Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyi időbe telt, hogy...

Kinek mennyi időbe telt, hogy a szülési rossz élményt fel tudja dolgozni, és elfelejteni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 10. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nekem szép élmény volt, sose volt rossz érzésem vele kapcsolatban. A mai napig szívesen gondolok vissza rá
2020. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon nagyon nehéz szülés volt. 52 óra a magzatvíz elfolyás után.

Tényleg rossz volt

Amúgy szülés után közvetlenül mondtam, hogy ez lezárult. Jöhet a következő

2020. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Elfelejteni sosem fogom tudni!


Feldolgozni nem volt időm, a kicsi körüli teendők, meg a komplikációk miatti 3 hónapos kórházi tartózkodás, teljesen elvonta a figyelmem.


A kórházban, éjszakánként az üres folyosón kisírtam magam.

Majd minden idegszálammal a gyermekemre koncentráltam és vele voltam, amikor csak lehetett.


Amikor hazajöttünk, egyik éjjel kimentem az udvarra és felhasogattam egy kazal fát, amin kitöltöttem a dühöm és minden fájdalmam, ami azóta gyülemlett bennem.


Rossz emlék maradt, mert nem így képzeltem az első gyermekem születését.

De a legjobb is, mert, most itt van velünk! Gyönyörűen fejlődik és boldog, kiegyensúlyozott gyerek! ❤


Ő érte, bármikor végigcsinálnám újra! Persze, az ő műtéteit, örömmel kihagynám a történetből.

2020. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Hormongőzös állapotban volt csak rossz. Pedig sajnos traumatikus volt. De idővel sokkal jobb lett. Páromnak, családomnak, barátaimnak kibeszélhettem a bajom és ahogyan a pici fejlődött úgy javult nálam is minden. Most vagyok másfél évvel szülés után, már nem is nagyon emlékszem a rossz dolgokra,inkább erősebbé tett.
2020. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Azt hiszem, olyan öt-hat hónap kellett.

Én kudarcként éltem meg, csalódtam a testemben. Nem voltam képes se hüvelyi úton szülni, sem szoptatni. Sok időbe telt, mire anyának neveztem magam, és úgy tudtam felfogni, hogy nem számít, a lényeg, hogy itt vagyunk egymásnak egészségesen, és attól vagyok anya, hogy gondozom, szeretem és nem attól, hogy hogyan szültem meg, vagy mit eszik. Tápszerrel is gyönyörűen felnőtt, egészséges, erős, sosem volt eddig beteg.

A vajúdásnál plusz szomorú dolog volt az, hogy a legszemetebb, híresen szemét asszisztenst fogtam ki, akitől folyamatosan kaptam az ívet, pedig nagyon igyekeztem azt csinálni amit mond és a bunkósága ellenére kedves voltam vele, mert azt hittem csak próbára akar tenni. Csúnya dolgokat mondott nekem, személyeskedő megjegyzésekkel stresszelt, szerintem ennek is köszönhetem, hogy nem tudtam ellazulni. Most is eszembe jut, de már másképp fogom fel, és ehhez kellett a férjem és a barátaim támogatása. Nélkülük tuti nem tudtam volna feldolgozni.

2020. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
16 hónapos a lányom, kb most tudom azt mondani, hogy nyugodt szívvel bevállalnám a második babát. Nekem az első hetek-hónapok nagyon rosszul teltek a szülésélmény miatt, a babával való kapcsolatomra is rányomta a bélyegét, a szoptatás is kudarcba fulladt a stressztől.
2020. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Borzasztó volt, bőven komplikációval. De egy pillanatig nem éreztem azt, hogy ne csinálnám újból egy ilyen tündérért. Viszont most van bennem némi félelem, hogy a történelem ne ismételje meg önmagát (3nap a kiírt dátumom)
2020. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Semennyibe. Megszületett a lányom, utána már egyáltalán nem foglalkoztam vele, milyen rossz volt előtte, csak örültem, hogy túl voltam rajta. Amúgy sem vagyok egy lelkis típus, később csak akkor meséltem róla, ha kérdeztek, de különösen mély nyomot nem hagyott bennem. Az az igazság, hogy a férjemet jobban kiütötte utólag ez az egész kínlódás, mint engem, mert végig ott volt mellettem, így ő is részese volt az egésznek.
2020. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

3,5 év és egy újabb, ezúttal pozitív szülésélmény kellett hozzá.

Az első horror volt. Vákuummal szültem, szakadtam a szélrózsa minden irányába vágás ellenére + a kicsi oxigénhiányt szenvedett, amiről akkor mélyen hallgattak. Hónapokba telt felépülni, de pihenni nem tudtam, mert a gyerekkel orvostól orvosig (gyógytornásztól gyógytornászig) jártunk.

Majdnem 3 volt, mire láttuk már a fényt az alagút végén, akkor szántuk rá magunkat a tesóra, de még ekkor se feledtem. Végig rettegtem, de sikerült egy tényleg jó orvost talál, aki segített. Az elsővel is volt dolim egyébként, a város sztárszülésze, aki egy barom kontárnak bizonyult.

2020. szept. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Terhessegem alatt rengeteg rossz szuleselmenyt olvastam, ezert hataroztam el hogy pcs lesz. Az is lett, nehany hete "megszuletett" a babom. Azota sok ismerostol hallottam hogy nekik is igy kellett volna mert traumatikus volt a szulesuk. Foleg a testi problemak miatt amik megmaradtak utana. En mar 2. Nap jottem mentem guggoltam es az elso felallas se olyan durva mint amennyire irjak. A mutet kb 20 perc volt max 30, a mutoben az orvos, asszisztensek, anesztes vegig beszelgettek egymassal es velem is, jo hangulat volt kedvesek voltak. En azt mondom ha valaki fel a szulestol ne feljen rakerdezni erre az opciora. Kevesebbnek meg vegkepp nem erzem magam ettol, a leheto legkellemesebb modon eltem at ezt a reszet most se csinalnam maskepp. Eleve durvak az elso hetek hormonok szempontjabol, nemhogy meg azzal is foglalkozni kelljen hogy ott lent mi tortent :( nagyon sajnalom aki lent szakad. Nehez lehet.
2020. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!