Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik úgy szültek,...

Kismamák, akik úgy szültek, hogy többen is vajudtak körülötte, nem idegesített, amikor a másik kismama szenvedett, akár kiabált, jajgatott?

Figyelt kérdés
Nme soká szülők és attól tartok idegesíteni fog, ha mellettem hangosan obehat valaki. Amikor először szültem, meg csak az elején voltam (utána császár lett), de egy cigány asszony ott obegatott, már-már veszekedtek a szülésznővel, én nem akarok így szülni. Vagy a fájdalmadban ki tudtad zárni? Állami kórházban fogok szülni, így nincs esély külön szobára, 3 ágyas vajúdó van.
2020. júl. 31. 16:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az elutesekert bocsi, a telefon csinálta.
2020. júl. 31. 16:57
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Véleményem szerint, hagy óbégasson már úgy, ahogy akar, amikor élete valószínű legfájdalmasabb óráit éli meg. Engem az idegesítene, ha be kéne fognom a szám. Valakinek könnyebb úgy elviselni a fájdalmat, ha hangban kiadja.
2020. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha még csak óbégatnának.

Engem az illóolaj szaga jobban zavart, amit a mellettem levő kenegetett magára. Szerintem az egész folyosó tőle bűzlött.

2020. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi ez a 19. Század, hogy együtt kell vajúdni? Én még ilyet nem is hallottam. Mind2 gyerekemnél külön szobában szült mindenki.
2020. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynem, nem segít megnyugodni az biztos. Én egy ágyasban voltam (állami pedig), de a szomszèd szobából olyan durva hangok jöttek mint akit nyúznak.
2020. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Megijeszt az a szülő nő, aki előttem kínlódik és hallom.Na, de inkább a kórházban mint otthon.Mert biztonságosabb ott szülni.
2020. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Hacsak nincs nagy tumultus, azért állami kórházakban is a vajúdó kb. olyan mint a CTG helység, ergo ott nem visító, mindjártjönagyerek nők szoktak lenni. (Egy kivételre emlékszem, amikor valami őrület volt, akkor még olyan nő is volt, aki a vajúdóban megszült mert egyszerre ÖT szülőszobában szültek és vagy négyen vajúdtak... De ez ritka.)


Mondjuk a szülőszobák között is lehet hallani, ha valaki hangos, legalábbis gyakorlatomon a személyzeti szobában is hallottam a két szobával odébb üvöltő szülő nőt. Szégyellem, de ha valaki órákig torkaszakadtából üvölt, azt nehezen viselem szülés nélkül is... hát még ha én is kínlódom, pláne ha tudom, hogy rám is ez vár :D

2020. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Én a vajúdóban szültem, mert hajnal 4-re értünk be a kórházba 3 perces fájásokkal. Orvosom nem volt, ráadásul 7-kor volt egy programcsászáros.. Mellettem vajúdott egy fiatal cigány lány. Igazából sajnáltam, mert egyáltalán nem foglalkoztak vele, neki se volt orvosa, de olyanokat káromkodott, hogy néha már zavart. De biztos vagyok benne, hogy ő jobban megszenvedte a szülést, mint én.
2020. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az első gyermekem szültem, egy ágyas szülőszobában voltam. Szülés után a két órás megfigyelésre visszavittek a vajúdóba, ahová időközben érkezett egy kismama 3. gyerekével, ill. ott volt még egy császáros anyuka is. Az előbbi csendben, rutinosan vajúdott, néha szisszentett egy kicsit, a császáros meg végig jajjgatott, hogy itt fáj ott fáj. Próbáltam egy picit pihenni erre behoztak egy szülő nőt, aki annyira kiabált a szülőszobán, hogy az egész szülészet zengett tőle. Olyanokat kiabalt, hogy szedjék ezt ki belőlem, nem is akartam ezt a gyereket, utálom, stb. Borzasztó volt hallani, még szerencse, hogy nem hamarabb érkezett, és már túl voltam a szülésen, nem vajúdás közben kellett ezt hallgatnom. (Késöbb sem foglalkozott a babával,nem szoptatta,nem is volt nála,vegig a csecsemősöknél volt, késöbbi sorsa nem tudommi lett a gyereknek). Azóta is sokszor eszembe jut, hogy kiabált otta szülőszobán.

A másodikkal teljesen egyedül vajúdtam, szültem,az örzőben is egyedül voltam.

2020. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahol en szültem ott szembe vannak a szülő ágyak egymàssal.Szerencsésen megszültem,rendbe raktak alul,már vártam hogy mehessek a szobàba aludni,annyira álmos voltam,ekkor nagy jajgatàsokat hallottam es jött egy nő szülni.Szembe velem.Azok a hangok,meg a làtni való...nem szàndékosan néztem oda,csak néha néha,de elég volt,rendesen rossz volt làtni hallani hogy hogyan szenved csori nő.
2020. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!