Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi vár rám a császármetszés után?

Mi vár rám a császármetszés után?

Figyelt kérdés
A méhlepény eltakarja a méhszájat,emiatt nemszülhetek természetes úton,mindenre kíváncsi vagyok aki már átesett rajta legyen szíves írjon.

#Császármetszés ,
2020. szept. 22. 14:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Az első felállás kemény. Utána mindig kicsit jobb lesz. Mozogj minél többet. Már felállás előtt az ágyban is fordulhatsz, emelgetheted a lábad. Utána pedig minél többet sétálj, mozogj.

Fájni fog pár napig nevetni, köhögni, orrot fújni, hajolni, kiegyenesedni. Nekem hazamenetel után az első nagyobb séta is kellemetlen volt, mert mire hazaértünk nem maradt semmi erőm.

2020. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Császár után minimum 6 órát (adott kórház protokollja válogatja) feküdnöd kell úgy, hogy a fejedet sem szabad emelgetned, mert brutál fejfájás lehet a vége. Engem háromszor császároztak, mindnél úgy csináltam, hogy amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő és kezdtem érezni a farpofáimat, lábamat, combjaimat, lábfejemet, elkezdtem szisztematikusan átmozgatni mindenemet. Tudtam, hogy az első felállásra kell gyúrnom fizikailag, mentálisan, mert az kegyetlen. Szépen átmozgattam magam a lábujjaimtól kezdve. Jól is esett, hiszen végre újra éreztem a testem, ez megkönnyebbülést adott. Nyilván hastájékon nagyon vigyáztam, de mivel ott erőteljes a fájdalom a műtétet követően, óhatatlanul kíméli az ember azt a részt. Mire eljött az első felkelés ideje, már nagyjából felkészültem agyban: életem legbrutálabb fájdalma a császár utáni első felkelés. Nem akarlak megijeszteni, de nekem az a hányingerkeltő, elájulós fájdalom volt mindháromszor. Nem ájultam el persze, de azt sem tudtam, hová vegyem a levegőt, annyira fájt, egyszerűen egy dologra tudtam koncentrálni, hogy talpon maradjak és jusson levegő a tüdőmbe. A többi nem érdekelt. Lehet, hogy van olyan, akinek meg sem kottyan, nekem nagyon fájt, de megnyugtatlak, minden felkeléssel egyre halványodott a fájdalom.

Az első felállás után ki kellett slattyogni a vécére, ha volt erőm, rögtön le is zuhanyoztam (háromból az első kettőnél azonnal le tudtam zuhanyozni, a harmadiknál ez év áprilisában többször kellett nekifutnom a vécének, mert annyira fájt, hogy több felállásból vissza kellett ülnöm).

Ha sikerült a felkelés, hozzák a babát. Onnantól el kell látni, ami kemény, mert én pl. csillagokat láttam, ahányszor ki kellett emelnem a babáimat (nagyok voltak mindhárman) a rácsos kiskocsiból, mellre kell tenni Őt, ami megint egy komoly kihívás friss sebbel a hasadon. De megoldod, mert hajt az ösztön, meg kell oldanod, szoptatnod kell (vagy nem, ebbe nem akarok belemenni), gondoznod kell azt a teljesen magatehetetlen, rád utalt kis csomagot.

És valóban minden felállással egyre könnyebb. Nyilván húzódik, vigyázni kell, hogy ne hasból akarj fölkelni, hanem húzódj ki az ágy szélére, támaszkodj a karodra és nyomd föl magad ülőhelyzetbe!

Mindent elmond majd a doki, hogy egy hétig ne érje víz, egy hét után varratszedés. A felállásban pedig segít a nővérke, aki elég pattogós lesz bizonyára, hiszen határozottnak kell lennie, ezzel segít. Én a Bajcsyban szültem mindháromszor, nagyon jó tapasztalataim vannak. Segítőkészségből kiváló.

Egyébként pedig minden attól függ, mennyire tolerálod a fájdalmat. Szívesen segítek, ha van még kérdésed.

2020. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez a vizes dolog érdekes,nekem a legutolsó gyerkőcnél(4.) azt javasolták,hogy zuhanyozzak,áztassam mint állat,tocsogjon rajta a kötszer!!Így is tettem,ez a sebem gyógyult a leggyorsabban!
2020. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Ez tényleg érdekes, 3-as! Én mindig betartottam ezt a tanácsot, úgy zuhanyoztam, hogy picit előre hajoltam, hogy a víz lecsurogjon a hasamról, ne csorogjon be a hasam és a combhajlatom találkozásához. Nekem is gyorsan gyógyult mindhárom seb.
2020. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat,eddig igyekeztem nem gondolni a császármetszésre és az utána való fájdalomra de mivel 37 hetes terhes vagyok és 38héten lesz most már nemtudok nem gondolni rá,nagyon félek sajnos.Sokkal jobban fáj mint a természetes szülés?
2020. szept. 22. 15:54
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Amiket az előttem szólók leírtak már. Javaslom a sport kupakos üveget vagy a szívószálat, mert azzal könnyen tudsz majd inni a kórházban. Én a 1.5 L palackot nem tudtam megemelni. Az eldobható bugyi helyett próbálj meg inkább betétet használni, mert könnyebb cserélni. Nehezen fogsz bugyit is cserélni. Már a kórházba vigyél hasleszorítós bugyit. Nem tudom ott nálatok milyen lesz a kaja, de pár életmentő falatka mindig legyen nálad. Az első séta a legnehezebb, de ahogy többet mozogsz úgy tényleg egyre jobb lesz. Otthonra próbáljátok megoldani, hogy ne kelljen olyan mély helyeken ülnöd, feküdnöd (ágy, kanapé) mert onnan borzalmasan nehéz lesz felkelni. Akkor sem volt jó ha a férjem segíteni akart, mert húzta a sebet. Szóval kerestem egy viszonylag magas széket arra a pár első napra...az ágyba pedig négykézláb másztam be, mert nekünk alacsony volt. A sebedre vigyázz, ne ázzon át a kötés, ha koszos akkor cseréld le. Nekem 2-3 naponta cserélte a férjem és 3 hétig ragasztottam (saját döntés volt). Egy kis idő után minden jobb lesz.
2020. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat kérdező ez örök vita melyik faj jobban. De mivel nincs két ugyanolyan szules sem meg csaszar sem ezért ezt nem lehet megválaszolni. Akinek volt mind a kettő azok is 50-50-ben mondjak egyiket vagy másikat fájdalmasabbnak. Amúgy természetesen szultel már?
2020. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Na mondok jobbat csajok. Nekem az utolsó kórházi napon kiszedték a varratot. Csak az első fürdésnél nem érhette amúgy víz
2020. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a Sote 2-ön voltam, maga a műtét egyáltalán nem volt vészes, de mivel első gyerek volt nem igazán tudtam mire számítsak, úgyhogy ebbe az "izgulásba", stresszelésbe már az elején elfáradtam :) pedig utána jött csak a neheze. Minden úgy van, ahogy az előttem hozzászolók írják, mind hasznos tanács. Szóval én azt mondom tartalékolni kell az erőt, energiát. A bent töltött 2 nap volt számomra a legnehezebb, a baba végig velem volt, ha sírt, éhes volt pattanni kellett hozzá és ez az elején nehéz. Látogatók nem jöhettek. Plusz nekem a lábam a császár után nagyon bevizesedett, kb azt hittem szétdurran, kínomban már mezitlab setalgattam a folyosón a babával amikor nyugtatgatni kellett :) kb a 6. napon lett jobb a helyzet, nem fájt már a vágás annyira, lábamról a duzzanat megszünt. Szülestől 10 napra volt a varratszedés, akkor már teljesen jól voltam, a sebbel se volt probléma, pedig az első napokban kellett ám hajolgatni, emlegetni... Most 3 hetes a kicsi, szóval elég friss élmény.
2020. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Jókat írtak a többiek. Ezekre mind érdemes készülni. Ami még fontos, hogy a méhlepény elhelyezkedése miatt előfordulhat nagyobb vérveszteség is a műtét alatt, ebben az esetben lehet, hogy szükség lesz akár vérátömlesztésre, vagy be is bódítanak, ha szükséges. Nem biztos, hogy szükség lesz ezekre, de előlfekvő méhlepénynél nagyobb erre az esély, mint egy sima programcsácsárnál.
2020. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!