Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy indult be a koraszülés?...

Hogy indult be a koraszülés? Volt előzménye?

Figyelt kérdés
29 hetes vagyok. Már 24 hetesen kellett infúzió, de az orvos szerint csak túlreagáltam. Nem is volt valami kedves... Ma megint érzem hogy kő kemény. Fekszem, már 4db magnéziumot bevettem, de még mindig keményedek. Minimális görcs is társul hozzá. A baba viszont rugdos.
2020. nov. 27. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvost
2020. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Többször volt nagyon erős görcsöm. Volt visszatartásom a 26 és 31.héten. Akkor a szülésznőm azt javasolta feküdjek be meleg vízbe,elfog lazítani.

Végül a 36.héten kezdett el újra görcsölni,akkor már nem működött a gyógyszer amit adtak a korábbiakra. A nevére nem emlékszem de egy bitang erős kis pirula volt amit kaptam,annyi hátránnyal hogy iszonyat módon leviszi a vérnyomást. Olyan voltam mint aki szipuzott. Ha kell megkeresem neked a leleteimen szerepel a neve.

Szivala 36.héten már nem adtak. Azt mondták hogy ha nem alakul fájássá akkor még nem akar megszületni a pici,de ha erősödik akkor szülünk.

Azaz nem tettek ellene hogy elmúljon,de azért se hogy gyorsuljon.

Végül szültünk.

2020. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Front van. Ma én is sokat keményedek jóslózok. Igaz én holnap töltöm a 36.hetet
2020. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A koraszülésem (26 hétre) előtt nem ment el nyákdugó, nem éreztem semmi furcsát, még jóslóim és keményedések sem voltak. A 3 héttel korábbi uh-n még minden rendben volt. Egyik reggel felkeltem és furcsán görcsölt a hasam ott lent. Mivel még nem volt időszerű a szülés...és mert az volt az első terhességem nem gondoltam, hogy a vajúdást érzem. Próbálkoztam magnéziummal, meg fájdalomcsillapítóval is de semmi nem használt. Aztán mire eljutottam az orvoshoz már 3 ujjnyira nyitva voltam, onnan azonnal a klinikára küldtek, infúzió stb... de nem használt semmi úgyhogy sürgősségi császár lett. Második terhességemből 3 hete született meg a babám...ott is a semmiből jöttek a fájások egyik este...persze számítottam már rá hisz időben voltunk (betöltött 39. héten jött) és már az első pár fájást felismertem és tudtam, hogy indul a buli
2020. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Remélem nem akar még kibújni az enyém :(

Fekve egész tűrhető, de lassan mennem kell a tesóért a suliba.

2020. nov. 27. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud menni más érte? Legalább ma,hátha holnapra javulsz.
2020. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi előjele nem volt, problémamentes volt (addig) a várandósságom. fertőzés (akkor még észrevétlen, tünetmentes) miatt lett koraszülés a vége, pont a 28. hétben. Vásároltunk épp, egy hipermarket közepén kezdett el folyni a magzatvizem igen erősen, egyik pillanatról a másikra, elsőre azt hittem bepisiltem. egy napig bírták még visszatartani infúzióval, addig kaptam a türdőérlelőt, de tovább nem tudták, megszületett 990 grammal, 3 hónapot volt PIC-en.
2020. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
#7 hol kaptal fertozest? Az kiderult? Nagy kuzdo a babad, 990g, le a kalappal!
2020. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nőgyógyászati fertőzés volt, egy a tüdőgyulladásért is felelős baktériumtörzset nyeltem be valahol (Streptococcus pneumoniae), de még nem volt tünetem, sosem fog kiderülni honnan. Ugyanazt az antibiotikumot kaptam a kórházban én is injekcióban, amit a fiam vénásan (a többi mellett), csak ugye rajta erősebben kijött, így elég sokáig szorult gépi lélegeztetésre, majd c-pap légzéstámogatásra, később is kapott még tüdőgyulladást bent kétszer sajnos, volt transzfúziója is többszőr, lézeres szemműtét, nem volt egyszerű menet. Már 10 éves múlt és makk egészséges, csak szemüveges a ROP miatt, de nem erős a dipotria, illetve volt némi idegrendszeri éretlenség eleinte, ez mára ADHD-ra szelidült, ez úgy tűnik marad is, de ha valaki nehézségként is éli meg, én borzasztó hálás vagyok érte, amiért "megúszta" ennyivel és ilyen szépen behozott minden lemaradást és idővel minden tényleges szervi betegséget kinőtt. Hát ennyi a történet. Statisztikailag az esetek 40 százalékában ismeretlen a koraszülés eredete, valós kiváltó oka, én a szepszist kapottak százalékát erősítem, ekkor ugye amint a fertőzés eléri a burkot, az megreped és beindul a koraszülés, ez azért is alattomos ugye, mert semmi előjele nincsen és védekezni sem elehet ellene, sem megelőzni. Elég valaki után beszállni a liftbe, vagy egy villamoson ülni valaki mellett, aki már hordozza, de maga sem beteg (lévén tüdőgyuszival annyira nem rohangálnak az emberek ugye) ezeket sajnos nem lehet kivédeni. Még csak "szenzonja" sem volt a baktériumnak, egy meleg, 30 fokos májusvégi napon történt, ergo a fertőzés sem sokkal előtte. Mondom, még semmi tünetem nem volt, csak már hordoztam a bakériumot, előtte volt ultrahang és vérvétel is nem sokkal, sehol nem jelentkezett még semmi. Én már konkrétan meg sem betegedtem, mert ugye a sürgősségi császár előtti labornál kiderült, hogy ez a kiváltó ok és megkaptam az antibiotikumot, mielőtt tüneteim lettek volna. A burkot viszont előbb elérte a fertőzés, a babám is már hordozta, éretlen tüdővel le is terítette szegénykémet rendesen. Mára minden oké, az a lényeg. Egészséges várandósságot mindenkinek, tényleg nincs fontosabb, akármilyen elcsépelt is, csak egészség legyen. Na, jó hosszúra sikerült, elnézést érte.
2020. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
En nagyon koszonom h leirtad mert eddig mindig arra gondoltam h akik fertozes miatt koraszultek azok mondjuk toban usztak nyaron vagy nyilvanos wcre ultek vagy sajat wcn felcsapott a viz es felkuszott a fertozes, vagy apu atadott valamit szex alatt, szoval kifejezetten hasznos volt a valaszod! Orulok h minden rendben a kisfiaddal es sajnalom ami tortent, tenyleg relative "olcson" megusztatok, bar ez gondolom sovany vigasz.
2020. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!