Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek problémamentes volt a...

Akinek problémamentes volt a terhessége, tehát nem volt se émelygés, se hányinger, se semmi ilyesmi, az könnyen szült?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
A kettő nincs összefüggésben. Függ a baba nagyságától, fekvésétől, illetve, hogy hogyan tágulsz. Sőt még a szülőszobán is adódhatnak problémák, de mire odaérsz már minden mindegy, csak szabadulj a "terhedtől", mert már nagy a hasad, nem tudsz aludni, semmilyen helyzetben sem jó, pingvines lesz a mozgásod stb.
2010. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Az elsővel egyetértek, sok mindentől függ.

Én nem hánytam, nem émelyegtem csak a savammal volt némi problémám az utolsó hónapban, de 4 körül szóltam a szülésznőmnek aki akkor volt ügyeletes hogy jöjjön velem beszélgetni, mert nem tudok aludni.Akkor már 4-5 perces fájásaim voltak.10-re meg is lett a kisfiam.Nagyon könnyen tágultam, nem kaptam érzéstelenítőt vagy fájdalomcsillapítót, délben pedig már lementem sétálni a mindenórás szobatársammal mert már Ő is túlhordta a babát.Bár én nagyon utálok feküdni, talán ezért is.

2010. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

nem, katasztrófa volt a szülés és sajnos meg is sérült a babám. Nem lett súlyos, de összeszorul a gyomrom mai napig ha rágondolok, hogy oxigénhiányos állapotba került (nem is szülnék máshogy pont emiatt, mint császárral)

És a terhességem alatt 10 kg-ot híztam, olyan volt a vérképem végig, hogy azt mondták egy nem terhes nő megirigyelhetné, nem voltam rosszul sem soha, utolsó napig vezettem például és dolgoztam, és a babám is szép egészséges volt 3630 és 56 cm. És a szülésnél, semmit nem tágultam, nem is volt nyitva a méhszájam és közben pedig a babám egyre súlyosaabb állapotba került és aztán császározni kellett.

2010. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen problémamentes volt a terhességem. A kisfiamat mégsem tudtam megszülni, 2 hét túlhordás után császároztak.
2010. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején émelyegtem, hánytam, a terhességem végig problémás volt, a végét kórházban is töltöttem. A szülésem viszont nagyon könnyű és gyors volt.
2010. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a világon semmi bajom nem volt,imádtam a pocakosságot!

A végére kicsit bevizesedtem,ami érthető,mert július közepén született a fiam.

9 nap túlhordás és indítás után,császárral szültem.

2 éves nagy fiú anyukája

2010. aug. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi összefüggés!

Egyszer sem volt hányingerem, nem émelygett a gyomrom (a BKV-n utazó büdös hajléktalanokat kivéve, de tőlük nem terhesen is felfordult a gyomrom...), minden rendben volt végig. Én is imádtam terhesnek lenni. Ha csak ezt a részét nézném a dolognak, bármikor újra vállalnám.

Aztán a 35. héten elkezdett szivárogni a magzatvíz. Egész nap kaptam az oxitocint mert nem jöttek fájások egyáltalán, és nem is tágultam, csak a vizem szivárgott. Estére már nem bírta a babám, leesett a szívhangja, császározni kellett. Annyira gondtalan terhességem volt, hogy akármikor olvasgattam a szülésről, a császáros dolgokat meg se néztem. Eszembe se jutott, hogy engem műteni fognak. Utólag azt mondom, hogy egyáltalán nem bánom a császárt, és nem siránkozok, hogy nekem nem ment a természetes szülés. A babám is és én is egészségesek vagyunk, és ez a lényeg.

2010. aug. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű terhességem volt könnyű szüléssel. De szerintem nincs összefüggés.
2010. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal,szerintem sincs összefüggés a két dolog között,legalábbis nagy általánosságban.Nekem nem volt ugyan émelygés és hasonlók,volt viszont szinte minden nap migrénes fejfájás,ami előtte és azóta is van,de akkor ugye nem vehetsz be gyógyszert,ésaddig tarott,amíg meg nem mozdult a baba.Ettől függetlenül az első babámat burokrepesztéstől számítva 8 óra múlva természetesen szültem meg/ 4190 gramm/,a másodikat magzatvíz elfolyásától számítva 3 és fél óra szintén természetes úton,szintén 4120 gramm,tehát nem kis súlyúak voltak.Egyéntől függ minden,de utólag visszagondolva egyáltalán nem volt rémes.......
2010. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!