Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után nagyszülők mikor...

Szülés után nagyszülők mikor szokták látni az unokát?

Figyelt kérdés
Szülés után mi úgy tervezzük hogy nem igazán kérnénk segítséget az ellátásban nagyszülőktől és szeretnénk hármasban lenni. E mellett hogy lenne illendő, hogy a nagyszülők mikor lássák az unokát? Másnál ez h volt? (Lehet ez furcsán hangzik, de ha minden rendben lesz a szüléssel, én legszivesebben valamiért 2 hétig nem látnék senkit, beleértve őket sem.)

2020. aug. 27. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

A kórházban látták már. Bár jelen helyzetben ezt lehet, hogy nem is szabad.

Nem a segítség a lényeg, hanem hogy örülnek az unokának.

2020. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Azonnal látták a kórházban.
2020. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Apukám hetente vagy hetente 2x is jött, mert ő segített párszor, meg hozott kaját.

Anyósomék külföldön élnek, és már előre ki volt véve a szabadságuk, így szülés után kb 10 nappal jöttek. Nekik se mondtam, hogy ne jöjjenek, majd csak fél év múlva, amikor legközelebb itt járnak.

Mondjuk én nem csináltam ügyet a közeli családtagok látogatásából. Vendéglátást senki nem várt, sőt inkább segítettek/hoztak valamit.

De csináld úgy, ahogy te jónak érzed. Ebbe senkinek nincs beleszólása. Akinek nem tetszik, lehet megsértődni és kész.

2020. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Kint izgultak a műtő előtt. Én még a műtőben voltam, amikor megmutatták nekik a babát, de mi szeretjük egymást, nem illendőség kérdése volt.
2020. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Én szülés óta felgyujtanám anyósom. Előbb látta a gyerekemet mint én. Ráadásul az ajtóra tapadva hallgatózott amíg szültem és le is videózták nonszensz. Majd kb állandóan kiakadt ha anyám vigyázott a gyerekre, mintha csak az ő unokája lenne. Második baba jön tanulva a hibámból nem is szólunk ha beindul a szülés csak ha már kinn lesz. Igaz elvileg látogatási tilalom van, de így a tuti
2020. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerint nagyon tróger dolog így "eltiltani" a nagyszülőket az unokától, ha nincs amúgy rossz kapcsolat.


Én még csak fogok szülni, de a nagyszülőkneleg fogom engedni, hogy akár első nap bejöjjenek, ha lehet. Utána is jöhetnek heti 1-2 alkalommal.


Oké, hogy nem akarod, hogy mindennap ott legyenek, gondolom akkor nem túl szoros a kapcsolat, de azèrt túlzás nem engedni 2 hétig látogatni az unokát.


Szerintem. A többi rokon kizárasa oké, de a nagyszülőké nem..

2020. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Az nagyot is már a kórházban látták és otthon is jöhettek bármikor és most a kicsinél is ïgy lesz. Mi szeretjük egymást, így ez a természetes.
2020. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Kórházban


2.baba a covid “tombolásakor”

Született..

2,5 hónaposan látta az anyósom

Ők messze laknak és veszélyeztetettwk


De elsőre másnap a kórházba jöttek

2020. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

A kòrházban látták. Utána hétvégente jöttek/jönnek és eleinte csak kb.negyed órára, azután mikor nagyobb lett, már több ideig is itt maradtak.

Nekem az étel volt a legnagyobb segítség. Voltak boltban helyettünk, főztek is ránk, enélkül éhen haltunk volna ( vagy minden pénzünket a futárnak adjuk:)).

2020. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

9:35-kor született a fiam. Anyosomek már kb. 10-kor bent voltak és “kikérték”. A noverke kivitte nekik megmutatni. (Nem volt nálam a baba, mert el kellett vinni vizsgálatra). Engem ekkor meg kb varrtak.

Anyukámek aznap délután 4-kor jöttek. Apukám meg másnap, mert ő messzebb lakik. De amúgy lehet ő is aznap délután. Hu már nagyon osszefolynak az események az emlékeimben. A lényeg hogy nagyon hamar látta mindenki.

2020. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!