Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hüvelyi szülés?...

Császár után hüvelyi szülés? Félek tőle.

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes viszont érdekel, hogy e tekintetben milyen lehetőségek lennének.

Egy gyermekem van, császárral született a 41. héten, mert hiába próbálták nem indult meg magától.

Míg 2-3 éves nem lesz addig nem akarnék újból szülni. Viszont én még vajúdni sem vajúdtam, jóslófájásom sem volt, semmilyen szülési fájdalmat nem éreztem. Ez most hülyén fog hangzani, de attól félek ha egyszer ott leszek, hogy épp vajúdok, félek tőle, hogy mi van ha a császáros hegemmel is gond lesz?

A másik hogy ha megakarnám próbálni a hüvelyit akkor csak fogadott orvossal lenne rá esély? Elsőnél nem volt fogadott dokim, panaszom se volt, elégedett volt az ügyeletessel is.


2020. nov. 15. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Apukámat császárral született, utána a két húga pedig hüvelyesek

Úgyhogy nem lehetetlen

2020. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen esetben a terhesség alatt folyamatosan vizsgálják, hogy megfelelően erős-e a heg a hüvelyi szüléshez. Csak akkor lehet hüvelyi, ha az biztonságos, ne aggódj :-)
2020. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél hüvelyi szülést császárelőzménnyel nem szoktak belekényszeríteni, bár az egyik csoportban olvastam egy csúnya sztorit, ez alapján inkább fogadnék orvost akivel megbeszelem, mi hogyan legyen, nehogy egy istenkomplexusos barom ügyeletest fogjak ki, aki az utolsó pillanatban majd jobban tudja...
2020. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Első terhességem császáros volt. A második babám alig egy hete született. Az orvos javaslatára megpróbáltuk a természetes szülést, de sajnos magasan maradt a feje és császár lett belőle ismét. Nekem szemèly szerint borzasztó èlmèny volt az a pár óra. Ha pár kitolásból meglett volna egy szavam nem lenne, de órákat szenvedtem a semmiért.
2020. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Sajnálom 4-es. Valóban sajnos gyakrabban lesz császár a második akkor is ha nem annak indul.
2020. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
A vajúdás nagyon hasznos az anya testének és a babának is, így ha nem sikerül megszülni, akkor sem a semmiért “szenvedsz”. Nekem az első császár után 13 hónappal született a vbac babám 43 óra vajúdás után. Imádtam minden percét, az első traumatikus csm-t is rendbe tette bennem.
2020. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
6 bírom az ilyen ezo hozzászólásokat. Azért remélem hallottad már azt is, hogy más traumáját nem kérdőjelezzük meg vagy degradáljuk le. (Még akkor se ha a te agyad ezt a természetes vonalat képes csak befogadni) Ha ő így élte meg, akkor így. Vajúdni lehet, hogy hasznos, de nem elengedhetetlen. En 33 órát vajúdtam és nem volt semmi csodálatos benne. Annyira bírom, hogy manapság kötelező nyáladzani szülés és szoptatás témakörben.
2020. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne idegeskedj előre. Elég sok mindenen múlik, hogy egyáltán megpróbálhatod-e a hüvelyi szülést. Majd ha odajutsz, megbeszélitek a dokival, hogy lenne a legjobb neked és a picinek. A hegszétválás sem egyik pillanatról a másikra történik, én teljesen tisztán éreztem a különbséget a kontrakciók és a hegfájás között. Érdekes, hogy amikor a hegem nem bírta tovább, abbamaradtak a méhösszehúzódások. De elmagyarázni nem tudom a különbséget, csak éreztem, amikor történt. A hegszétválás borzasztóan fájt, ami azért volt "jó", mert nem lehetett nem észrevenni, hogy gubanc van. De ezen tényleg fölösleges előre kattogni.
2020. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
#7, az, hogy hasznos-e, biológiai ténykérdés (és fogalmam sincs, hogy így van-e, nem értek hozzá). Utána meg a saját tapasztalatát írta le, hogy "ilyen is van". Hogy neki csodálatos volt. Ettől még másnak nem. Nincs itt semmi ellentmondás.
2020. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Aha de a “szenvedsz” idézőjelbe rakása már magas lovas lenéző és gusztustalan. Hadd döntse el mindenki hogy “szenved” vagy szenved és az megéri e neki vagy nem. Hol-hol hurrá hogy neki jó élmény volt örüljön neki, nem kell kioktatni azt akinek szar volt. Neki meg ahhoz van joga, hogy úgy érezze, feleslegesen szenvedett. Idézőjel nélkül.
2020. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!