Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után hogyan...

Császármetszés után hogyan fürödtetek?

Figyelt kérdés
A sebet kihagytátok? Hajat hogy mostatok? Gondolom nehéz mozogni utána. Császáros leszek, és azért kérdezem.
2020. okt. 6. 12:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az én műtétem nagyon jól sikerült, pedig nagyon nem volt tervezett.


4 órával a műtét után már éreztem a lábam, és nővérke segítségével elmentem zuhanyozni. Érhette víz, de a sebbel kezdtem a törölközést, óvatosan felitattam róla.


Én kicsit lejjebb toltam a pizsamám, és szabad levegőn hagytam gyógyulni. 3 napra rá már nem kértem a fájdalom csillapítót, végig sétáltam a wc meg a kórterem között, meg a szoptatós szobába. 6 nap után, haza a kórházból is sétáltam (10perc).

Utána utaztam minden nap, mert a babám átvitték egy másik kórházba, de ez mellékes.

A pisilés aznap estére jött össze, addig éreztem hogy kell, de nem jött semmi. Ha nem sikerült volna este 8-ig, visszatették volna a katétert. Nagy wc a 2. Napon történt, de kértem hashajtót, mert nem ment anelkül. Felülni, tüsszögni, köhögni kicsit fájt, de gyorsan gyógyultam.


Tudom, hogy sok helyen letapasztják, de én bízok a friss levegőben és a szárazon tartásban.


Utána volt hasi műtétem, ahol le kellett tapasszam, és fele olyan jól se gyógyult.

2020. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, nehéz mozogni utána, a legelső felülés, felállás pokoli rossz, de hidd el, utána tényleg minden egyes alkalommal amikor felkelsz az ágyból, egyre könnyebb lesz. Ne hagyd el magad - bár a baba miatt ugye nem is nagyon lehet -, mert sokkal gyorsabban gyógyulsz, ha sétálgatsz, mozogsz, aktív vagy. Akkor és ott lehet, hogy rossz lesz, és pokolba kívánod majd az összes csecsemősnővért, de pár nap múlva hálás leszel, hogy nem hagytak "tespedni". :) Kitartást!
2020. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat utolso. Nekem baromira fajt harom napig se tudtam egyedul kiszallni,illetve leszallni a magas korhazi agyrol. Ulve szoptatas szoba se johetett. Babat letettem az agyra,korbe botorkaltam. De egyszeruen nem tudtam felfekudni melle h megszoptassam,mert kb fel ora volt ez a muvelet. A masik h elefantra dagadt a labam,de nem tudtam pihentetni,mert a babat emelgettem,etettem az uvegbol. Annyira fajt a seb,h inkabb egesz nap ultem,mert ha lefekudtem,nem tudtam felallni csak 30 perc alatt,igy a labdagadas oriasi lett es itthon mult el nagy nehezen. Nem is lett tejem,vegig tapszeres maradt a fiam. Ennyit a tespedesrol. En ugy ereztem h kettevagtak felben,nem tudom mas hogy szalad egy nap utan.
2020. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#13


Nyilván nem vagyunk egyformák, de azért a te eseted szerintem nem annyira megszokott. Az egyik kórházi szobatársam elküldött a francba (egy nap szültünk, császárral mindketten), merthogy én "száguldozok", ő meg mozdulni sem tud. De másnap már neki is ment. Azért az elég meredek, hogy neked 3 nap alatt sem lett jobb, sajnálom hogy így kellett megélned.


Én meg a katétertől vagyok kiborulva, mindkét szülésem után az első kérdésem volt, hogy mikor veszik ki, egyszerűen nyomasztott, zavart, hogy az ott van bennem. Azt mondták, akkor, ha fel tudok kelni és kimenni wc-re egyedül. Szerintem ezért is ment nekem relatíve gyorsan mindkétszer, mert annyira szabadulni akartam attól a sz*rtól.

2020. okt. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#14 :D nekem is a katétertől való megszabadulás jelentette a fő motivációt.
2020. okt. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14, 15

Nekem is!

Voltam már műtve kiskoromban, katétert kaptam és olyan felfázós diszkomfort érzetem volt pár napig utána, amit utálok.


Császár után látták, hogy tudok járni viszonylag hamar, így kivették a kérésemre.

2020. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Na, én meg már azt hittem, hogy ez csak az én hülyeségem, hogy ennyire zavar (14. vagyok) :D

A lányom születése után meg is jegyezte a nővér kb. 1 órával azután, hogy kivette belőlem, hogy "naaa, hát magát mintha kicserélték volna" :)

2020. okt. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg fel se tűnt, hogy katéterem van. 🤷‍♀️🙈 Szerencsére akkor kaptam mikor már hatott az érzéstelenítő, a kivételt se éreztem meg igazán. Császár utáni első reggel vették ki mielőtt másodjára keltem volna fel. Akkor viszont már semmit se segítettek felállásnál, azt hittem elájulok. 😬
2020. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!