Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerdán elment a nyákdugóm,...

Szerdán elment a nyákdugóm, azóta fájdogál a derekam, mikor indulhat be a szülés?

Figyelt kérdés

Én 38 hetes veszélyeztett kismama vagyok, december 26ra vagyok kiirva!

35 héten már elkezdődtek a jósló fájások. 36 héten voltam ctg vizsgálaton illetve ultrahangon. Az uhn az orvosom megállapította hogy kevés a magzatvizem de ez állítólag normális nincs baj, ctg eredmény rendben volt.

A vizsgálat alapján 1 ujjnyira nyitva van a méhszáj.

Már régebb óta észrevettem hogy vizesedik a bugyim a doki azt mondta nem tudja mitől lehet de minden rendben van elvileg.

37 héten is csak 1 ujjnyira volt nyitva a méhszáj.A héten kedden este be kellett mennem kórházba mert ugy éreztem egyik napról a másikra nem mozog a baba annyit amennyit szerintem kéne de ott is mindent rendben találtak annyit mondtak hogy többet alszik.

Szerdán mentem ctgre a dokimhoz, a ctgn nem mozogtt a baba elküldött lépcsőzni hátha felébred és 2.szorra már jó lett a ctg eredmény mert mozgott a baba.Még mindig 1 ujjnyira vagyok nyitva. Még aznap éjszaka elment a nyákdugóm és elkezdett fájni a derekam. Pénteken is voltam ctgn de még nem az orvosomnál mert szabin van(kórházba voltam) ahol már kissebb összehúzódásokat mutatott a ctg de minden rendben van. Délután nekem is fehéres kocsonyás valami jött ki, illetve tegnap is, csak a derekam fáj egyenlőre és mintha azóta is vizesebb lenne a bugyim.

Nem tudom szerintetek mennyi időm van a szülésig, illetve lehetséges hogy már jövöhéten meglesz a baba? A dokimmal kedden találkozok csak! Akkor szólok neki a nyákdugóról stb... Mivel veszélyezett kismama vagyok nem tudom hogy megindithatják e a szülést vagy sem, bár a ctg eredmény alapján minden rendben van. Csak félek hogy a kevés magzatviz miatt illetve hogy vizesedik a bugyim hogy valami baj lesz...és esetleg ha megint kedden jó lesz a ctg eredmény akkor még 26 után sem szülök meg...

Igy hogy elment a nyákdugóm lehetséges hogy már nem csak 1 ujjnyira vagyok nyitva? Hány ujjnyinál születik meg a baba? Illetve mik ezek a nyúlékony folyás zserű valamik? Illetve mi ez a vizesedés?


2007. dec. 16. 10:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb kezekben az orvosoknál vagy. Ha a kórházban nem találnak semmi problémát és te is meg a baba is jól vagytok, fölösleges aggódnod. Baj nem lesz, hidd el, azt ugye nem gondolod, hogy hazaküldenének, ha bármi veszély is leselkedne rátok?? Teljesen megértem, hogy izgulsz, hidd el, ez természetes. Most már hamarosan megláthatod a babát, biztos nincs sok hátra. Majd ő jelez, ha itt az idő! Ha veszélyeztetett terhes vagy, biztos jobban odafigyelnek rád és ha téged megnyugtat, szerintem nyugodtan menj be viszgálatra akár naponta is. A kedd meg mindjárt itt van. Nyugodj meg és szorítok neked!
2007. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!