Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől, de...

Nagyon félek a szüléstől, de közben meg szeretném bevállalni. Mit tegyek? Másik, hogy ti megfigyeltetek olyat, hogy hasonlóan szültetek, mint anyukátok, vagy nem is hasonlít?

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 02:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyanúgy szültem, mint anyám engem: túlhordás, kórház, ott beindult, majd vákuum
2020. aug. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Anyukám sokat vajúdott, nehezen jöttem ki.

Én alig vajúdtam. 4óra alatt lezajlott. Anyukámnak 12 óra volt kb.

2020. aug. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ezt nem lehet örökölni!
2020. aug. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Anyám velem is és tesómmal is 20-20 órát szenvedett. Nekem az első fájástól kezdve 7 óra volt, mire kézbe vehettem a kislányom, könnyű és problémamentes volt. Nem hiszem, hogy van öröklődés ebben.

Nekem a félelmeimen sokat segített egy dúlás szülésfelkészítőn való részvétel. Kevésbé ijesztő, ha nagyjából tudod, mi vár rád és mi miért történik veled.

2020. aug. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
En 12 órát vajúdtam. Azt mondtam soha többet. Ez volt nyolc éve. Szeptemberben fogok szülni ugyanúgy természetesen. Kilehet bírni valahogy. Csak az a pár óra fájdalmas.
2020. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyám természetesen szült mindkétszer, velem indították túlhordás miatt. Én császárral szültem, mert farfekvéses volt a babám. Én is nagyon féltem a természetes szüléstől, minden ismerősöm azt mondta, hogy borzalmas, itt is szinte csak ezt olvasni. Lehet lepontozni, örültem a császárnak, nem kellett órákat-napokat szenvednem.
2020. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mind a három gyerekét nagyon gyorsan ,pár óra alatt megszülte. Én sokáig vajúdtam és császár lett a vége, második szülés nem indult be, császároztak.
2020. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám azt mondta hamar születtünk mind, de fájt. Ugyanezt tudom én is mondani. 3 óra alatt született meg mind a két gyerekem. Viszont a nővérem ezt nem mondhatja el. 3 terhességéből az első és a harmadik császár lett, a másodiknál mindenképpen szeretett volna sima szülést. Sokáig elhúzódott neki, végül vákummal született meg a kicsi.
2020. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Én 15 hetes vagyok. Eddig nincs bennem félelem a szüléssel kapcsolatban. Tudom,hogy valószínűleg ez lesz életem legnagyobb fájdalma, de úgy gondolom, hogy a női test feladata a szülés. Magától fogja tudni a testem mit kell tenni. Egyébként pedig ez a női lét legcsodálatosabb dolga, butaság volna félelem miatt kihagyni.

Egyébként anyukám borzasztó fájdalmasnak élte meg a szülését. De szerintem az is befolyásoló tényező, hogy hagyod e magadnak megélni a fájdalmat vagy elutasítod.

De majd kiderül utána hogy vélekedek róla :D

2020. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!