Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Erzestelenites.

Figyelt kérdés

1.baba csaszaros lett mert faros volt, orultem h egeszseges de hianyerzetem maradt a szules "tipusa" miatt.


Igy masodiknal kifejezetten olyan orvost kerestem, aki tamogatja a termeszetes szulest. Eletem legnagyobb elmenye lett hogy sikerult, gyorsan es az az utani euforiat semmi mashoz nem tudnam hasonlitani, DE kejgazzal szultem.


3.baba masik orszagban fog szuletni, az itteni szuleszeten lehet epiduralt kerni vagy lehet erzestelenites nelkul. Ezt szeptemberben le kell nyilatkoznom, gondolom menet kozben mar nem valtoztathato.

A gazzal szules iszonyatosan bejott mert bar csak vallig zsibbasztott el, megis olyan testen kivuli elmeny volt amit szivesen atelnek. Nem tudom hogyan viselnem ha egyaltalan nem kapnek semmilyen fajdalomcsillapitot viszont valahogy odzkodom az epiduraltol is, hiszen akkor meg nem erzek semmit, nem?


Fogalmam sincs melyik lenne a helyes dontes igy latatlanban. A ferjem azt mondja minek szenvedtetem magam, ha valaszthato a fajdalommentes szules, de valahogy mindig igy kepzeltem h a szules attol is kerek h megszenvedek erte. A gaz pont felmegoldas volt a ketto kozott.

Aki mindkettot probalta melyik jott be jobban?


2020. aug. 11. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Epidural
Erzestelenites nelkul
28 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem. volt mind2 ben reszem, az epidural nekem. sokkal. jobb volt mint mikor minden nélkül szültem. Tudtam pihenni 2 fajas között egy keveset, es nem. merultem ki.
2020. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is mindkettőben volt részem, epidurállal sokkal könnyebb volt. Első gyerek 24 órás vajúdás, rengeteg fájdalom, 40 perces kitolás.

Második gyerek 17 óra vajúdás, ebből 7 óra gyengébb fájásokkal, majd egyre erősebbek, az utolsó 2 órára kaptam epidurált. Megváltás volt! Mikor már kimerultem nagyon, pihenhettem a kitolás előtt. Fel is gyorsította a folyamatot, az orvos sem gondolta, h 2 óra alatt kitágulok, miután megkaptam az érzéstelenítőt. A tolófájások ugyanúgy fájtak, mint első szülésnél, de 2 nyomásból kint volt a baba.

Szóval nem vagy végig elérzéstelenítve. Nekem nagyon megérte.

2020. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem epis szülésem volt. Ha amiatt választod az epi nélküli szülést, mert akkor mindent érzel, tévedsz. Én azt hittem, majd semmit se érzek, de éreztem. Fájt is. Lehet, sőt biztosan tompább volt, de fájt.

Előtte tesztelnek epivel, lehet nem is lesz jó neked.

A férjednek igaza van, fölösleges szenvedni. Az eufória élménye - amire te gondolsz - ugyanúgy meg volt.

2020. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok. Nem 2 nyomásból, hanem 2 fájásból lett még a baba. Rosszul írtam .
2020. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Mindenféle külső rásegites és beavatkozás nélkül, természetesen (ahogy ki lett ez találva) szültem, magzatviz elfolyastol 2 órára. Én úgy éreztem teljesnek hogy éreztem mindent, ez mégiscsak egy szülés amihez hozzátartozik, nem egy foghuzas hogy erzestelenitsenek.
2020. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Ugyan nekem sem volt epim, engem borzasztóan visszataszított a gondolat, hogy a gerincembe szúrjanak egy tűvel (meg ott vannak a lehetséges mellékhatások, a külsőleg adagolt oxi, amit ilyenkor szinte mindig adnak meg ilyesmi), és persze, fájt a szülés meg minden, de azért annyira nem volt kibírhatatlan nekem, hogy mindenképpen fájdalomcsillapítás kelljen - jó, az hozzátartozik, hogy nagyon gyors és könnyű szülésem volt, szóval nem biztos, hogy releváns a válaszom ebből a szempontból. De igen, az élményhez nekem is hozzátartozott, hogy ez bizony durva lesz, és őszintén szólva sokkal rosszabbra számítottam. Nekem eszembe se jutott a legdurvább fájdalmak között sem, hogy bármiféle fájdalomcsillapítást kérjek, valahogy az agyam kitörölte ezt az opciót vagy én nem tudom :D Én csak csendben szenvedtem és hagytam, hogy a testem tegye a dolgát. Bár ehhez gondolom kell egy olyan fajta szemlélet vagy beállítottság vagy én nem is tudom, hogy fejben úgy állj hozzá az egészhez, hogy te ezt így akarod végigcsinálni és pont.
2020. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
En minden nélkül szültem. 33 óra vajúdás. Hat inkább kellett volna, de nalunk nem volt. Rövidebb szülésnél, gyors tagulasnal sokszor nincs is rá lehetőség. Szoval szules függő is, de hosszú szülésnél nagyon indokolt szerintem.
2020. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azzal kezdeném, hogy szerencsés vagyok. Első babámat 4,5 óra alatt szültem fájdalomcsillapító nélkül. Félhomályban, aromaterápiával. Ment a saját kis szülős zeném. Az 5 perceaeknél még ültem a fitball-on, fájás szünet alatt énekeltem, elképzeltem, ahogy "kinyílok" ( Közben Meszecsinka Kinyílok száma ment) az utolsó 1 ujjnyit vízben vajúdtam. Azokat az intenzív fájásokat már nem tudtam elszuszogni, a férjem elmondása szerint mély szarvasbőgés szerű hangokat adtam ki. A víz nekem sokat segített. Kitolásnál testen kívüli élményem volt így is. Tudatosan nem akartam fájdalomcsillapítót, de így visszagondolva, ha pl. 16 órát kellett volna így tölteni, tuti megbántam volna ezt az elhatározásomat. Így viszont jó volt. Sok pro és kontra van az EDA-val. Jó gyakorlott kéz kell hozzá, könnyű rossz helyre szúrni és akkor nem ott fog hatni, ahol kéne, sokak szerint fájásgyengeséget csinál és elveszi a testkontrollt. Volt barátnőm, aki a másodikat EDA-val szülte, nagyon dicsérte, sokat segített neki. Szerintem ez tényleg hozzáállás kérdése is nagyon erősen, ha nem akarsz fájni és nem érzel erre belső késztetést, félsz az egésztől kérd az EDA-t. Nem vesztesz vele semmit. 😊
2020. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De miért kellene szenvedni? Ez effektív hülyeség.
2020. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9-es, ezt sokan kérdezték tőlem, hogy miért kéne szenvedni, ha nem muszáj. Nos, tudom, hogy nem könnyű megérteni, de én nagyon vártam a szülést és a fájdalmait is. Spirituálisan felemelő volt, transzélmény, hihetetlen eufória és büszkeség, amikor kibújt és rámtették. Nekem ez egy csoda, ahogy egy testből különválunk és együtt megszületünk. Nőből anya lesz, magzatból újszülött.

Persze értem azt is, aki kéri a fájdalomcsillapítót, ez mindenkinek a saját döntése. Azt is megértem, aki nem így fogja fel a szülést vagy császárt akar. Én csak a saját álláspontomat írom le.😊

2020. aug. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!