Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik történek szüléskor a...

Mik történek szüléskor a szülőszobában,meg abba terembe-szobában ahol több vajudo meg nem vajudo kismama fekszik?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 21:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
10 jó tanács... csak nekem pl egyáltalán nem voltak rendszeres fajasaim. 33 órát vajudtam, ebből 14-et a kórházban. Terminust már túlléptük, magzatviz már több mint egy napja szivárgott. Nem tagultam. Nem egyedi sztori, az a ritkább, hogy valaki szuperul tágul meg minden flottul megy... Szerintem inkább ezért kellene emberi körülményeket teremteniük.
2020. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

11


Sajnos igaz


En is 41+1 szültem ott


Másrészt a 2. Babát máshol szültem..

Ott sem lehetett a vajúdóba menni... más kérdés hogy van 2

És ott naponta 2-3 szülés van.. ebben a császár is benne.


Amíg a kórházban voltam 5 anyuka volt a gyermekágyon rajtam kívül.


1 alkalommal a szülőszobán kaptam beöntést ( kértem) kaptam infúziót ( folyadékot és energiát, mert éjjel indult be, nem ettem)


2.

Alkalommal semmit.

Akartak oxyt,de nem kértem



Emberi körülmény:



Nagyon fontos lenne, hiszen hogy engednéd el magad, egy tök szeril, stresszes környezetben?


A 2. Babánál otthon vajúdta fürdőnkben, 2 mécsessel kádban melegvízzel...

2020. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Ém 92-ben szültem a Bajcsy kórházban. Vajudószobára nem emlékszem. Biztos volt, de én csak egy vizsgákatra mentem be, majd közölték visznek a szülőszobára mert "éppen szülők" A szülőszoba akkor így nézett ki.

Egy nagy terem egymás mellett szülőágyakkal. Ha valaki szült, és valameliyk ápolónőnek, vagy orvosnak eszébe jutott a függönyt elhúzták. De volt ahol nem. Amikor én a szülőágyra feküdtem, már voltak a teremben 4-en akik a szülésre vártak. Mellettem egy velem egykorú lány már jó ideje vajúdhatott, mert elég hangosan ordított ( a szülőorvosa le is állította, hogy ne ordíbáljon, mások is vajúdnak mégsem ordítanak) Én olyan 10 perccel később már meg is szültem a fiam, mivel ilyen gyors volt a függöny senkinek nem jutott eszébe. Így elég kínos volt, hogy voltaképpen mindenki szeme láttára szültem. A nagy teremből nyílt egy ajtó egy kisebb műtőszobába. Oda azokat tolták be akik császérral szültek.

Anno így volt.

2020. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
13 na ennyit a szülés bensőséges csodájáról 😀 borzasztó. És ezek nagy nevű kórházak. Bár a te sztorid legalább már régi.
2020. okt. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

Engem indítottak majd sajnos 8.órában sürgős császár lett.

Addig volt beöntés, oxi bekötés, burok repesztés, kézzel tágítás,végig nst monitoron voltam.

Betoltak egy másik kismamát nem tudom hogy csak nstre vagy azt hitte megindult valami. De én határozottan átkiabáltam neki a paravánon, hogy ma én szülők, az én napom 😅🤣

2020. okt. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ezek a sztorik olyan rémesek, a 2000-es években így vannak berendezkedve kórházak? Ahol szülészeten jártam, ott a vajúdó azoknak volt, akik nagyon az elején tartottak, tehát belátható időn belül nincs baba ÉS a szülőszobák jó része foglalt. Ezek a nők általában még vigyorogva sétáltak a folyosón, kb. csak NST-re rakták rá őket néha, hogy hogyan állnak. Én amikor szültem, 5 percesekkel már be sem kerültem a vajúdóba... Annyit tudok, hogy nagyon ritkán, tumultusban előfordult már, hogy kényszerből ott vezettek szülést, mert a szülőszobák száma véges, és ha az X szülőszobára beesik az X+1-edik, akkor sajnos az utolsó a vajúdóba kerül vagy ott is szül.


Illetve a mi területileg illetékes kórházunkban a felújítás idején "páros" szülőszobák voltak, mert egy teljes szárny le volt zárva hónapokra, de az is egy kényszerhelyzet volt, és amint lehetett, a szülőszobákat megnyitották.

2020. okt. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdóban az Nst van rádkötve folyamatosan. Vizsgálgatnak. Ha nem tágulsz kapsz egy kis oxitocint. Ha eléggé kitágultál csak akkor visznek a szülőszobára.
2020. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!