Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés lehetséges ?

Természetes szülés lehetséges ?

Figyelt kérdés
9 hónap múlva szülni fog a feleségem (még papíron nem, de addigra megházasodunk). Mindenképp azt szeretném, ha a gyerekünk a lehető legtermészetesebb módon születne. Mi nagyon környezet és életmód tudatosak vagyunk. Nem fogyasztunk semmi mesterségeset és igyekszünk nem modern életet élni. Azt akarom hogy a feleségem ne kapjon semmilyen gyógyszert, ne vessék alá vizsgálatoknak, ne legyen ultrahang a terhesség alatt, szülésnél ne kapjon fájdalomcsillapítót és oltások se legyenek. Tudom, hogy ezzel kapcsolatban elég elutasító a társadalom, de mi csak tisztán akarunk élni. Azt szererném kérdezni, hogy milyen jogi lehetőségek vannak erre (bábás otthonszülés, gyógyszer, oltás, műszerek, nélkül). Arra kérek mindenkit, hogy csak a kérdésre válaszoljon, és ne itt fejtse ki a véleményét! A válaszolóknak előre is köszönöm szépen!

#paleolit #füvesember #bába asszony #makulátlanság
2020. nov. 17. 05:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Uram isten. Ezt baromi gyorsan felejtsd el. Ilyen nincs,kotelezoek a terhesseg alatti vizsgalatok es a baba oltasai is. Szeretnel beteg babat nevelni egyebkent,vagy vegignezni ahogy fertozo betegsegben meghal ,ami ellen egyebkent van vedooltas. Komolyan vegiggondoltad ezt? Ne vallaljatok gyereket,komolyan. Vonjatok el az Alfold kozelere jurtaba,tanyara,ott lehet paleozni,de a babat ilyen hozzaallassal felejtsetek el,a gyermekvedelem nagy esellyes kiemelne a csaladbol amugy is. A felesegednek miert nem engednel fajdalomcsillapitast? Szereted nezni,hogy szenved?

A kerdesre pedig. Nincs lehetoseg ilyenre,szerintem egyik europai orszagban sem. Zarandokolj Afrikaba,ott a kutya nem fog szolni erte.

2020. nov. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Ez biztos valami kamu lehet, vagy a kérdező nem 100-as.

Létezik ilyen "férj" aki elnézné a felesége szenvedését?

Szegény feleséged, és főképp szegény gyerek. Inkább ne akarjatok gyereket.

Már a leírás alapján is, az a nő se normális aki hozzád menne..

A terhességet pedig néznie kell az orvosnak, ha tetszik neked, ha nem.

2020. nov. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Otthonszülésnek hívják ezt. 3-4 alap vizsgálatra akkor is el kell menni, totál gondozatlan szülést nem vállalnak a bábák se. A kötelező oltások pedig kötelezők, védelembe veszik a gyereket, ha megtagadod. Én nagy otthonszülés párti vagyok, de nem felelőtlenség párti, a te elképzelésed pedig az. A leírásod alapján viszont abban bízom, hogy a feleséged is csak a képzeletedben létezik.
2020. nov. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

A te elképzelésed nem fog működni. Ahogy a 3-as írja, otthonszülést csak akkor engendek/vállalnak, ha papírod van az alacsony kockázatú, gondozott terhességről, ennek viszont feltételei a vizsgálatok.


Az oltások kihagyása miatt pedig kiemelik a gyereket a családból, ott nincs apellata.


Amúgy szerintem kamu kérdès, de ha nem az, ne legyél màr legalább àlszent. Az internetet -és ezek szerint az áramot is - használod a nagy tudatosságodban, akkor pont a gyereked egészségével akarsz különcködni?

2020. nov. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

A leendő feleséged hogx vélekedik?


Amúgy nem releváns infó, hogy hàzasok vagytok-e vagy sem



A kettő( 3?) együtt nem megy.


Sajnos tulajdonképpen senki nem büntet meg, ha gondozatlan a terhesség, csak a felesègedet alázzák meg majd ès nem látják el rendesen/ bár hivatalosan nem szabadna megkülönböztetést alkalmazni/


Viszont otthon szülést sem vàllal senki, ha nincs gondozás és nincsenek meg a feltételek.


Eszközök ott is vannak, hiszen lehet komplikáció.


Természetesség ide vagy oda az életük gondolom fontosak.


Uh azért van, hogy kiszűrjék az esetleges rendellenességeket. Nem avtkoznak bele semmibe, teljesen “természetközeli”



Nekem totál termèszetes szülésem volt kórhàzban.

Gondozott terhesség mellett.

Nem kaptam csillapítót, ès egyéb szert sem.

Visszautasítottam, mert nem éreztem szükségét, ott az adott helyzetben sem.

(Császàr meg szerencsére nem kellett)

Nem felelek meg az otthon szülés feltételeinek, így fel sem merült, de amire ti készültők / vagy kigondoltàl/ az őrültség



Később a gyerek szempontjából komoly gondok adódnak az oltás hoánya,az orvosok elutasítása miatt.

2020. nov. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

"Létezik ilyen "férj" aki elnézné a felesége szenvedését?"



Hát én mondjuk 3 szülésnél is elnéztem, nem sok beleszólásom volt.


De a többi elég nagy marhaság.

2020. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Sok volt a TLC Vissza az amisok közé? :D
2020. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is kamu, a 9 hónap múlva szülő feleség most epp menstrual, és maximum csak reménykedhet, hogy ez lesz az a hónap, amikor 2 hét múlva megtermekenyül.
2020. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
A nem modern életbe beletartozik a net használat?
2020. nov. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

És a feleséged mit akar? Mert az szép és jó, hogy te itt elmondod, hogy mennyire nem szeretnéd, ha ő fájdalomcsillapítást kapna, de nem is te leszel ott, aki majd szenved.


Amúgy ahogy leírtad, úgy nem lehetséges. Az otthon szülésnek feltételei vannak, ha bábát hívtok, ő is el fogja várni a papírt az alacsony kockázatú terhességről, amit bizony megelőz 3-4 vizsgálat a terhesség alatt, és még akkor is jelen kell lennie neonatológusnak, aki ellátja a babát. Gondolom ez a nagy természetességbarátság nem írja felül a feleséged és a babád egészségének fontosságát. Ha mégis, akkor kezeltesd magad.


Amúgy nekem tökéletes természetes szülésem volt- kórházban. Maximálisan biztonságban voltam, békén hagyott mindenki, az orvos igazából csak a végén összevarrt, mert repedt a gát (nem volt gátmetszés), de amúgy alapvetően kettesben voltam végig a férjemmel, a szülésznő néha ránk nézett, hogy megvagyunk-e még és ennyi. Nem kaptam fájdalomcsillapítást, nem csináltak velem semmit. A terhesgondozás meg mindkettőnk érdeke volt, az ultrahangon nem csak hobbiból nézegetik a gyereket. Ha pl szívbetegen születik a baba, azt jó, ha már tudják előre a terhesgondozásnak hála, mert akkor más ellátást kap születése után, ami potenciálisan az életét mentheti meg. Ahogyan egyébként az se mindegy, hogy hogyan fekszik a baba- egyik barátnőmnél azért került sor császárra, mert nemhogy fenékkel előre volt, de az egyik lábacskája beékelődött a szülőcsatornába, a másik lába meg fent volt valahol a nyakánál, kvázi "spárgában" ült az anyaméhben. Ha így próbálja meg természetesen megszülni, nagy eséllyel mindketten meghalnak, de jobb esetben "csak" komoly fizikai sérüléseket szereznek. Szóval felelőtlenség lenne ezeket kihagyni. Igen, az őskorban is megszülettek a babák ultrahang nélkül, nagy is volt a csecsemőhalálozás és a szülésbe belehaló nők aránya. Szóval ezt erősen átgondolnám.


Van lehetőség arra, hogy otthon szüljön a feleséged, de csak kontrollált körülmények között. Van lehetőség arra, hogy csak a kötelező oltásokat adassátok be, de az ajánlottakat ne. De a kötelezőket muszáj, ha nem adod, az a gyerek veszélyeztetésének minősül és kiemelik a családból.


Ha meg abban bízol, hogy teherbe esik a feleséged, senkinek sem szól, nem tud az állam róla, hogy születik egy baba (nincs anyakönyveztetve sem utána), akkor meg lehet nézni, mi történik:


[link]

2020. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!