Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befolyásolja a szülést a...

Befolyásolja a szülést a magzati mellkas átmérő (thq) cagy csak a bpd számìt? Nehezebb lesz a szülés és esélyesebb a császár?

Figyelt kérdés
Orvosom szerint kis vasgyùrò lesz a kisfiam, a thq 112 a bpd 94. A mellkas miatt mondta. 38 hetes vagyok.
2020. jún. 27. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb doki a terhesség kétharmadától elkezdi ijesztgetni a kismamákat, túl nagy a baba, nagy a feje, kicsi a csípő, jaj, mi lesz itt, nem irigylem, stb. Aztán amikor bemész full pánikban és nem szülsz 6 óra múlva, tolhat a műtőbe, és még csak meg sem kérdőjelezed, miért lesz lassan mindenki császáros, hiszen már hónapok óta tolja a dumát, hogy a végén ne kelljen igazából indokolnia, csak vágnia. A gyerek mellkasának semmi köze az egészhez. Csak tudd.
2020. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek sajnos igaza van, a császárra hajtó dokik pontosan így szokták előkészíteni a terepet. Vagy egyszerűen csak bájologni akart és mondani valami kedveset.

A baba feje a lényeg, illetve hogy a karját a teste mellé teszi-e, vagy esetleg (ez nagyon ritkán fordul elő) a feje mellé. És ennél is sokkal fontosabb, mennyire rugalmasak a szöveteid, ezt pedig nem tudja előre megmondani egyetlen doki sem. A szövetek tágulásához idő kell, ha pörgetni akarják a szülést (oxitocint adnak különösebb indok nélkül), akkor nem lesz idő tágulásra, a baba pedig érkezik mint egy gyorsvonat, jön a gátmetszés (és már indok is van rá, hurrá).

Szülés alatt legyen bent valaki veled, akivel megbeszéled pontosan még jóval előtte, mit szeretnél és mit nem (gátmetszés, szülési póz, oxitocin adás, stb.), és aki képviselni fogja az érdekeidet. Egy teljesen más állapotban van az ember szülés közben, egyszerűen képtelen valakivel vitatkozni.

2020. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen leírták előttem.


A feje számít, esetleg a válla..


Nekem becsültej súlyt egyébként nagyon jól közelítettek..

Mivel első alkalommal volt metszésem, így mivel “nagyobb” baba lesz metszünk egy kicsit

Mondta a doki

Nem engedtem / nem is kellett/

De a doki nem rudta hogy az előző metszés beavatkozás miatt lett.


Aztán oxival akartak tolni amikor semmit nem tudtak a vajúdásontóp mert tolófájásokkal érkeztem /3 h alatt lett meg a lányom, abból 20 p kórházban 40 p az autóban/


Szóval figyelni kell

2020. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az en fiam a feje mellé tette a kezét, 37-es feje volt és így is megszületem. Mondjuk nem volt egyszerű 😀
2020. jún. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fejkörméret es az anya szemeremcsont-farokcsont közti tàvolsàga. Ha a kettö nem arànylik egymàshoz akkor csàszàr.
2020. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem releváns a mellkas. A dokim nem ijesztgetett, én parázok magamtòl :) Köszi a válaszokat!
2020. jún. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!