az esetben a veszélyeztetett automatikusan táppénzt jelent? Irodai munkám van, szóval nagy megterhelés nem ér, de szeretnék minél tovább aktív állományban maradni.
2018. jún. 20. 13:15
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj a kérdésért, de 11 hetesen derült ki csak, hogy ikreid lesznek?

Előtte voltál ultrahangon? Ha igen, akkor azt mondták, h egyes terhességed van?

2018. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Elso vagyok.

Utolso,addig meg felszivodhat tortenthet barmi.. 7hetesen mentem eloszor,akkor csak a gyanu merult fel es a tanacs h ne eljem bele magam..

Amugy nekem nehez munkam volt:) cipeles,rakodas,sok maszkalas stb. Ezert nalam.igen automatikusan tp,meg a terhessegem isneleg gazul alakult borzaszto rosszulleteim voltak/vannak

En a dokimmal beszeltem meg mi merre hogy:) Sztem te is kerdezz nyugodtan ra mit javasol.

2018. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az első ultrahangon derült ki, szintén spontán, ketpetejuek. A 12.heti genetikai uh volt alaposabb, másfél órát vizsgáltak, de egyébként az orvosom nem aggódta túl. Mondjuk az én terhességem a legkisebb kockázatú ikerterhesség volt, két burok, két lepény, két zsinór. Viszont 36 éves voltam. De szerencsére semmi gond nem volt, ugyan veszélyeztetett voltam, de január végéig dolgoztam irodában, márciusban költöztünk, május közepén pedig szültem :-) A terhesség tökéletes volt, pont a betoltott 36.heten születtek császárral, toxemia, HELPP szindróma gyanúja maitt (ez volt a nagyobbik gyereknél is, számítottunk rá), de egyébként is csücsült mindkettő :-) Én örültem a császárnak, biztonságosabb ikrek esetében. Boldog babavarast és ne aggódj!
2018. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a Facebookon van egy Ikres anyukák nevű csoport, lépj be, csupa sorstars :-)
2018. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, eddig csak egy babáról volt szó, vagy nem vették észre, vagy direkt nem akarták mondani, ezt a részét nem tudom. Én eléggé be vagyok tojva az egész dologtól. 27 éves vagyok, és kissé nehezen is döntöttük el, hogy szeretnénk-e gyereket egyáltalán, majd megbeszéltük párommal, hogy hát egy gyereket simán, erre rögtön kettő. Úgymond "laza" terhességet terveztem sok testmozgással, másodállásban táncot is tanítok, azt is terveztem, hogy kismama hastáncot fogok, de így gondolom ezek az elképzelések mind buknak. Egészen a terhességem előttig simán azt mondtam, hogy jobb a császár, de amióta terhes lettem, az van a szemem előtt, hogy műtét után mikor foghatom majd meg először a babákat így. A facebook csoportot is megnézem majd, ha már publikussá válik a terhességem, így túl sokáig úgyse titkolhatom. :D
2018. jún. 20. 14:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Az ikerterhességek 98%-a ma már császár, ugyanis nem akarják kockáztatni, hogy gond legyen.
2018. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia, bár nincsenek ikreim egy gondolatot szeretnék mondani. 50 órás vajúdás után sürgősségi csàszàrom volt. (Első baba)Szülés utan azonnal megkaptam a babàt. 6 órára rà zuhanyoztam. És a baba velem volt a kórházban. Én láttam el nem a csecsemős.4 nap után haza jöttünk.Anyatejes. 2500 km-re lakunk és teljesen egyedül oldottam meg.1 hét után már alig fájt.

Csak azt szeretném mondani,hogy ne félj a császártól. Én aktív vagyok mert hiszem hogy ez segít. El fogod tudni akkor is látni

2018. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

29 hetes vagyok egypetéjű ikrekkel. Ugyan az ikerterhesség automatikusan veszélyeztetett, de én még dolgozom, nem vagyok táppénzen. Egyébként engem nyugodt szívvel engedtek kismamatornára, tehát a mozgás sem kizárt, ha minden rendben van.

A legtöbb orvos rögtön császárt javasol, de pl az enyémmel megbeszéltük, hogy az legyen a nagylányom is császáros volt és emiatt jobbnak tartotta, ha nem lett volna korábban, és a babák is úgy fekszenek simán megpróbálhattam volna, tehát ez sem elképzelhetetlen, csak támogató orvos kell hozzá, meg némi szerencse.

2018. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!