Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek indított szülése volt,...

Akinek indított szülése volt, leírná milyen volt? Hirtelen jöttek nagy fájások, vagy fokozatosan? Hány órát vajúdtatok és mennyi idő volt a kitolás?

Figyelt kérdés
2020. dec. 3. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem történt semmi, pedig nyomatták az oxit, sajnos császár lett a vége.
2020. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Hosszú volt, és császármetszéssel végződött.
2020. dec. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Hétfői napon indítottak oxitocinnal (nyitva volt egy ujjnyira már akkor a méhszáj). 3 órát vajúdtam nagyon enyhe fájásokkal, el is folyt a magzatvíz, de tovább nem jutottam. Befektettek az osztályra. Másnap újra oxitocin (hajnali 6-kor) és burokrepesztés (mert a dokim gyanította, hogy nem lent repedt meg előző nap a burok és ezért nem történt semmi). Utána egy szűk órával jöttek a durva fájások, lekötötték az oxitocint és 9.05-kor megszületett a kisfiam hüvelyi úton pici gátmetszéssel. A kitolás ebből kb 20 perc volt. A burokrepesztés csak kellemetlen volt, a többi pedig fájt persze, mint bármelyik más szülés.
2020. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Burkot repesztettek és kb 15 perc múlva elkezdődtek a fájások, egyből erősek jöttek. Kaptam kis oxit is, gyorsan egybefüggő fájásaim lettek. Kb 1,5 órát vajúdtam és 20 perc volt a kitolás.
2020. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Géllel indítottak reggel. 10 percre rá már fájdogált az alhasam. Rendszertelen fájásaim voltak végig onnantól. Amikor már úgy éreztem, kb 5 percenként, azt mondták, még nem. Azt hittem, rosszabb nem is lehetne. Aztán még durvább lett, hányingerem is lett. Mondták, hogy még nem tágulok, ne nyomjak. Pár percre rá már székelési ingeem lett. Újra megnéztek, 3 ujjnyi.... utána gyorsan ment minden. Szétrepedtem.

7 óra volt a gél felhelyezésétől a lányom születéséig.

2020. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is gellel inditottak reggel 10korul, rendszeres ketperces fajasaim lettek tole 14orara, mikozben semmit nem tagultam es a fajasok kozti ido is megnott, 5 majd 7percesek. 15korul burkot repesztettek, oxitocint kaptam, fajasokat nem mertem, azt kertek h maszkaljak a folyoson. Ejfel elott par perccel szuletett, kitolas 2 nyomas volt.
2020. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Este 8-ra kellett bemennem a kórházba, a férjem 10-ig lehetett bent, addig berendezkedtünk a szülőszobába. 10-kor felhelyeztek egy ballont, szinte alig éreztem, nagyon kicsit fájt majd elküldtek aludni. Éjfél fele ilyen 5 perces gyenge fájások jöttek, szóltam az ügyeletesnek, kaptam egy nospa szurit, elmúltak én meg megpróbáltam elaludni. 6-kor keltett a szülésznőm, kivették a ballont ami addigra 5 centire (félútig) kitágított fájdalom nélkül majd egy fél óra múlva burkot repesztettek ez szintén nem fájt, és addigra a férjem is megérkezett vissza. 10-ig ezután nem történt semmi, ekkor kaptam oxitocint és el is indultak 5 majd 3 percenként a fájások itt még kaptam nospa szurit megint de az lófütty volt, déltől már 2 percenként jöttek, az utolsó 2 óra a tolófájások előtt pedig egybefüggő volt, ki is esett kb minden de arra emlékszem, hogy kaptam közben gélt is, epidurált végül nem kértem mert az orvosom azt mondta, hogy akkor el fog húzódni. 3-kor azt mondták végül, hogy lehet nyomni, 3:25-kor született meg végül a baba gátvédelemmel, egy karcolásom sem lett, ezután kaptunk 2 óra aranyórát a férjemmel. Végig az ágyon feküdtem egyébként és szorongattam a támlát, semmi más nem esett jól, háton feküdtem akkor is amikor kibújt a baba.
2020. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Este 23. 00 körül raktak fel ballont, teljesen zárt voltam.


Reggelre semmi nem történt, éjszaka görcsöltem.


Reggel 8 körül esett ki végül, miután kikototték az ágyhoz :D ( 2cm tagulast jelent kB)


Utana beöntés, oxis infúzió...

Elkezdtek jönni a fajasok, de nem volt vészes.

Úgy emlékszem 11 körül burok repesztés.


Aztán egyre durvább fajasok 13.00tól kB.

Annyira nem néztem az időt, én nagyon akartam, hogy sikerüljön, csak magamra figyeltem és koncentráltam, így nem emlékszem pontos részletekre.


Kitolas nem tűnt hosszúnak. Talán 10 tolas volt és mondjuk 30 perc.


16.13kor megszületett :)))

2020. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan, az első 1,5 órában semmi nem történt, rá 2,5 órára kint volt.

Gőzöm sincs mennyi volt a vajúdás és a kitolás, csak arra tudtam gondolni, hogy mennyire haza akarok menni!

2020. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző este feltettek egy ballont, amitől menzeszszerű görcseim lettek. Éjfél körül kiesett, de nem tágultam semmit. Másnap reggel elkezdték adagolni az oxitocint. Egész délután 4-ig csak olyan ímmel-ámmal fájdogált, hol jobban, hol kevésbé. Burkot repesztettek, és akkor már elég viharos fájásaim lettek, először a férjem masszírozta a derekam, amíg a labdán rugóztam és dőlt belőlem a magzatvíz. Aztán hányingerem lett, hánytam is. Kaptam edát, nem éreztem a lábamat, így zuhanyoztam. Nem akartam tágulni sehogy. Nagyon fáztam. A fájások alatt forognom kellett, hogy lejjebb jöjjön a baba. Kaptam 7 körül egy lórúgás fájdalomcsillapító szurit, attól majdnem elaludtam, hallucináltam. Folyamatosan jött az aneszteziológus és adagolta az érzéstelenítőt. A vége felé az ágyba kapaszkodva vártam a fájásokat, borzalmas volt, volt egy kényelmes póz, amiben pihentem, de ki kellett egyenesednem, hogy jobban lefelé tudjon csúszni a gyerek, nyíljon a méhszáj. Aztán jött valami főorvos, aki megállapította, hogy már teljesen kitágultam, nem értette, miért nem fektettek még le kitolni a gyereket. Szóval pózt váltottunk, jött pár orvostanhallgató megnézni az eseményeket, persze korábban megkérdezték, lehet-e, és aki tényleg olyan kitartó volt, hogy végig ott maradt, azt nagy szeretettel üdvözöltem :D Kb 3-4 fájás alatt kint volt a gyerek, az egyik tanonc csinálta az első közös fotónkat :) Maga a szülés tehát rémes volt, soha olyan rosszul nem voltam talán, de az orvos, egy szülésznő, 2 nővér volt ott, hogy támogasson, plusz a férjem. Még a takarítónő is be-bekukkantott, hogy hogy vagyunk, mi a helyzet, és mindenki gratulált, hogy végigcsináltam rendesen, nem volt szükség császárra. Fél 10-re lett meg a babánk. Nagy volt a gátmetszés, összevarrtak. Nagyon véreztem, nagyon legyengültem. Hoztak enni, de egy falat alig ment le a torkomon. Alig bírtam elmenni az ágyamig. Utána az ügyeletes szülésznő hozott nekem még enni- és innivalót, és szinte rámparancsolt, hogy fogyasszam el az egészet (kb 10 szelet kenyér vastagon megvajazva, felvágottal, sajttal, plusz 1 liter tea, és utána megint hozott egy kondérral), mert ha nem, akkor jaj nekem! :D De olyan anyukásan mondta. Aztán hajnalban behozta a babát, és én megkérdeztem, hogy "most mit csináljak vele?" :'D

Jaj, hát nehéz volt. Legalább fél tudtam rá készülni. Bár nem éreztem azt, hogy ideje van kibújnia, csak már rossz volt a szívhangja, és aztán burokrepesztésnél kiderült,hogy belekakilt a magzatvízbe, szóval ráérzett a dokim, aki egy nagyon fiatal nő volt egyébként. Inkább ez, minthogy felvágjanak. Nagyon hálás vagyok azért, hogy hagyták végigcsinálni.

2020. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!