Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SOTE 1-es számú női klinikán...

A SOTE 1-es számú női klinikán a szülés után az anyával maradhat az újszülött? És utána milyen időközönként, mennyi időre kapom meg? Vagy velem lehet egész nap?

Figyelt kérdés
És az igaz, ha látogató jön, nekem kell kimenni a babával, ő nem jöhet be? Ez az egyágyas szobákban is így van? Van egyáltalán egyágyas szoba, lehet ilyet (persze gondolom pénzért) kérni?
2010. aug. 2. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szülés után veled lehet a baba éjjel nappal, csak fürdetni viszik el. Látogatókat a folyosón lehet fogadni. Ha jól tudom vannak alapitványi egyágyas szobák, de azt jó előre le kell foglalni. Én 4ágyasban voltam annó.
2010. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia

az első válaszolóhoz még annyit tennék hozzá, hogy az 1 ágyas szobákat szinte lehetetlen lefoglalni, mert az ott dolgozók valakijének a barátjának, rokonának vannak fentartva először. ha szabad, fizetni nem kell érte, legalábbis 2009-ben nem kellett. én is 4 ágyasban voltam. ami katasztrófa volt, mert 2 4ágyashoz tartozik egy pici fürdő és wc, minden nap takarítanak, de 8 emberre kevés. látogatási tilalom volt akkor, amikor ott szültem, hát nem kell mondjam milyen érzés volt, hogy a családot nem engedték be.

2010. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia én idén szültem febr ban.

Akkor ugy volt hogy este megszületett a lányom első éjjel nem volt velem a lányomo mert nem volt hely aki éjjel szült az is sima kortereme került ahol nőgyógyászati betegek vannak....másnap mentünk délben a babamama korterembe ott velünk voltak a picik csak fürdeni vitték el őket.nagyon sokan szültek akkor ezért nem volt hely és valami átalakitás is volt az ugyan nem tudom hol.4 ágyas szobában voltam nem volt rossz nekem jó csajszikkal voltam együtt aki a második vagy 3.babáját szüle segitett annak aki az elsővel ugymond bénázott nekem jó élmény volt.A látogatók nem mehetnek be a korterembe ki kell menni és kivinni a picit is...jó sokan vannak esténként...

2010. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyit még meg tudnátok mondani, hogy hány napig kellett benn maradni? 2-3, vagy több? Ha mondjuk nincs semmi komplikáció.
2010. aug. 3. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
szia én a 2. válaszoló vagyok nekem besárgult a baba így a 6. nap délelőtt jöttünk haza. szerintem lehet, hogy 3 napot kell, bár nekem a 4. napon volt a varratszedés.
2010. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia én az vagyok aki febr ban szült...kedd este 7 kor született a lányom és péntek délben jőttünk haza szombaton lehetett volna de semmi gond nem volt igy jőhettünk de elvileg 72 órát kell maradni nekem az péntek este telt volna le 7 kor...szép szülést neked...ha kérdésed van irok ha akarod...vagyis irjál..
2010. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nagyon aranyos vagy, köszönöm, ha már így felajánlottad, lenne még egy pár kérdésem :). Első babám lesz, és be vagyok szarva rendesen, szóval: segítőkészek az ott dolgozók, megmutatják hogy pl. hogy kell szoptatni, meg pelenkázni, meg ilyenek? És nem nagyon nyomasztó, hogy mindig sokan vannak, ez nincs hatással arra, hogy nem tudnak annyit foglalkozni az emberrel? Neked volt fogadott szülésznőd, vagy orvosod?
2010. aug. 5. 15:24
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, és beöntést kaptál? Gátmetszésed volt? Az érzéstelenítéshez hogy viszonyulnak? Elmondják a lehetőségeket, vagy külön kérni kell?
2010. aug. 5. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Segitenek, megmutatnak mindent (köldökcsonk ápolása, mellrehelyezés szoptatásnál), persze arra nincs idejük, hogy ott legyenek melletted, magadnak kell boldogulni, de segitenek ha van kérdésed. Egyébként ezért is jó többágyas szobában lenni, mert nem egyedül bénázol, látod, hogy mások hogy csinálják, meg tudjátok beszélni az anyukákkal a dolgokat. Kaptam beöntést, nekem nehéz szülésem volt, gátmetszésem is volt, kaptam érzéstelenitőt is. Beszélj az orvosoddal erről ha van fogadott dokid, esetleg szülőszoba látogatásra is elmehetsz, ott megmutatnak és elmagyaráznak mindent.
2010. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia én a februári anyu vagyok...

Irk majd privibe is és akkor majd irjál sztem ugy jobb beszélgetni..de válaszolok...

Remélem az ősszes kérdést egjegyetem...már szita az agyam fáradt vagyok...

Nem volt fogadott dokim meg szülésznőm sem.

A jáhn Ferencben szültem volna csak lebeszéltek ott volt fogadott dokim itt nem fogadtam...DE tőrődtek velem egy arab orvosnőnél szültem ha kéred a nevét megirom nagyon profi gátvédelmet csinált és sikeresen nem repedtem meg semmi...nem kértem semmi fájdalom csillapitót sem.Mindent meg lehet velük beszélni a szülőszoba szép tiszta kellemes apával jól el lehet lenni magatokra is csukhatjátok az ajtót ha éppen ugy jobb neked..Szülés kőzben segitenek csak rád figyelnek és szülés utánn is jőtt a szülésznő hogy nem e vagyok éhes hoz teát stb...este 7 kor született meg a lányom este 10 fele jőtt a dokinő érdeklődőtt hogy vagyok stb...és ne várt pénzt senki és ez nagy szó...Minden nap jőtt és nézett babázott mondta hogy nagyon szép baba stb kérdezte hogy vagyok meg minden nagyon kedves volt de mindenki..És nem fogadott el egy fillért sem..

A csecsemősők is mindent megmutatnak hogy kell pelusozni kőldőkcsonk stb megmutatják hogy szopiztasd a babát napjában tőbbszőr is jőnnek és segitenek ha kell...éjjel is mehetsz hozzájuk bármi kérdésed van vagy csak nem tudsz aludni...Én nem tudtam és mentem kérdezőskődni meg sirt a babám és kihoztam sétálni..attol megnyugodott...Szoval segitőkészek nagyon...

Akinek fogadott dokija volt és egy szobába voltunk annál sem volt tőbbet a dokija mint nállam...ugyan nem tudom mennyit adtak neki.

De sztem nem baj hogy 4 en vagytok egy szobába mert igy segit a tőbbi anyuka aki tapasztalt Ők is nagyon arik voltak szoval nekem nagyon szép volt az egész szülés korház minden nagyon jó élmény volt...

Irok akkor privit jó éjt...

Hány hetes babás vagy?

2010. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!