Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyet Magyarországon csinálnak?

Ilyet Magyarországon csinálnak?

Figyelt kérdés

Igazából le vagyok döbbenve. Lehet terhes vagyok, nem tudom. Próbálkozunk egy ideje már es most láttam egy elég felkavaró esetet.


(igaz történt, külföld) Fiatal anyukát 21 hetesen meg kellett csaszarozni. Ikrekkel volt terhes. Nagyon durva de a 2 baba túlélte. Bár nagyon aprók voltak és szinte feketék, lehetett látni, hogy pár napig lesznek csak életben... Kórház mint egy játékot haza adta az anyukának. Nem tudom kb 1 napot lehettek otthon. De belegondolva ez nagyon morbid. Az anyukát annyira megviselte az egész hogy azóta csináltatott magának élethű játék babákat meg stb. Látszik rajta hogy ezt nem tudta feldolgozni. Én sem tudnam feldolgozni. Brutal lehet 2 szinte halott babának kinezo fekete valamit haza adni. Legjobb lenne ha ott a kórházba addig is a kis időre betennek egy inkubatorba és akkor ott lennék mellettük amíg csak lehet.en ezen nagyon kiakadtam...


Egyébként ismerősöm itthon 25. Hétre szült. A babát egyből inkubatorba tettek, ma már fel éves. Igaz az első hónapok kritikusak voltam de kop kop nem valószínű, hogy akkora probléma lesz vele a későbbiekben.


2020. okt. 24. 20:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hazaadni, bocs, autocorrect...
2020. okt. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

Volt egy riport a tvben, ahol a koraszülött gyerekekről volt szó.

Ha jól emlékszem 24. héttől tartják őket életben. Még akkor is, ha egész életében vegetálni fog. Nem dönthet a szülő, hogy inkább békében távozzon és esélyük legyen egy rendes családra. Ez volt a műsor lényege, hogy sok család élete megpecsételődik egy beteg baba miatt.


Ismerősöm 20. héten szülte meg a babáját és meg sem mutatták neki. Durván fog hangozni, de veszélyes hulladékként kezelik ilyenkor.


21 hetesen én sem tudom elképzelni, hogy még haza is vihette az anyuka. Eleve pár órát a kórházban töltenek szülés után a nők. Még azt tudom elképzelni, hogy akkor a kezébe adták, hogy elbúcsúzhasson.

2020. okt. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

#9 igen, az rá a protokoll, hogy 24 hét, vagy 500g, vagy életjelenséget mutat függetlenül terhességi héttől.

Viszont ha egy 21 hetes úgy születik, hogy életjelenséget mutat, az elég nagy hibának számít, és sem az osztályvezető orvos, sem a gaerekorvos nem fog megdícsérni utána... ezért szokták még akkor kihúzni a köldökzsinórt és rátenni köldökcsatot amikor a magzat még méhen belül van. Vagy ha ez nem lehetséges, minél lassabban kiengedni, illetve a vetélés után gyorsan kivinni abszobából... egy nagyvetélésnél sokszor nőgyógyász sincs jelen, nem ám gyerekorvos. Senki nem vizsgálja meg utána van-e szívműködés.

2020. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
13 mondjuk azt is sokan kritizálják, hogy kiviszik a szobából, sok helyen nem hagyjak az anyának, hogy lassa. Pl barátnőm direkt kerte, hogy véletlen sem akarja látni, de van aki meg szeretné. Hu ez borzasztó nehéz 🙁
2020. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem akárhogy nézzük, egy baba elvesztése, tökmindegy hányadik héten történik, hatalmas nagy trauma. Én nem vagyok benne biztos, hogy fel tudnám dolgozni- most már van egy egészséges lányom, miatta muszáj lenne, de ha vele történne netalán valami, akkor nekem nem lenne elég erőm újból próbálkozni. És hát, ha a feldolgozásban, a gyászban ez segíti az anyát, hogy hazaviheti, úgy csinálhat, "mintha", akkor ez segíti. Akármilyen morbid is. Amúgy ha lenne egy koraszülöttem, szerintem én is szeretném egyszer kézbe venni, megölelni, elnevezni, elbúcsúzni tőle. Ha még csak nem is látom, az olyan rideg. Vagy nem tudom. Na mindegy, szóval ez számomra eleve felfoghatatlan tragédia, amin őszintén nem tudom elképzelni, mások hogyan lépnek túl, de mindenesetre én úgy gondolom, hogy ha az anya akarta volna, akkor a kórházban hagyhatta volna az ikreket, nem kötelezhetnek senkit rá, hogy a halott kisbabáit elvigye magával haza. Max azt tudom elképzelni, mint az idős haldoklóknál is az utolsó napokra sokszor hazaadják őket (kérésre), hogy ismerős közegben, békében tudjanak eltávozni, a szeretteikkel körülvéve. De persze az teljesen más egy idős ember és egy koraszülött kisbaba esetében.
2020. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon ilyen nincs. Ha a baba életjelenséget mutat akkor mindent megtesznek érte, ami szerintem szintén vitatható.

Én is koraszülő vagyok, de a szerencsésebb kategóriából, mert 34 hétre született a fiam. Viszont volt velünk egy anyuka akinek 23 hétre született a lánya. Ők is ikrek voltak, de csak egyikük ment haza. Nem tartom velük a kapcsolatot igy nem tudom mi a helyzet náluk, de biztos nem így képzelték a gyermekvállalást. Közel 5 hónapot voltak kórházban mielőtt hazamehettek.

2020. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16 az en szobatarsam 24 hétre szült. Náluk hála isten minden rendben. De nekik is nagyon necces volt. Egy szívműtétet épphogy elkerültek. Egy csoda, hogy nem lett semmi komoly baja a babának.
2020. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hol olvastad ezt? Szerintem kamu, hogy a hozzád hasonlóknak legyen miről fecsegni.
2020. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%

'Magyarországon ilyen nincs. Ha a baba életjelenséget mutat akkor mindent megtesznek érte, ami szerintem szintén vitatható.'


Elhiheted hogy nem tesznek semmit, ha egy vetélésnek számító magzat életjelenséget mutat.

2020. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez tenyleg nagyon durva :O be tudod linkelni?
2020. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!