Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel telnek a kórházi napok...

Mivel telnek a kórházi napok szülés után?

Figyelt kérdés
Első babát várom februárban. Hogy kell elképzelni a bent töltött 4-5 napot a kórházban? A 4-5 fős szobákban egész nap megy a nyüzsgés, babasírás? Lehet aludni este? Mi a napirend, van ébresztő? Mit csinálnak az anyukák egész nap?
2020. nov. 23. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én 4 fős szobában voltam, volt saját wc amit csak mi használtunk. Volt nyüzsi de mindenki igyekezett kulturált lenni és nem zavarni a másikat. A babák sírtak igen éjjel nappal de egyrészt tudod, hogy nem tudsz mit csinálni más babájának a sírásával, másrészt lehet, hogy fél óra múlva majd a tiéd zendít rá amit a többiek ugyanígy fognak hallgatni. A szobatársaim nagyon normálisak voltak, a tapasztaltabb anyukák segítettek illetve nekem volt olyan szerencsém, hogy ismerős került mellém pont akivel nagyon jól elvoltunk. Én este tök jól aludtam egyébként nagyrészt de én mondjuk ágyúdörgés mellett is elalszom. Reggel volt olyan vizsgálat ami miatt ébresztettek. Napközben javarészt szopizott a baba vagy vizsgálatra, fürdetni kellett vinnem, jöttek látogatók hozzánk, a férjem pedig bent volt kb végig amikor lehetett. Nekem teljesen kellemesen teltek a kórházi napok. Amikor tavaly 3 napot voltunk kórházban a 1,5 évesemmel az sokkal rosszabb volt.
2020. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom, hogy én hogyan voltam. Császároztak, reggel küldtek a pihenőszobából a többiekhez. Éjjel-nappal volt világítás, mert éjjel is fent voltunk a szoptatás, fájdalom, idegen hely stb. miatt nemigen aludtunk. Volta babák, akik sírósabbak voltak, az enyém szinte egész nap aludt, a hangát nem lehetett hallani. Az anyukák nem nagyon beszélgettek egymással, max egy-egy mondatot, telefont nyomkodtunk, olvastunk, szoptattunk. Hozzám gyakran jöttek segíteni, vagy nekem kellett kimenni, mert a babám nem akart szopni, nagyon béna is voltam, mindegy. A folyosó végén voltak a babamérlegek, minden etetés előtt-után le kellett mérni, és beírni egy füzetbe a súlyt. Napi egyszer fürdették, vizsgálták őket, mindig más miatt. Hallás, BCG oltás, ilyenek... Étkezés napi 3x volt megadott időpontban. Nálunk ahol én szültem, egy csecsemőrablási ügy miatt nem lehetett kimenni a babával a folyosóra, a rokonok, apuka csak ajtóüvegen keresztül nézhették a babát. Velünk lehetett a baba, de ha akartuk, éjjelre a csecsemős nővérekhez el lehetett tolni, vigyáztak rá. Ébresztő nemigen van, mert nálunk kötelezően 3 óránként kellett szoptatni a babát, az idő mint olyan, valahogy megszűnt.

Egész nap ezt csináltam: mellen a baba, gyakoroltunk, pelenkáztunk, mértünk, sétálgattunk (bexart tartással csoszogtunk) a folyosón.

Igazából ennyire emlékszem, ha valamit kihagytam, később írok :D

2020. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam meg terhesen 6 ágyasban,sajna ebből 4 roma... folyton bejártak hozzájuk sokan,férfiak is,ami igen zavaró volt..

Szülés után 2 ágyasban voltam,ott azért voltak szabályok ( napi 2x20 perc,max 2 látogató) plusz a szobatárssal megbeszélve,alkalmas-e ( pl.szoptatás miatt).

Mivel ez gyerekbarát kh,így a babók velünk voltak. Én nem aludtam semmit napokig, mert kevés tejem volt,állandóan cicin volt a fiam,hogy beindítsa. Igen,sírnak sokat, reggel fél 6-kor már jött a nővér ( vérvétel,tiszta ruha, stb).

Plusz én császáros voltam,a fájdalomtól se nagyon tudtam aludni,azt a keveset is csak ülve,mert fekvés/felkelés fájt,így úgy állítottam az ágyamat.

2020. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most covidban ha minden oké, 48 óra után elengednek. Aludni nem fogsz. Szülés után elárasztja a testedet az adrenalin. Akkor azért nem. Több ágyas szobában pedig mindig van gyerek, aki sír. Éjszaka ha te végeztél a saját gyerekeddel (szopi, pelenkázás, stb), akkor biztos lehetsz benne, hogy egy másik gyerek ébred, aztán a harmadik, és így tovább. Mi öten voltunk egy szobában. Három napig voltam, a gyerek vérképe nem volt jó. Mindig volt anyuka, aki annyira elaludt, hogy nem lehetett felébreszteni. Erre számíthatsz alvás fronton.
2020. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felújítás miatt mi 5-en voltunk egy 4 fős szobában. Szerintem a szobatársak a legtöbb ilyen helyzetben nagyon normálisak. Mindenki igyekszik kulturáltan és kedvesen, segítőkészen viselkedni. Elvégre ott mind "egy cipőben" jártok. Arra készülj fel, hogy aludni valószínűleg alig fogsz tudni. Ahol én szültem, a babák a kezdetektől az anyákkal vannak egy szobában. Mindent te csinálsz vele, a fürdetést kivéve, amit a csecsemős nővérek intéznek este. Legfőbb "programod": próbálod minél többször mellre tenni, és 2 óránként szoptatni a babát. Ha problémás a dolog, van súlymérés, és a védőnők is rád repülnek. Valaki babája mindig sír, éjszaka is. Én az ott töltött 5 napban minden éjjel csak max. 2-3 órát tudtam aludni. Ébresztőre nincs szükség. Úgyis fent vagyok minden éjszaka a szoptatás miatt. A nővérek meg már kora hajnalban jönnek-mennek. Ha másra nem, arra úgyis fel fogsz ébredni. Nekem nem volt kellemetlen élmény, de nem is egy felüdülés. Minden szobatársam normális volt, de olyan fáradt voltam, hogy nem volt erőm barátkozni. Szinte minden nap viszik a babákat valamilyen vizsgálatra. Vizit, az anyák étkezése fix időben van, a fürdetés is. Ennyi a "napirend".
2020. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En olyan szobába voltam, ahol nem voltak babák, mert PIC-en voltak a babáink. De a többi szobát ahogy láttam kb semmi különöset nem csináltak. Szoptattak, fejtek, olvasgattak, telefonáltak ilyenek. Egyáltalán nem volt este sok sírás, bár en vittem fuldugot. Nem tudtam, hogy a kisfiam lekerül, mivel nem volt koraszülött, úgy készültem, ha ő sír azt hallom fuldugoval is a többire meg nem vagyok kiváncsi.

A menetrend amúgy elég szigorú volt nalunk.

Hajnalban 5 előtt! keltettek lazmeressel. Lelőttek egy infra lazmerovel. Ha valakinek kellett akkor vert vettek vagy verhigitot szúrtak. Aztan 7-kor reggeli és ebed meg délben. Vizit 8-kor volt reggel és este 9-kor. Kötelezően ott kellett lenni. (Mi a reggelit kihagyhattuk szoptatasi idő miatt ha panasz volt azt az ügyeletes szulesznonek kellett jelezni és akkor visszajött a doki később)

En igazából tok jól éreztem bent magam. Jó fejek voltak a szobatarsak is. Egy hetet voltam bent.

Nekünk annyiból meg jobban be volt osztva az időnk, hogy szoptatasi időkre le kellett menni két emelettel lejjebb. 5-8-11-14-17-20 utána fejtunk és éjjelre vittünk le meg tejet a babáknak. Ez azt jelentette, hogy gyakorlatilag egész nap lent voltunk és csak kajára meg vizitre mentünk fel vagy ha jöttek látogatók. 8 után fürdés, fejes, le a Pic-re a tejjel és nagyjából éjfélkor agyba is kerültünk aztan jöttek 5-kor 😀

2020. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, cukik vagytok, hogy ilyen hosszan kifejtettétek. Érdekes látni, hogy ki hogyan élte meg a bent töltött napokat.
2020. nov. 23. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Ülsz kikapcsolod az agyadat és várod hogy végre hazamehess.

Első gyereknél egy agyas szobát fizettem, azt ki lehetett bírni, másodiknál nem volt rá lehetőség... Hát engem kikeszitett, hogy nulla intimitás, diszkréció másikra tekintettel leves...

2020. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4 éve Budapesten 2 ágyas szobába kerültünk a 3 napra. Első este a csecsemősöknél aludt a fiam (mert este született meg), utána végig velem volt. A szobatársam kora babával volt, de már a hazaengedés előtti napokban voltak, erős volt a pici. Szerencsés voltam, mert 1 napig voltunk együtt, utána csak a harmadik napon érkezett új lakó a szobába.


Reggel 6kor volt ébresztő, reggeli. Vizsgálni nem vizsgáltak, csak jöttek kb villanyt kapcsolni. Ha gondom volt, a nővér pulthoz mentem (lepedő csere pl). Ha kérdésem volt a csecsemősök felé, bementem hozzájuk. Az ajtót nem nagyon nyitották rám, csak étkezésekkor.

Fürdőszoba közös volt a szomszédos szobával, kényelmesen meg lehetett mosakodni.

Egy látogató se jöhetett be az osztályra, mert influenza szezon volt. Ablakon keresztül láthatták csak a babákat.

A 3 nap alatt igazából csak voltam, voltunk. Nem nagyon mozogtam semerre, néztem ki az ablakon, próbáltam megismerkedni a fiammal. Próbáltuk a szoptatást. Hamar elment az idő. Hazamenetel napján jött be egyedül orvos, aki megkérdezte minden oké-e, de varrat és más vizsgálat nélkül kiadta a hazaengedős papírt és pakolhattam.

2020. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Covid miatt 48órát kellett bent lenni nyáron. Három ágyas szobában voltam. Amint bekerültem a gyerekágyra betolták a babámat és nekem kellett ellátni. A folyosón volt mérleg és egy füzet, ebbe kellett írnia minden kismamának a baba etetés előtti és etetés utáni súlyát. Csak akkor engedtek haza, ha megette a 48óra végére a 60gr-t. Ez a vizsgálatok miatt kellett. Ha anyatejből nem tudott ennyit enni, kis tápszert lehetett adni neki.

Napközben a szobatársaktól lestem el, mit kell csinálni egy babával. A csecsemősök nem nagyon segítettek önként.(mondjuk kevesen voltak és sok baba volt)

2020. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!