Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés lehetséges ?

Természetes szülés lehetséges ?

Figyelt kérdés
9 hónap múlva szülni fog a feleségem (még papíron nem, de addigra megházasodunk). Mindenképp azt szeretném, ha a gyerekünk a lehető legtermészetesebb módon születne. Mi nagyon környezet és életmód tudatosak vagyunk. Nem fogyasztunk semmi mesterségeset és igyekszünk nem modern életet élni. Azt akarom hogy a feleségem ne kapjon semmilyen gyógyszert, ne vessék alá vizsgálatoknak, ne legyen ultrahang a terhesség alatt, szülésnél ne kapjon fájdalomcsillapítót és oltások se legyenek. Tudom, hogy ezzel kapcsolatban elég elutasító a társadalom, de mi csak tisztán akarunk élni. Azt szererném kérdezni, hogy milyen jogi lehetőségek vannak erre (bábás otthonszülés, gyógyszer, oltás, műszerek, nélkül). Arra kérek mindenkit, hogy csak a kérdésre válaszoljon, és ne itt fejtse ki a véleményét! A válaszolóknak előre is köszönöm szépen!

#paleolit #füvesember #bába asszony #makulátlanság
2020. nov. 17. 05:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Először is, ha 12 hetes koráig nem lesz terhesség megállapítás és legalább egy ultrahang, akkor egyik bába se fogja elvállalni, mivel ez a baba veszélyeztetésének számít.

Ha nem megy el a kötelező vizsgálatokra, akkor nem fogják tudni, hogy a jogszabályban meghatározott feltételeknek megfelel-e, ez szintén kizárja az otthon szülésből.

A szülés után a gyereknek K-vitamint kell kapnia, nem véletlenül. 10-ből egy gyerek, aki nem kapja meg agyvérzést kaphat később.

Ha komplikációk lépnek fel a terhesség alatt (rossz az áramlás a köldökzsinórban...stb) akkor akár a baba is belehalhat, pedig egy egyszerű vizsgálattal, ezeket könnyen kilehet szűrni.

Az otthonszülésnek feltétele egy 37. héten történő súlybecslés, illetve a baba fekvése is fontos. Ha nem mentek ultrahangra, akkor szintén nem szülhet otthon.

Az oltások kötelezőek (ami opcionális azt nem kell beadatni), viszont ha gond lenne velük már rég kiderült volna mert már nagyon régóta kötelező mindegyik (kivéve a bárányhimlő elleni). Az oltások egy része pedig, nem kifejlesztett ellenanyag, hanem maga a legyengített kórokozó, tehát a szervezet ugyanúgy keresztül megy az ellenanyag “gyártásán”, mint ha a gyerek az oviba kapta volna el mástól, csak nem jár olyan durva tünetekkel.


Illetve a bábák is egy rakat műszerrel érkeznek (szike, kötszer, oxigénpalack...stb).


A felmerült kérdéseim:


Ha a gyereket lélegeztetni kell, akkor ne tegyék mert ahhoz kell az oxigén palack és maszk?

Ha a feleséged terhességi cukorbetegségben szenved, akkor az ki se derüljön egy egyszerű vérvételből?

Ha gátmetszésre van szüksége, inkább repedjen szét, minthogy valaki profin, és fájdalommentesen segítsen rajta?

Illetve akkor ne is varrják össze?

Ha koraszülött lesz a gyerek, akkor mit csináltok?

Ha inkubátorra van szüksége, akkor ennyi volt, és a gyerek legyen természetanyáé?


És tényleg csak egy utolsó kérdés

Normális vagy?


Üdv: egy két gyereket otthonszült anyuka, minden beavatkozás nélkül.

2020. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Keressetek fel egy bábapraxist, (pl.az Életfa bábabraxist) és ott elmondanak minden szükséges információt, és megbeszélitek, milyen lehetőségek vannak. Az, amit Te szeretnél, valószínűleg nem lehetséges legálisan.
2020. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12

Biztos nem vállalják el. Amit leírt az szembe megy a jogszabályban meghatározottaknak. Rengeteg feltétele van az otthonszülésnek, ha csak egy van aminek nem felel meg már nem szülhet otthon.

Nem valószínűleg nem lehetséges, hanem egyáltalán nem lehetséges.

2020. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
*meghatározottakkal
2020. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
#13 Én tudom, hogy nem fogják elvállalni, de nekünk úgyse hiszi el. Igazából én remélem, hogy ez a kérdés kamu.
2020. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

#15

Gyanúsan annak tűnik, mivel a paleolit egy táplálkozás fajta, és semmi köze a szüléshez. Ha csak nem ennyire “intelligens” a kérdező.

2020. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az eletforma mar felemesztette a kerdezo agyat. Mi az,hogy 9 honap mulva szul? Megis honnan veszed ezt? Tegnap dugtatok egyet,es mar erzitek a pici szivet verni?

Szeretned,hogy leheto legtermeszetesebben szulessen. Tehat,ha a baba eletbenmaradasahoz csak csaszarmetszes johet szoba, TE akkor sem engedelyezned, a lenyeg,hogy termeszetesen szulessen,az mellekes,hogy elve,vagy halva?

Az,hogy mit esztek,mit nem,hogyan eltek,az az en felfogasom szerint mellekes. A gyereketekrol lenne szo. En meg olyan eletet eltem, hogy imadtam enni, sajnos sok edesseget es hasonlot,viszont mikor megtudtam,hogy terhessegi cukorhoz nagyon kozel allok,lealltam,es kemenyen dietaztam,hogy a babamnak ne legyen baja. Vannak,akik cigiznek, ok is kepesek leszokni rola a babajukert. Te/Ti mit is teszel/tesztek meg erte? SEMMIT! A terhesgonozas nem azert van,hogy az embernek ne legyen jobb dolga,es megkeseritsek az eletet. Azert van,hogy a magzat fejlodeset nyomon kovessek, az esetleges betegsegeket kiszurjek, lehetseges komplikaciokat idoben felismerve ne essen baja sem a babanak,sem a mamanak. Azzal ugy amugy tisztaban vagytok,hogy a szules nem csak a babara,hanem anyara nezve sem feltetlen setagalopp. Akar o is belehalhat,ha nem kap egybol vert,vagy barmi baj tortenik.

Szulesnel egyebkent fajdalomcsillapitot (szerintem) nem adnak engedely/keres nelkul. Gatmetszest lehet,sajnos azt valoban szoktak neha kulonosebb ok nelkul,csak hogy hamarabb letudjak a szulest,de abba se halt bele senki meg. Ultrahang semmit nem art a babanak, ugyanugy,ahogy az 5G sem terjeszti a koronavirust... Aki ilyen,eljen jurtaban valahol egy szep kis mezon, ott aztan senki nem zargatja,es nem kell a mai modern vilag csunya kotelessegeinek alavetnie magat.

2020. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Na jellemző a válaszolók szellemi szintje tükrözi a tipikus magyar mentalitást. Szeretem, hogy mindenki mindent jobban tud nálunk. Egy-két érdemi válasz született, nekik köszönöm, bár annak is a fele kioktatás volt. A többiek meg csinálják csak tovább az okoskodást, nem véletlenül tart itt az ország! Érdekes módon az anyatermészetnek többmilliárd évig jó volt, hogy az embereket nem gépekkel és vegyianyagokkal születteti meg, de gondolom itt mindenki okosabb mint a teremtő.

Nem kérek több választ, úgy sem olvasom el. Akit érdekel az a döntésünk született, hogy a család jóbarátja, egy képzett ápoló és természetgyógyász fogja világra segíteni a kicsit, aki nem jajjveszékel, mint eggyesek hanem megtiszteltetésnek veszi hogy rágondoltunk. A feleségem pedig a legértékesebb táplálékokat fogja csak fogyasztani, így az anyatejben minden benne lesz, ami megóvja a gyerekünket. Az mindenesetre már borítékolható, hogy 5 éves korára értelmesebb lesz, mint a válaszadók többsége

2020. nov. 17. 17:15
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt borítékolhatod, hogy 5 évesen már biztos nem lesz nálatok.
2020. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Aha.

"Érdekes módon az anyatermészetnek többmilliárd évig jó volt, hogy az embereket nem gépekkel és vegyianyagokkal születteti meg"

Igen,es tisztaba vagy a halva szuletesek aranyaval? Az atlag eletkorokkal? Ha nem zavar,hogy a gyereked esetleg betegen, netan holtan szuletik,vagy kesobb mindenfele betegsege lesz, akkor tokeletes uton haladsz. Felelotlenseg. De egy ilyennek folosleges magyarazkodni. Minek van egyaltalan telefonod, szamitogeped? Menj vissza az oskokorba, keressetek egy barlangot,aztan teljes nyugalomban ugy elitek az eleteteket,ahogy jolesik.

2020. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!