Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van akinél nagyon elrontottak...

Van akinél nagyon elrontottak valamit szülés közben?

Figyelt kérdés
Fel szerettem volna tenni ezt a kérdést, de szülés előtt nem akartam ráparázni magam. Már 17 napja szültem, nem érzem, hogy 100%-os lennék, de valószínűleg 4 hét múlva teljesen jól leszek, szépen gyógyulnak a sebek. De van aki nem volt ilyen szerencsés? Hallottam olyat, aki utána soha többé nem akart gyereket, úgy elment a kedve az egésztől. :/ Bent maradt rongyokrol rendszeresen hallok, de a szörnyű varrás sem ritka. Hogy dolgoztátok fel? Utána több gyereket nem is vállaltál?
2020. okt. 13. 06:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Van. A gyereket is. Oxigénhiányt kapott a töketlenkedés miatt. A (rohadék fogadott) doki nem reagált időben, mert a szomszédban műtött, így nekem csak a vákuum maradt. Kirángatták de nem időben.
2020. okt. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

A gyereket is, engem is.

Többszörös császárindikáció ellenére jól felcsavart oxyval, tolófájások nélkül kikönyökölték belőlem. Gyerek idegrendszere totálkár, a nyakát meg dévényesen kívül még kiropraktőrnek is kellett kezelnie. Én altájon pedig egész egyszerűen egy roncs lettem, kár szépíteni. Süllyedt-beboltosult minden, ami csak tudott, vágtak egy saját bevallásuk szerint is hatalmasat rajtam, amit aztán nem sikerült normálisan összevarrni. Repedt a méhnyak is persze ilyen barbárság következtében. Másik orvos azt mondta, más nő esetleg 5 gyerek után van ilyen állapotban, de még akkor sem feltétlenül...

Hozzáteszem, a fő ludas az egészben NŐ volt! Egy fiatal rezidens lányka (a szakorvos csak könyökölni jött, mert ahhoz kellett az ereje). Ő azóta is éli világát, szakvizsgázott, hozzáment az akkor még szintén rezidens kollégájához stb. Én meg szívok az extra problémás gyerekkel, munkanélküliként és apácaként. R*hadjanak meg...

2020. okt. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen horror történetek olvasása után azt hiszem örülhetek, hogy megint császáros leszek. Mondjuk az se egy sétagalopp...de amiket írtatok. Hát jaj 😬
2020. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk szintén hibáztak. Toxémiás voltam, már egy hete kórházban feküdtem, mikor beindult a szülés. Szintén oxitocin, babám rosszabbul lett. Császározni akart a saját orvosom, de valami felettes orvos nem engedte, azt mondta, forduljak oldalra...vákuum, fogó, könyöklés,oxigénhiány, majd szükséges volt nyaka miatt szintén Dévényes és kiropraktőr, törött volt a kulcscsontja...sorolhatnám. most 5 és fél éves a fiam, idegrendszere még mindig nem jött helyre, de már alakul és bizakodom, hogy teljesen normális élete lesz. Mai napig bűntudatom van a borzalmas szülés miatt, pedig nem én voltam a hibás, csináltam, amit mondtak:(
2020. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ezek nagyon durva sztorik.... kedvem lett programcsaszarral szülni.
2020. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
88%
Nekem volt egy ismerősöm, ikreket vártak,karácsonyra volt kiirva,az egyik baba meghalt pár nappal a kiirt időpont előtt,és vártak még 3 napot mire megszülesztették,a másik baba mérgezést kapott és sérült lett.
2020. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Ismerősömmel történt: Császárral kellett volna szülnie, mert valami volt a gyerekkel, ami miatt nem tudott volna természetes úton (már nem emlékszem mi). A szülés napján a saját orvosa nem ért rá, a másik doki meg nem akart császározni, mert kijön ez a gyerek anélkül is. Szegény gyermek ott halt meg születés közben. Az anyuka utána teljes lelkironcs lett, az öngyilkossággal is megpróbálkozott, szerencsére nem sikerült neki.
2020. okt. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Engem pár hétig fektettek problémás terhesség miatt, utána programcsászár, ami után nem kaptam vérhigítót és mélyvénás trombózisom lett. 2 hétig voltam az intenzíven, és másfél év volt, mire helyrejöttem annyira, hogy egyedül lássam el a gyerekemet, bár a kapott gyógyszerektől meg csontritkulásom lett, amitől meg a gerincem ment tönkre. Valami összenövésem vagy endometriozisom is valószínűleg lett, ami szintén gyakori császár után, de a trombózis miatt (amire nem is volt hajlamom) nem szívesen műtettem meg már meg bármimet.
2020. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hu csajok. Ez nagyon durva. Nálam talán nem hibázott senki, de alul majdnem egy évre használhatatlan lettem. Gyerek nyakán a köldökzsinór, feje mellett a keze. Nem volt egyszerű kijönnie. De végül sikerült. És nekem egészséges a babám, szóval meg szerencsés is vagyok. Borzasztó sztorik ezek a 21. században 😱
2020. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úristen...nem gondoltam h életeket tehet tönkre a szülés
2020. okt. 13. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!