Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg több helyen ok nélkül...

Tényleg több helyen ok nélkül is erőltetik a császárt?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már ilyent fél füllel, és olvastam is. Viszont csak most érdekel, mivel most fogok szülni lassan.

Ti láttok benne igazságot? Olyan esetek érdekelnek, amikor valóban csöppet sem indokolt a császár.

Én irtózom a gondolatától is. Ha komplikációmentes a vajúdás, szülés megindulása, mekkora esély van rá, hogy az orvosban felmerül? Még egyszer mondom, csak olyan esetben, amikor indokolatlan, mert ha a baba érdeke kívánja, csöppet sem tiltakoznék. De ha szükségtelen, akkor számíthatok rá, hogy fel sem merül? Megkérdezik az embert egyáltalán, vagy jó ötlet mondani? Úgy tudom, az anyuka nem szólhat bele, ha scak arról van szó, mit választana szívesen. De reménykedem, mert mégis ez a természetes út.

Nem tudom, miért félek ennyire a császártól, de nekem a hüvelyi szüléstől (minden fájdalmával együtt) sokkal rémisztőbb. És az ilyen hírek megijesztenek.



2017. máj. 18. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Ezt ma mar kitargyaltak par kerdessel alabb.........
2017. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem az unatkozók, hanem a tapasztaltak válaszait várom.
2017. máj. 18. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
nem. De sok terhes nő erőlteti hogy ő császárral akar szülni.
2017. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Te is unatkozol draga, ha felteszel egy kerdest amire elotted mar 39-an valaszoltak. Lusta vagy visszakeresni?
2017. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Én nem hallottam soha, hogy csak úgy minden ok nélkül megcsászározzák a kismamát.

Az más, hogy sok anyuka külön kéri a császármetszést, mert azt hiszik úgy könnyebb, és nem kell szenvedni. Na ennek már inkább voltam fültanúja is. Többször is. Ilyenkor kicsit több hálapénz fejében az orvosok el is vállalják, ha jó helyen kopogtatsz.


Baba-mama barát kórházban szültem, komplikációmentes terhességem volt. 36.héten kezdett el szivárogni a magzatvizem, és így vajúdtam 12 órán át. Oxitocint kaptam mert nem jöttek a fájások, majd epidurális érzéstelenítőt. Mielőtt éreztem volna, hogy jönnek a tolófájások, már bejött az orvosom, hogy megvizsgál, mert ha továbbra sincs változás (nem tágultam), akkor muszáj megcsászározni, mert ez nem jó így sem nekem, sem a babának. És aztán mintha ezt a kislányom is hallotta volna, rá 5 percre ki is bújt magától. Szerencsénkre minden rendben volt. 3 nap múlva mentünk mi is haza, mint a többi kismama, boldogan.

Tehát itt is, ebben a kórházban is inkább a természetes szülést helyezik előtérbe, és csak a legvégső esetben van császár.

2017. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Fogadott orvosnál előfordul, de az ügyeletes ráér, hidd el, és nem fogja veled megtárgyalni, mert nem vagy kompetens.
2017. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Ok nélkül nem császároznak. Az egy nagyműtét, több lehetőség van komplikációra, mint természetes szülés esetén.

Első gyerek természetes úton született. Senki se forszírozta a császárt, szóba se került. Minden rendben ment, bár jó nagy baba volt, a végén kicsit rásegített a doki is egy nyomásnál.

A második gyerek nem akart kibújni, lassult a szívhangja, nem tágultam, látszott, hogy ebből így gond lesz. A doki megmagyarázta (gyorsan), hogy miért kell császározni. Akkor ez nagyon ijesztő volt. De ő is makk egészséges és én is, más nem számít. Ilyenkor lehet sakkozni, hogy mennyire kellett vágni, mi lett volna, ha... De felesleges, mert sose derül ki.

Harmadik gyereknél se erőltette a doki a császárt, szóba került, hogy megpróbálom megszülni. De aztán megint közbeszólt a biológia.

Biztos, hogy orvostól és kórháztól is függ. De elég azt végiggondolni, hogy mit kockáztat az orvos.

2017. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Èn császárral szültem.(Volt rá orvosi indokom, de ugy is szerettem volna)

Bent voltam kb 3 hetet terhesen a korházban. Hát volt olyan anyuka aki konyorgott a csaszerert.. mert nem birta( vagyis ugy erezte nem birja tovabb) de nem vittek a műtőbe.

Nekem a dokim is a lelkemre kototte, hogy masoljam le tobb peldanyba hogy orvosi papirom van rola, hogy nem szulhetek siman.. es azt barmelyik orvosnak lobogtassam... nehogy ne keruljek idoben a mutobe( ameddig ő beér) vagyis ha nem ert volna be akkor megcsasziz más.


Volt meg egy csaj, aki nagyon szaszarral akart szulni. Kb egesz heten fuzte a dokit. Hagytak kb 2 orat vajudni es betoltak a mutobe. Szoval szerintem csak ugybol vagy siettsegbol nem mutenek.

Mikor nalam megindult a szules nagyon gyorsan betoltak a mutobe.. mert volt meg egy csaj, akinel kerdeses volt a szules kimenetele. En meg tuti csaszis voltam. Igy engem ki, őt toltak be. De ő mar vagy 10 oraja ott szenvedett. De meg mindig biztak az orvosok benne h. meglesz siman.

2017. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Saját tapasztalat: első császár tolófájásokkal, arctartás miatt. Másodikat választott orvosnál akartam szülni, közölte, hogy első miatt 38. (!!) héten császár. Másik orvost és kórházat választottam, 40+5-re szültem 4,5 óra alatt természetes úton!!
2017. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Anikó1985 ***** válasza:
100%
Szerintem ok nélkül, de legfőképp beleegyezés nélkül biztos nem császároznak. Nekem az első császár volt, a doki fogadott volt. Javasolta a császárt a fiam és az én érdekemben mert ő úgy látta jónak. Szerintem várhattam volna még, de ha másodszor is ez történne nem válsztanék másképp pedig nekem nagyon rossz élmény volt. Most eddig szülhetek természetes úton, de szinte minden doki kérdezi h. hogyan szeretném mert csak egy toll vonás ês császár lesz. Az biztos h. amennyire a szülésznők a császár ellen vannak annyira a dokik nem,nekik mindegy. Vagy a több pénz reményében vagy az idő hiány miatt szívesen vágnak.
2017. jún. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!