Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mikor szült, hét és nap?

Ki mikor szült, hét és nap?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, miszerint a 40.hét letelte napjára vagyunk kiírva, de ugye a 37. héttől és 2,5 kg-tól nem koraszülött a baba. Mármint ha a 37. hét meg van és a 2,5 kiló, mert a 38. héten született 2,5 kiló alatti baba is koraszülött. Na mindegy is. A cikk szerint a szülések nagy része nem akkor, főleg nem pont azon a napon történik. Ti mikor szültetek? A nem koraszülöttekre gondolok elsősorban pl. 38+5 ...

2020. okt. 26. 14:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%

40+3 de nem ertem a csaszaros vég miért nem érdekel, ha magától indult meg de császárral kellett befejezni az mindegy a születés időpontját illetően, ha kitolta volna akkor is ugyanakkor születik plusz mínusz par óra.

Mindegy az enyém kijött magától.

2020. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
95%

37.hét felett de 2500g alatti baba az nem koraszülőtt hanem IUGR = sorvadt baba, méhen belüli retardáció /méhen belüli növekedés visszamaradás.


Egy IUGR gyermek anyukája.

2020. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%
41+3
2020. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
A sürgősségi császár csak és kizárólag azért nem "érdekel" most, mert nagyon sokszor hallok olyat, hogy ráhúznak, elmegy a magzatvíz, de a baba nem akar jönni, illetve az orvos csinál okot a császárra, mert fogadott doki és nem akar ott maradni még 12 órát a kismamával ... nem rég történt olyan felénk, hogy a nő szólt a dokinak, szeretném ha maga lenne az orvosom és ott lenne a szülésnél, a konkrét válasz az volt, hogy nem vár műszak után még 12 órát ...
2020. okt. 26. 15:01
 15/34 A kérdező kommentje:
A nagynéném 38. héten 2,25-el szülte fiát 12 éve, neki is az van a zárón, hogy koraszülött ... lehet most másképp van már, de a cikk szerint is így volt. Abban viszont biztos igazad van, hogy retardáció van írva, mert én pl 40+3 ra szültem és 35. héttől kórházban voltam a fejkörfogat miatt, ami elvileg nem volt megfelelő, de ép, egészséges 3600 grammos fiút szültem megfelelő méretekkel, csak olyan kis nyomott volt a feje, de hamar helyre állt neki.
2020. okt. 26. 15:05
 16/34 anonim ***** válasza:
67%
Nem kötekedni szeretnek kérdező de ez akkor is mindegy, nem? Ha már beindult a szules tényleg nem beszélünk túl sok különbségről. Ha épp beleesik az éjfél akkor lehet hogy plusz vagy mínusz egy nap ha csaszarozni kell.
2020. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Jó! Akkor jöhet a sürgősségi császár is. Itt felénk azt is beírják sürgősségi császárnak, akinek nem indul be a szülés, megbeszéli a dokival, hogy ő lesz hétvégén, indok nincs, de valamire rá kell fogni alapon 150 ezerért bemegy, behívja a másik dokit, akivel jóban van és megcsászározzák, mert a páciens retteg a szüléstől, és őt meg kell császározni. Nem vitatkozni akartam. Jöhet minden! Pont most van ilyen ismerős, hogy beírják neki a farfekvést, pedig nem az ... és 39.héten holnap császár ügyeleti időben "beesve". Tényleg nem bántani akartam senkit, csak erre sok a furcsaság.
2020. okt. 26. 15:26
 18/34 anonim ***** válasza:
87%
Jó azt ertem, hogy te mire vagy kiváncsi és jogos. De a válaszadók csak tudjak, hogy programozott volt e vagy spontán indult 🙂
2020. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

38. héten kereken, magától indult.


Nem volt koraszülött, teljesen egészséges fiút szültem, zárón is ez áll.


2780g, 51 cm-el született.

2020. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
39+6
2020. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!