Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen hátrány fog érni...

Milyen hátrány fog érni minket ha nem adunk hálapénzt a szülés után?

Figyelt kérdés

Elvi kérdésből nem akarunk adni. Sok orvos ügyfelünk van, pontosan ismerjük az anyagi helyzetüket és hányunk ettől az egész hálapénz rendszertől. Nem kívánok bűncselekményt elkövetni vagy abban részt venni.

Milyen hátránya lehet így a feleségemnek?



2020. júl. 25. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Ez a te döntésed.
2020. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: nincs “választott orvosunk”, a lakehelyünktől távolabb lévő vidéki kórházban “fogunk” ügyeletben szülni.
2020. júl. 25. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha körzetileg odatartoztok akkor a világon semmi, ügyeletben is jó sok egészséges gyerek születik.
2020. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi. Hálapénzt ugyis szülés után adnak, akkpr már túl vagytok rajta.
2020. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Komolyan ezért választotok távolabbi kórházat (gondolom, hogy ne tudja meg a sok ismerős orvos - facepalm -, miért tudnák meg?)?

Azzal tisztában vagy, hogy ha csak nem előrehaladott a szülés, akkor a nem körzetes kórház elküldhet a fenébe?

Nem kötelező fizetni. Azért hívják HÁLApénznek, nem pedig tarifának.

Egyébként nem illegális, törvény nem tiltja, ugyanolyan elbírálás alá esik, mint a borravaló. Az orvos kötelessége bevallani, adózni utána, ha elfogadja.

És nem keverendő össze a fogadott orvos díjával, ami után pedig (ga normális az orvos) még egészségpénztári számlát is kapsz.

2020. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmi, én nem is láttam az orvost miután összevarrt. Senki nem tudta, hogy adtam e valakinek pénzt vagy nem.
2020. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, én sem adtam egyik gyereknél sem.
2020. júl. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3 gyereket szultem ugyeletben ebbol ketto csaszar volt.

Se valasztott orvos se halapenz

🙂

2020. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmi, mi lenne? Visszadugják a gyereket?
2020. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Dettó, mint a 8-as. 3 gyerek ügyeletben, ebből 2 császár, az egyik ráadásul programozva. Annyi csak, hogy igyekeztem ugyanahhoz a dokihoz járni végig gondozásra az sztk-ba. Szülés után, amikor ügyeletben voltak épp, be is jött megkérdezni mindegyik, hogy vagyok. Nem vártak, és nem is adtam semmit.
2020. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!