Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Halvány pozitív lett a tesztem...

Halvány pozitív lett a tesztem! Tudnátok segiteni az alábbiakban?

Figyelt kérdés

Most költöztünk a párommal Pestre. Költözés előtt elmentem utoljára a nőgyógyászomhoz, hogy minden rendben van-e? Az orvosom feltette a kérdést, hogy mikor szeretnénk gyermeket. Mondtam neki, hogy úgy 1-2 év múlva (27-28évesen), ekkor azonban azt mondta, hogy az eredményeim a korábbiakhoz képest romlottak, így most el kell kezdeni, ha 30 alatt szeretnénk babát.


Erre, most a dokilátogatásom után 3 héttel egy halvány pozitivat teszteltem. Azt olvastam, hogy ilyen korai stádiumban érdemes még 2 hetet várni az orvossal. Ez igaz?


Itt pesten még nincs orvosom, nem igazán tudom a járást. Tudnátok jó orvosokat ajánlani? Ti hol szültetek? Mi az amire most mindenképp nagyon figyeljek? Vitaminok? Tudtok valamilyen irodalmat ajánlani, amiben minden hasznos infó benne van?



Ha tudtam volna, hogy ilyen hamar jön a baba akkor felkeszültem volna rá jobban. Szinte biztos voltam benne, hogy ilyen eredmények mellett természetes úton nem lehet majd gyermekünk.Főleg, hogy idén ment el anyukám ami olyan lelki sebet ejtett amit idáig elképzelni sem tudtam.



Minden normális válaszért előre is hálás vagyok! Köszönöm!


Egy boldog 25/l


2020. júl. 28. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor menj orvoshoz, amikor a menstruációd kb. 2-3 hete késik.


Dokit nem tudok ajánlani, én sztk-ba járok és nem is Pesten, UH-t magánban intéztem, teljesen elégedett vagyok eddig mindennel :) Szerintem egy terhességmegállapítás nem nagyon haladja meg a nőgyógyászok képességét, ha nem mész nagyon korán,szóval addig nem kell túlizgulni :) Majd területileg illetékes védőnőt kell keresned.


Folsavat szedjél mindenképpen vagy valami kombinált terhesvitamint. Egyébként meg mindent el fognak mondani, parázni vagy betojni semmitől nem kell. Normális hogy az ember aggódik, de amíg nincsenek nagyon erős görcseid vagy vérzésed, addig nincs aggodalomra ok. Természetesen ha ezek vannak, akkor azonnal az illetékes nőgyógyászati ügyeletet fel kell keresni.


Jó egészséget :)

2020. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtöbben megvárják a 7-8 hetet, hogy legyen már szívhang, de én a mostani terhességnél már az 5. héten elmentem, azaz a pozitív teszt után 1 héttel kértem időpontot. Tudtam, hogy még alig látszódik majd valami, de a terhesség megállapítást el tudják végezni a 4. héttől úgy tudom.

Első terhességemkor (6 héten volt) kézzel tapintotta ki a megváltozott méhemet a doki, majd hüvelyi UH, a második terhességemkor magán dokinál az 5. héten csak hasi UH volt, nem is kellett lábakat szét tenni hála istennek... :D


Most arra figyelj, hogy tesztelj még, hogy erősödik-e, ne emelj nehéz dolgokat, ne hajtsd túl magad (ne most ásd fel a kertet.. :D ), de gondolom ezeket mind tudod. Kérj időpontot a megállapításra, ha már pozitív teszt, akkor az orvos is látni fogja. És ott meséld el neki, hogy korábban mit beszéltetek a korábbi dokival és biztos ad javaslatot. Melyik kerületbe költöztetek? XI-ben egész kulturált az SZTK, várandósan szinte 2-3 napra kaptam mindig időpontot (ehhez kellett, hogy tudják várandós vagyok).

2020. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs panaszod, felesleges korán dokihoz menni, csak felesleges aggodalmát és vizsgálatokat szül. 2-3 hét késésnél menj.
2020. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!