Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mi számít problémá...

Szerintetek mi számít problémának egy terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdés főleg, akik fogadtak orvost és Szülésznőt is. Nekem a doktor és a Szülésznő is mondta, hogy keressem őket, ha van valami probléma. Terhességi cukrom volt, tehát a dokimat főleg csak akkor kerestem a rendszeres vizsgálatokon kívül, amikor nagyon magasakat mertem, végül elintezte, hogy kapjak inzulint. Amúgy ő mondta azt is, hogy hetente küldjem az eredményeket. A Szülésznő is mondta, bármikor hívhatom, reggel, este és éjjel is...


Szerencsére csak a szülés előtti nap, illetve aznap hívtam...


A dokim mégis olyan fura megjegyzéseket tett, már az utolsó vizsgálaton is.. Tudni illik, nagyon gátlásos vagyok, neki is mondtam nem akarom hívogatni, meg problémás lenni erre nevetve mondta, hogy ezzel már elkestem 🤔 (cukor miatt konzultaltunk, ő kért, hogy jelezzek, és megadta mikor hívhatom, úgy is tettem). Aztán amikor kontrollra mentem vissza, akkor írt gyógyszert, és hozzatette, ha eltelt a 3 hónap akkor jelentkezzek, meglatjuk hogy tud receptet írni, aztán utána majd ha bevalik 6 hónapra írja, ne zaklassuk egymást feleslegesen. Kicsit szíven ütött, mert úgy hangzott, mintha állandóan feleslegesen zaklatta volna.


Ez tényleg ennyire problémás lett volna? Csala cukrom volt, 2. Baba, aki korán jött, mert 1,5 éves gyerkőc is van, ja és hozzá teszem 3. Babát is szeretnénk, de állandóan azt sulykolta, hogy 2 évet várjunk, mintha megdorgalna. Olyan rosszul éreztem magam már a legutóbbi rendelesen és bántam, hogy oket fogadtam fel. Nektek mit jelent a problémas terhesség? Vagy az enyém ennyire gáz volt? Lehet én is érzékeny vagyok, voltam, de akkor is. Ennek ellenére korrekten ellátott.. De úgy éreztem mintha a terhére lennék...


2020. aug. 1. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászt hívogattad a cukrod miatt?
2020. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nógyógyász feladata a cukrod beállítása. Ezzel kapcsolatban a diabetológiára kellett volna járnod.


Ha meg az orvos, az előzményeidet tekintve javasolta a 2 évet, valószínűleg nem a levegőbe beszélt.


Egyrészt, a Gdm miatt is javasolhatta, mert kérdés, hogy hogyan alakul még a cukrod a várandósság után.

2020. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, mivel ő mondta, hogy keressem.... nem küldött diabetologiara, a dietetikus a kórházban meg nem irt választ az e-mailre, covid kellős közepén...
2020. aug. 1. 12:50
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Ezt én sem értem, a nőgyógyásznak mi köze a szülés utani cukrodhoz?
2020. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg is hova kellett volna fordulnom? Úgy, hogy a dokim kérte küldjem neki az eredményeket?
2020. aug. 1. 12:51
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Szülés után????
2020. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, terhesség alatt!!!!!!
2020. aug. 1. 12:53
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

"Aztán amikor kontrollra mentem vissza, akkor írt gyógyszert, és hozzatette, ha eltelt a 3 hónap akkor jelentkezzek, meglatjuk hogy tud receptet írni, aztán utána majd ha bevalik 6 hónapra írja..."



Kicsit elvesztettem a fonalat. 3 és 6 havonta jártál terhesgondozasra, vagy mi ez?

2020. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És mikor szülés után vissza mentem, kontrollra, akkor mondta a fentebb irtat.. Lehet kimaradt, és zagyva lett.
2020. aug. 1. 12:55
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem, terhesség alatt kellett jeleznem neki mindig hogy állnak a cukor értékek.


Aztán szülés után kontroll ön mondta a 2 évet, meg hogy ne zaklassuk egymást feleslegesen.


Na, remélem azért már érthető, elnézést... :(

2020. aug. 1. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!