Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok a légzésről szülés...

Írnátok a légzésről szülés alatt? Hogy optimális? Meg az megijeszt, hogy néhány beszámoló alapján szinte fulladozik az anyuka.

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 00:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ájulás, ájulásközeli állapot lehet?
2020. aug. 12. 00:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm ájulás közeli állapotba került, kapott oxigént.Igaz, ő kimerült volt már. Az osztályra úgy ájult be.


Én nem fulladoztam, ájulni sem akartam. A vajúdás alatt nekem azt tanácsolták, hogy lassan be majd ki lélegezzek (4-4-et számolva) pontosan szülés alatt nem emlékszem, hogyan vettem levegőt. Talán kitolásnál mondták, hogy nagylevegő és nyom....


Nézz utána neten vagy tanfolyamokon, hogy hogyan ajánlott. A szülésznő/orvos pedig fog segíteni közben.

2020. aug. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg lassan kell, az a legjobb de ahhoz szerintem nagyon durva önuralom és jelenlét szükséges. Oxi után olyan fájásaim voltak, hogy 3 órán keresztül egy öntudatlan pokolban vergődtem, semmire nem is emlékszem nem hogy a légzésemre tudtam volna figyelni de az megvan, hogy olyan durva volt hogy szerintem fájások alatt kb nem is kaptam levegőt. Nem tudom hogy nem ájultam be amikor a fájások már kb szünet nélkül jöttek de teljesen befordultam és az ágyba kapaszkodva próbáltam túlélni. 😅
2020. aug. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szobatársam mesélte, hogy ő rosszul vett (nem vett) levegőt és beájult szülés közben. Igen nagyon nehéz levegőt venni, sok minden hátráltatott:az ágyon hanyatt kellett feküdni, kezembe az infúzió csöpögött, jöttek a durva fájások, igyekeztem túlélni őket, nem úgy van mint a filmekben látjuk. A második szülésemnél tudatosabb voltam, jobban ment minden,jobb volt a szülésznő, a légzéstechnika jól ment.
2020. aug. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad nagy levegöt venni. Akkor én is rosszabbul voltam. Azt tanácsolták gyorsan kicsiket. Bevállt
2020. aug. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel nem volt problémám. Majdnem 24 órát vajúdtam. A kimerültség volt a legnagyobb bajom. Nagyon fáradt voltam. Szinte két fájás közt majdnem elaludtam.
2020. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!