Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek hogy alakul majd...

Szerintetek hogy alakul majd a fogadott orvos, hálapénz kérdése az orvosok 2021-es bérrendezése után?

Figyelt kérdés
Tavasszal szülök, egyelőre még nem kértem fel az orvosomat. Érdekelne, ki mit gondol erről.

2020. okt. 5. 13:56
1 2 3
 21/27 Derjaderja ***** válasza:
76%

17-nek "munkaidőn kívül be sem mehet az orvos" - na elmondom ez mit jelent.

Volt csoporttársam elment Németországba. Második alkalommal, amikor fél órával tovább maradt, behívta a főnök, hogy ne túlórázzon, ha túl sok a munkája szóljon és kap segítséget, menjen haza pihenni.

Magyarország: töltöd a jelenléti ívet: 8-16, illetve 8-8 ha ügyelsz. Valójában bent vagy reggek 7től este bármeddig (én a 7 év alatt amit gyed előtt dolgoztam, átlag 6kor mentem haza, de simán 9-kor vagy 10kor, de ugye a jelenleti íven 8-16 van minden nap).

Es ez sose magánrendelés volt. Nincs aki elvégezze a munkádat. Ha a beteged szarul van ellátva, feljelent meg hát amúgy se szereti szarul ellátni az ember.

Nincs aki az ügyelet utáni napon megkérje a betegeid vizsgàlatát, megírja a záróikat, beszèlgessen a hozzázartozókkal, oktassa a hallgatóidat. Annyit lehet tartani, hogy új beteget nem veszel fel úgyelet után.

Most a másodállások kiesése miatt még annyira se lesz, tehát mindenki még többet fog dokumentálatlanul és fizetetlenúl ingyen túlórázni.

2020. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Derjaderja ***** válasza:

18. Nem kell megteremteni a feltételeit, mert az a magánügyed, ha Te x-nèl akarsz szülni. Ez nem kötelez senkit semmi megteremtésére.

Én meg azt szeretném, ha amikir egy váratlan bajban pl autóbaleset haldoklom a családtagjaimmal közterületen, akkor a Kis Klára doktornő legyen a mentőn, mert nekem egy ilyen természetellenes és èles helyzetben ez fontos.

2020. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

19, 22. Köszönöm, ezek érthető érvek.

Ezért óriási probléma, hogy a bábaság és az otthon szülés intézményének annyi. Mert ez így nem működik jól.

Szerintem többen nem mernek emiatt szülni, mint gondolnánk.

2020. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Derjaderja ***** válasza:

Amúgy én nem akarlak bántani, mert tényleg így működik az egész.

Hozzáteszem, szakmai szempontból rettenetesen káros, indokolatlan szülésindítások és császárok világrekordere vagyunk emiatt idehaza, kérdés nem kevesebb szövődmény lenne-e a vàlasztott orvos rendszerben.

Meg ez is kérdés, hogy ennyi xar szülész van-e, hogy itt tényleg rettegni kelljen, kinél szülsz vagy ez ilyen kismama nyünyörgés. Sajnos én is a szkeptikus oldalon állok ennek a szakmának a kèpviselőivel szemben.

Az elsőnél nekem is volt fogadott orvosom, terhesgondozás full magánban ment, azzal minden rendben volt, amúgy meg ott szültem ahová tartozom, tehát a CTG-re járás stb is siman ment, azokat a dolgokat nem is kellett fizetni ami a kórházban volt. Ez oké. A szülés gáz volt.

Most a másodiknál nem fogadtunk orvost aminek sok oka van, de ez is gàz. Lekezelően beszèlnek velem, benézték a cukorbetegségemet, nem tudom elérni őket telefonon stb. De mondjuk ez az orvos nyilván magánban sem ért jobban a cukorhoz és ott is úgy tesz mintha értene, max kedvesebb.

Most egy másik kórházban fogok szülni, máshová tartozom mint legutóbb, kiváncsi leszek, ez amúgy sokkal jobb hírű. Egyelőre harántfekszik a baba, lassan annak drukkolok, hogy maradjon is így, az 100% programcsászár.

Nyilván az lenne a jó ha kicsit jobban tolnák a szakmát a szülészek, és kisebb lenne az arcuk. A kényelmi résszel viszont az állami eü nem tud mit kezdeni, hogy az én lelkemnek jobban esne egy ismert arcot látni. Érthető, de emiatt nem lehwt kivenni vkit a munkából dec 20-jan4 között. Mert hátha pont szülök.

2020. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Derjaderja ***** válasza:
Mármint lehet több a szövődmèny így mintha nem lenne ez a választósdi.
2020. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

24. Köszönöm a választ.

Én nem neveznék semmit nyünnyögésnek, amit valaki problémaként érzékel, mert valószínűleg oka van rá. Nem relativizálnám el.

Anyám 30 éve nem tudja túltenni magát a szülésén, egyfolytában azt hallom, milyen nehéz dolga volt velem, mennyi mindent elrontott az orvos (elnyomta a fél arcom, illetve nem vettek észre olyan problémákat, amik miatt évekig kellett orvoshoz rángatni, tornáztatni, foglalkozni velem és a mai napig problémáim vannak. Nem akarom megijeszteni a kérdezőt sem, mert mint mondtam, ez 30 éve volt (és bocs, kérdező, hogy nem válaszoltam érdemben a kérdésedre. Nem irigyellek).

Újra 24-nek: lehet, hogy ennek egy részét anyám nagyítja fel, de más részét meg a mai napig a bőrömön érzem (ne részletezzük) és iszonyú szorongás fog el arra a gondolatra, hogy az én gyerekemnek is át kellene mennie ilyesmin. Akkor talán az a felelős döntés, ha nem vállalok gyereket. Meg hát a szülési körülmények, amiket te is említesz... borzasztó.

Ti erősebbek vagytok mint én. Szorítok!

2020. okt. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 mursi ***** válasza:
és valahol itt van a lényeg... a magyar nőknek senki sem mondja meg, hogy meg kell szülnie a gyermekét és ez mivel jár... mindig csak az orvora mutogatás... remélem eljön végre az az állapot, mint a fejletlen Angliában, hogy orvos csak a problémás szüléseknél van jelen, amúgy meg ott a bába...
2021. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!