Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mi számít problémá...

Szerintetek mi számít problémának egy terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdés főleg, akik fogadtak orvost és Szülésznőt is. Nekem a doktor és a Szülésznő is mondta, hogy keressem őket, ha van valami probléma. Terhességi cukrom volt, tehát a dokimat főleg csak akkor kerestem a rendszeres vizsgálatokon kívül, amikor nagyon magasakat mertem, végül elintezte, hogy kapjak inzulint. Amúgy ő mondta azt is, hogy hetente küldjem az eredményeket. A Szülésznő is mondta, bármikor hívhatom, reggel, este és éjjel is...


Szerencsére csak a szülés előtti nap, illetve aznap hívtam...


A dokim mégis olyan fura megjegyzéseket tett, már az utolsó vizsgálaton is.. Tudni illik, nagyon gátlásos vagyok, neki is mondtam nem akarom hívogatni, meg problémás lenni erre nevetve mondta, hogy ezzel már elkestem 🤔 (cukor miatt konzultaltunk, ő kért, hogy jelezzek, és megadta mikor hívhatom, úgy is tettem). Aztán amikor kontrollra mentem vissza, akkor írt gyógyszert, és hozzatette, ha eltelt a 3 hónap akkor jelentkezzek, meglatjuk hogy tud receptet írni, aztán utána majd ha bevalik 6 hónapra írja, ne zaklassuk egymást feleslegesen. Kicsit szíven ütött, mert úgy hangzott, mintha állandóan feleslegesen zaklatta volna.


Ez tényleg ennyire problémás lett volna? Csala cukrom volt, 2. Baba, aki korán jött, mert 1,5 éves gyerkőc is van, ja és hozzá teszem 3. Babát is szeretnénk, de állandóan azt sulykolta, hogy 2 évet várjunk, mintha megdorgalna. Olyan rosszul éreztem magam már a legutóbbi rendelesen és bántam, hogy oket fogadtam fel. Nektek mit jelent a problémas terhesség? Vagy az enyém ennyire gáz volt? Lehet én is érzékeny vagyok, voltam, de akkor is. Ennek ellenére korrekten ellátott.. De úgy éreztem mintha a terhére lennék...


2020. aug. 1. 12:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Mivel külön ő kérte, hogy őt értesítsd a cukrod állapotáról, ezért nem értem a megjegyzéseit. Lehet, hogy alapesetben nem a nőgyógyászt "zaklatjuk" a cukorproblémánkkal, de ő kérte, hogy neki szólj, ezért nem volt jogos. Amúgy a leírásból látszik, hogy tényleg egy kicsit érzékeny vagy erre, de én is, ezért megértelek. Nem szeretek feleslegesen zavarni senkit, mindig úgy érzem, ha valakinek jeleznem kell a problémámat, hogy zavarok. De az én orvosom is olyan volt, hogy mindig őt kellett hívnom mindennel, az ő kérésére. Nekem vérnyomásproblémám volt terhességeim alatt, és ő kérte mindig, hogy írjam fel a napi háromszori mérés eredményét, és küldjem neki minden héten. Illetve, ha egy bizonyos mérték felett mérek, azonnal hívjam. Én is kicsit úgy éreztem, hogy zaklatom őt, néha meg is kérdeztem tőle, hogy nem unja-e még, hogy állandóan hívogatom, de ő mindig csak annyit mondott, hogy ne viccelek már, ez a dolga. Ez a normális hozzáállás szerintem.
2020. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%
11-es vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy szerintem pont azért fogad fel orvost az ember terhesség alatt, hogy legyen kit "zaklatni". Nyilván ha sztk-ba jártam volna, nem hívogattam volna senkit, de azért ha már elég súlyos összegeket fizetek minden hónapban egy orvosnak, akkor legyen tényleg mindig elérhető, és valóban kövesse végig a terhességem, ne csak a 3 hetente kötelező 10 perces vizsgálat legyen.
2020. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
11! Igen, ő kérte, amúgy szoba se került, hogy diabetologiara menjek. Amúgy se volt rendelés a vírus miatt, amikor inzulint kaptam akkor is gyorsan be kellett mennem, meg kaptam, mondott a diabetologus pár dolgot és mehettem utamra.... De én is úgy érzem, ha már fogadtam akkor az a minimum, nem is értem. Mintha csak velem lett volna ilyen. De jó, hogy nem egyedül vagyok ezzel a gatlassal.
2020. aug. 1. 13:36
 14/15 anonim ***** válasza:
46%
Nőgyógyász rengeteg van. Keress másikat, ha nem tetszik a stílusa, vagy bármi.
2020. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én máshonnan nézem a dolgot. A vicces oldaláról.


Nem akartál problémás lenni - ezzel már elkéstél - felkiálltást vedd úgy, hogy a terhességi cukorra értette nem pedig a telefonálgatásra.

Ugye a terhességi cukor nem vicc, ergo odafigyelést igényel, nem egy szimpla probléma mentes terhesség onnantról kezdve.

Plusz jelezted, hogy gátlásos vagy.


A 2 év pihenőt pedig hidd el nem viccnen szánta. Barátnőmnek pl megmaradt a terhességi cukra azülés után is 6 éve inzulinos. 13 volt az éhgyomri cukra..


Én nem tartom ezt problémásnak amúgy, abból a szempontból, hogy nem piszlicsáré dolgokkal hivogattad nonstop.

Van ismerősöm akit a dokija utasított vissza mert ő aztán tényleg minden fingásért hivogatta.


Nekem nagyon nehéz komplikált 2 terhességem volt az elejétől fogva, most a 3. Majdnem teljesen probléma mentes. Ha nincs a doki egyikünk se élne.

2020. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!