Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülészet perelése, milyen...

Szülészet perelése, milyen hosszú procedúra, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel születtek iker babám. Nem volt fogadott orvosom. Már a kórházban feküdtem, amikor az egyik babának sok volt a magzatvize.

Egész héten semmi vizsgálat nem volt, csak következő héten megint ultrahang, ahol már rengeteg magzatvize volt, rossz volt az áramlása, azonnal ki kellett venni őket a 30. Héten. Sajnos agyvérzést kapott az egyik baba, aminek következtében vízfejű lett.

Állandóan bennem van, ha csinálnak nst-t, vagy ultrahangot hamarabb, akkor nem következők ez be, észre veszik a gondot, és tudták volna segíteni rajta, mert akkor még lehetett volna. Sajnos az utolsó ultrahangon derült ki számomra, hogy erről az iker transzfuziorok az orvos nem is hallott addig.

Gondolkodom a kórház beperelésén, csak nem tudom mennyi ennek az anyagi vonzata



2020. szept. 17. 10:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti ultrahangon már egyértelműen gondd volt, már ott látszódott így utólag vissza gondolva. Ott az ultrahangos nem merte ráírni mennyi magzatvize lát, csak hogy több. A kórház az ultrahangos vizsgálatokat felveszi? Megőrzi vajon?
2020. szept. 17. 12:56
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

En nem tudok olyan kórházról, ahol az uh felvételek megőrzésre kerülnének.

Mindenképp keress műhiba perekre szakosodott ügyvédet, ő atnezve a leleteket, megmondja, hogy érdemes-e keresni hibát. Ha érdemes, akkor hol. Nehezen tudom elhinni, hogy nőgyógyász ne hallott volna erről a problémáról, az más kérdés, hogy nincs benne jártassága, nem látott, nem kezelt stb. De pl nálunk is szülészeti hibát gyanított mindenki (rajtunk kívül) és kiderült, hogy nem ők hibáztak, hanem a gyerekorvosok. Első ügyvéd nem is talált hibát, mert nem jó helyen kerestette.

2020. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%

Na pont ezért nem szülnék sztk alapon. Annyi hasonló sztorit hallottam, meg láttam is míg bent voltam, míg az én fenekem konkrétan ki volt nyalva, a többiekkel alig foglalkoztak. :-(


Kérdező: Nagyon drága lenne és úgyse nyerhetnél, sajnos mindig a kórháznak lesz igaza, kéz kezet mos alapon

2020. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
13-as le van pontozva, de igaza is van azért. Egymást szakértik meg. Tényleg kéz kezet mos. Lehet épp szerencséd lesz, de ki tudja. Évek. Sok-sok év. Ha meg tudod úgy oldani, mint az egyik válaszoló, hogy minimális költség és majd a megnyert összegből szakít nagyot az ügyvéd az a legjobb. Elvégre azért se változik semmi, mert mindenki belenyugszik, hogy így járt. Minél kevesebben mennek nekik, annál könnyebb a pár esetet elsikálni és nem változtatni semmin. Röhögtünk régen Amerikán, hogy mindenért perelnek, de az lesz a jövő itt is és jól is van úgy.
2020. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%
Igen 14 mert ha mindenki annyiban hagyja... Ismerős csalad havi 100 ezret költ a beteg gyerekük kezelésére. És ez csak a gyógytorna meg fizio. Hol vannak meg az egyebek, pl amerikai műtét, segédeszközök, gyógyszerek. Anya persze nem dolgozik, hiszem hogyan? Ápolási díj nevetséges. Apa meg szívrohamot fog kapni 50 évesen annyira túlhajtja magat. Szerencsétlen 15 évvel néz ki idősebbnek. Szoval muszaj perelni, mert legalább az anyagi vonzatabol vegyek ki a részüket a felelősök, ha már életeket tettek tönkre...
2020. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

15! Annyira jól összefoglaltad! Ez pontosan így van és ezért kellene perelnie mindenkinek, akinél mulasztás, hiba történt. Es nem lebeszélni róla szülőket úgy, hogy a legtöbb ember sose volt ilyen ügy közelében így fogalma sincs róla, hogyan működik. Rengeteg a tévhit. Az egyik, hogy nem lehet nyerni. Dehogynem lehet! Nagy ügyvédi irodák élnek meg a nyertes ügyekből Magyarországon. Másik, hogy költséges. Ügyvédek nagy része sikerdíjas és tudják hogyan kell költségmentrsséget elérni, így nem terheli anyagilag a családot a per. A harmadik számomra egyébként hihetetlen tévhit hogyha per van, akkor nem tud a család lelkileg továbblépni. Mi perelünk. Ha nem perelnék, akkor se tudnám magam túl tenni azon, hogy magatehetetlen a kislányom. Futkozhatna a testvéreivel, fecseghetne, élhetné a boldog 3 évesek életét, ehelyett azzal küzdünk hogy annyit mozogjon, hogy ne legyenek felfekvései, hogy tudjon legalább pépeset enni, hogy ne kelljen szondával etetni stb. Nem a per, hanem ő emlékeztet rá mindennap,hogy a doktornő nem jól dolgozott, nem időben léptek és nem jól. De ha nyernénk a peren, akkor legalább anyagilag biztosítva lenne minden. Nem kellene kupakot gyűjtenünk, adományokért könyörögni, hogy elvihessük neki való terápiákra. Halálunk után pedig a járadékból egy emberi lakóotthonba kerülhetne.

Köszönöm, hogy te kívülállóként ennyire jól átlátod a helyzetet!

2020. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező ha az utolsó előtti uhn már láttad hogy gond van miért nem léptél?
2020. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
Mert gondolom nem ő az orvos.
2020. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%
18as ha én láttam volna hogy baj van akkor nem érdekelt volna orvos vagyok-e vagy nem, megyek tovább.
2020. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak ezzel az a baj, hogy mi kismamak sokszor oda is gondot látunk, ahol nincs. Ezért sosem tudhatod. Sajnos. Persze utólag okos az ember, de ott és akkor meg megbizol az orvosban, hogy a tied csak egy rossz megérzés, semmi több. ☹️
2020. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!