Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez a hatalmas félelem...

Mi ez a hatalmas félelem mostanában a hüvelyi szülés felé? Ki terjeszthette el, hogy a hüvelyi szülés nagyobb kockázattal jár?

Figyelt kérdés

Nem vitázni akarok, meg nem provokálni, csak érdekel a ti véleményetek. Rengeteg kérdésben látom manapság a lehet-e császárt kérni dolgot, sőt több ismerősöm retteg a hüvelyi szüléstől. Miért jobb, ha ébren felvágnak, cibálnak, hogy kivegyék a babát?

Én személy szerint biztos nem kérnék császárt(ha Mo-n választható volna), mert rettegek attól, hogy ébren legyek, miközben műtenek. Volt egy hüvelyi szülésem, és csak jó élményeim vannak ezzel kapcsolatban, az átélt fájdalmak ellenére is.



2018. júl. 22. 16:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Neked jó erzeseid vannak vele kapcsolatban, másoknak meg nem. Ennyi.

Barátnőm 19 órát vajúdott, azt mondta ilyen pokoli fájdalmat még nem érzett...tele nyomták oxival, aztán nagy nehezen kikínlódta a babát. Azt mondta, semmi de semmi szépet nem talál a szülés élményben. Azt is mondta, hogy ő lenne a legboldogabb ha legközelebb valamiért azt mondana a doki neki, h csaszarozni kell (akarnak majd 2. babát). De külön kérni nem fogja.

Egy másik barátnőmnek 3 óra alatt lett meg a babája, fajt igaz de könnyű szülése volt. Akarnak harmadik babát is, lassan attól fél, hogy nem ér majd be a kórházba. Mindenképpen hüvelyi úton szülne természetesen harmadjára is.

Én szülni akartam, mindennél jobban

, csendes szülést akartam, elképzeltem, készültem rá. Erre csaszar lett önhibámon kívül. Sokáig úgy éreztem, elvettek tőlem valamit, nehezen dolgoztam fel. A csaszar nekem nem volt rossz élmény, nem fajt utána se. Hamar felépültem. Most várom a másodikat, és nagyon nagyon erősen gondolkodok rajta, hogy császárt kérek. Sok szól a szülés mellett, jó volna megélni, de ugyanakkor ha már először így alakult, nem bánnám ha lent már nem vágnának szét...a császárt ismerem, tudom hogy milyen közben, utána...valahogy kevésbé idegenkedek tőle. De majd meglátjuk. Három történet, mind máshogy élte meg a szülést.

2018. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért, mert ritka a beavatkozás mentes szülés.

Oxi.., szó szerint kinyomják a nőkből, burokrepesztés, durván vizsgáló bunkóorvos, utolsó pillanatban császár, mert siet az orvos\kell a szülőszoba....

Sok rosszat lehet hallani.

Az meg tévhit, hogy ha kéred nem császáriznak meg. Ha fogadott orvosod van, megoldja.

Írom ezt úgy, hogy természetes szülést szerettem volna, de 10 óra vajúdás után császár lett több indokolt ok miatt.

2018. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Buták és tájékozatlanok az emberek. Nem látták a statisztikákat, nem tudják felmérni azt, hogy mennyivel kisebb gond az inkontinencia, mint ha belevágnak valamibe, pedig sajnos ez is gyakori... hozzáteszem, nem feltétlenül a nők hibája ez, mind a szülészorvosoknsk, mind a védőnknek jobban fel kellene készíteni a szülésre.
2018. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Az első szülésem maga volt a pokol. Semmi természetes nem volt benne, hiába a vaginámon jött ki. Harmadfokú sérülést szenvedtem, repedt a méhszájam, hüvelyfalsérvem, méhsüllyedésem, inkontinenciám lett.

Most várom a második gyerekünket, erősen kétlem hogy egy császárral rosszabbul járhatné, úgyhogy örülnék, ha az első jelre (ha ez se lesz sima) tolnának a műtőbe.

2018. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Másodikat várom, az első farfekvéses volt, ezért lett császár. Most hüvelyire készülök, ha minden klappol. Gobdolkodtam ezen sokat. Őszintén, én császár esetében kevésbé aggódom a babáért. Nem tud beszorulni, jóval kisebb az esélye, hogy ő sérül születése közben. Viszont egyetlen porcikám se kíván egy újabb császárt. Nem fogom előadni, hogy jaj mert de szörnyű, simán ki lehetett bírni, ha nem is volt kellemes, másnaptól nálam volt a baba végig, elláttam, összekaptam magam hamar. De tény, hogy hetekig azért bizonyos mozdulatokat óvatosan kellett, nagyob nem voltam 100 százalékos, ami zavart. Ha nem egy horrorszülése van az embernek, akkor szülés után pár órával már normálisan mozog, császár után nagyon nem. Meg vérhigítózás, katéter, minden ülye nyűg. Ja, és a szeparáció... a legtöbb kórházban császár után órákra, akár fél vagy egész napra elveszik a babát, természetes szülés után maradhat velem. Nekem ez pl nagyon fontos, emiatt is szeretném, ha sikerülne megszülni.
2018. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

"Meg vérhigítózás, katéter, minden ülye nyűg. Ja, és a szeparáció..."


Ez mind megvolt "természetes" után (+oxigénhiányos gyerek, évekig tartó fejlesztés). úgyhogy tényleg jobb lenne egy császár.

4-es voltam.

2018. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj h mindenki mással van elfoglalva. (bnommel ez volt másikkal az). Meg azt hiszik az de jó, nincs fájdalom. Oo dehogynem, láttam én kicsúszni-mászni szegény császáros csajokat a mosdóba, míg mi akik hüvelyi úton szultunk 2nap után max a gatmetszest ereztuk. Én inkább úgy álltam hozzá h más más, én én vagyok és nem másnak kell ott lennie, így én abból hozom ki a nekem legoptimalisabbat, ami velem történik ott.. Ha már úgy mentem vna oda h a nővérem 25 orat vajudott majd császár lett, bnom másfél napot vajudott meg oxi meg érlelés meg minden volt, én is féltem volna de én úgy mentem h megszulok és ennyi. Orvos megkerdezte amúgy tőlem hogy allok a császárhoz (előtte hetekkel mert a cukrom miatt benne volt a pakliban) mondtam HA kell, akkor kell. Amúgy nekem nem kellett és jó volt úgy.. Egy percig sem éreztem magam vagy a babámat veszélyben de azért szörnyű lehet annak akinek azt kell átelnie.
2018. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
4,6: nyilván amit írtam, úgy értettem, hogy normál esetben, említettem is, hogy hacsak nem horrorszülés. A tied sajnos nem a sima kategória volt, de a többségnél azért nem így néz ki, gondolom ezt te is látod. És persze, lehet mondani, hogy nem tudhatom, nekem hogy alakul, de egy császár esetében se tudhatod, hogy pont te leszel-e az, akinek trombózisa lesz, rosszul reagál az érzéstelenítésre, belevágnak a hólyagjába stb. Épp ezért nyilván komplikációmentes császárt és szintén komplikációmentes hüvelyi szülést hasonlítottam össze.
2018. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

"Buták és tájékozatlanok az emberek. Nem látták a statisztikákat, nem tudják felmérni azt, hogy mennyivel kisebb gond az inkontinencia, mint ha belevágnak valamibe"

- Ha szakszerűen "belevágnak" valamibe, profi orvos, és nyugodt körülmények között, lásd progi császár (nem sürgősségi, ahol ki kell rángatni a gyereket mert már életveszélyben van) akkor az mint egy heg begyógyul. Ilyen erővel, nem műtessük meg a térdünket pl, mert majd ott is vágni kell... ezt az ökörséget..

Az inkontinecia nem gond??? NEKED TALÁN. Elképzelted már valaha, milyen olyan szorongással élni, hogy jajj csak baj ne legyen. Hogy milyen úgy dolgozni járni párkapcsolatban lenni stb , hogy egész nap azon pánikolsz, hogy jajj csak baj ne legyen át ne ázz. Milyen úgy élni, hogy mindig betétet kell hordanod, és egy normális ruhát nem tudsz felvenni, mert kilátszik vagy azon stresszelsz hogy látszik-e. Elképzelted, milyen úgy egy férfi mellett aludni, hogy azért imádkozol be ne csurogjon, mig alszotok, vagy aludni minden nap betétben. És igy dolgozni pl egy telefonközpontban ahol meghatározott időben van pl 10 perc szünet, vagy ügyvéd ként, ahol konkrétan egy tárgyalás 60 perc és nem rohangálhatsz a mosdóba. Normális vagy te mikor az inkontienciáról úgy beszélsz minta egy nátháról beszélnél??? Az egész életminőséget elcseszi. Mindent. Ehhez képest, attól nem megy senki a falnak, hogy bugyivonal alatt van egy 10-15 centis vágás hege...

Amúgy meg tényleg a tájékozatlanság a baj, ami a kérdésből is ordít :) "ha Mo-n választható volna" - képzeld az. Normális felvilágosult modern orvos, aki tanult már külföldön annál választható, csak nyilván nem vállalja nyilvánosan mert itthon "etikátlan" ami Németországban, Angliában Amerikában természetes. Addig nem is lesz rend, amig neten összeolvasott infókból lásd nem válaszható okoskodik mindenki, közben a való világot nem ismeri. Ugyanez van a programcsászáros tévéhitekkel. Csak kár hogy a való világ azzal kapcsolatban is teljesen más. Hála az égnek pozitivabb, mint amit festenek róla és hála az égnek akit érdekel, az megtalálja hozzá az orvost és a tájékozódás módját is róla. Az igaziét, nem a netes tévhiteket.

2018. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Sok történetet olvasni komplikációkról hüvelyi szülés közben, meg sürgősségi császárról, egyebekről. Senki se tudja előre milyen szülése lesz. Kettőt szültem hüvelyi úton, szerencsém volt, minden rendben volt.

Amúgy szerintem a babának kisebb kockázat a császár. Anyai részről nem, de a baba szempontjából szerintem igen. Nem akad el, nem lesz oxigénhiányos, stb.

2018. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!