Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sürgősségi császár 7 éve,...

Sürgősségi császár 7 éve, erősen javasolt programozott császár most. Természetesen szülni császár után vagy programozott császár? Tapasztalatok? Javaslatok?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta a kockázat miatt egyáltalán nem javasolja, de ha szeretném megpróbálhatom a kiírt időpontig. Utána már tuti császároz. Azt is mondta, hogy ilyenkor nincs se oxi se epidurál, a császárseb repedés lehetősége miatt (éreznem kell, ha reped). Szóval fájdalomcsillapítás és gyorsítás nélkül lehet csak végigcsinálni. Sokat agyalok ezen, hogy mi legyen. A progamozott császártól nagyon tartok. A sürgősségimen nem hatott rendesen az érzéstelenítés és éreztem ahogy vágtak, szóval altatni kellett. Nem éber műtét volt. Most az lenne. Az éber dologtól tartok. És szeretném átélni a szülés élményét is. Az elsővel 12 órát vajúdtam és nem tágultam csak 2 ujjnyira, utána esett a szívhang és császár. Véleményekre vagyok kíváncsi, főleg aki végigcsinálta a másodikat (így vagy úgy), hogy szerintetek melyik a "jobb". 4 hónapom van még eldönteni. 20hkm. Köszönöm!

2020. szept. 5. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vállalnám a természetes szülést, mivel nem javasolták, a császártól pedig nem kell félni, jobb ha ébren csinálják, nem hiszem, hogy, megint gond lenne.
2020. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 4 éve volt sürgősségi császárom, szintén altatással, lepényleválás miatt.

A mostani terhességemnél már az elején mondta az orvosom, hogy nagyobb a valószínűsége a császárnak. Így én végig erre “hangolódtam”. 2 hét múlva császároz, már teljesen átszellemültem, nagyon várom. Nem mondom, izgulok én is nagyon, de úgy vagyok vele, hogy ez a mi érdekünk.

Ha az orvos nem javasolja a természetes szülést, akkor én nem vállalnám semmiképp.

Van még időd bőven felkészülni lelkileg.

2020. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg,ha nincs komolyabb indok,ami a természetes szülés ellen van, akkor próbáld meg,főleg ha már 7 év is eltelt a műtét után. Szeretik ijesztgetni az anyukákat... könnyebb bemenni nekik egy program császárra...a hegszétválás esélye elenyésző általában.Ajánlom neked, hogy keress rá Facebookon a császárvonal csoportra. Rengeteg hasznos információ van és sok hiteles statisztika a Vbacről,meg minden másról is. Én is császáros voltam és meg akarom próbálni természetes úton,majd,ha eljön az ideje.
2020. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
3. vàlaszolòval èrtek egyet.
2020. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy voltam vele, hogy ha megindul terminus előtt magától, akkor megpróbáljuk természetesen, ha nem, akkor programcsászár. Utóbbi lett, terminuson, egyáltalán nem bánom, kellemes élmény volt, kiszámítható.
2020. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Az elsővel indítottak toxémia miatt. 8.órában toltak a műtőbe mert elakadt kitolásnál és leesett a szívhang lányomnak,én is rosszul lettem.

34 hónap van a lányaim között, ennek ellenére a 2.nál fenyegető hegszétválás miatt toltak a műtőbe. Nekem akkor már 2 hete fájt a hegem menni alig bírtam. Alig 2mm tartott, miközben minden más összenőtt megcsavarodott.

Most decemberben lesz a 3.császárom. A hegem nem a legvastagabb. Ismét 34 hónap lesz 2 és 3 között. Hogy bírni fogjuk e vagy, hogy meddig a heggel az majd kiderül. Ez elvileg teljesen egyénfüggő.

Nekem is örök fájdalom, hogy nem engednek természetesen szülni, de ez most nem az én kényelmemről szól vagy az ábrándról. Az életünkről.

2020. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Én vbac szültem a másodikat, 13 hónappal az első után. 😊 Csodálatos élmény volt, én nem hagynám ki a helyedben.
2020. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

27 honap van az elso ketto kozott.

Az elsonel mar a kitolasnal vittek a mutobe,eleg gyorsan tagultam,nem eltem meg olyan hu de fajdalmasnak ahogy elore riogattak vele.

Sajnos a gyereken a zsinor tobbszor is rajt volt keresztul kasul igy nem tudott volna megszuletni siman.esett a szivhangja minden tolonal.

A masodiknal nagyon termeszetesre keszultem,az orvosommal egyutt.

8 napot tulhordtam,nem siettuk el a dolgot.vegul sajnos inditani kellett,burokrepesztes nem ment siman,nagyon ra volt simulva a fejere a burok,nem volt koztuk viz,nem tudta a doki megcsipni.ki kellett mozditani a fejet,hogy sikeruljon repeszteni.

Utana mar hiaba setaltam renduletlenul,az engedett 4-6 oras vajudas alatt nem sikerult ujra beilleszkednie igy vegul csaszar lett az is.

Ez az egy feltetele volt a xokimnak,hogy 4-6 ora alatt latvanyosan haladnunk kell,hogy mehessen siman.oxit is kaptam,de egyaltalan nem csinalt fajasokat(jo de csinalt,de nagyon enyheket).

A 3. A masodik utan 7 evvel szuletett,nala mar programban egyeztunk meg.

2020. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8# Nálunk is a zsínór miatt akadt el kitolásnál lányom. 😔


6# voltam.

2020. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

A hegszétválás az egyáltalán nem elenyésző komplikáció egyébként,hanem gyakori .

Ha az orvos nem javasolja ,akkor semmiképp nem szülnék természetes úton .

2020. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!