Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pozitiv streptococcus teszt....

Pozitiv streptococcus teszt. Eleg az intravenas kezeles?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok es sajnos pozitiv lett a kenetem, viszont az orvosom nem irt fel antibiotikumot. Azt mondta,szuleskor jelezzem ezt,es egybol kapok infuzion ra kezelest. Az eleg lesz? Ha hamarabb kibujik a baba,mint "hatna" a gyogyszer? Mas is volt ezzel igy? Illetve ez mitol alakulhatott ki? Elkaptam valahogy/valahol? Parom is elkaphatja/elkaphatta tolem?
2020. dec. 7. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IV-s kezelés elég drasztikus.

Élj vele.

2020. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen nem adnak rá antibiotikumot szules előtt mert makacs kis dög, simán visszajön addigra. Elég az intravénás. Ha expressz jönne a gyermek és nincs idő neked beadni, ő is kap majd.
2020. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! 😊
2020. dec. 7. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem csináltak ilyen kenet vizsgálatot 2 éve. De mikor mentem szülni kérdezték volt e ilyen vizsgálatom, mondtam hogy nem. Igy kaptam vénásan valami antibiotikumot. Szülés után a babát figyelték hogy van e olyan tünete ami erre a fertőzésre utal, vérkép ki mutatta nála. Igy 5 napig antibiotikumot kapott. Utánna jöhettünk haza. / minden kisbabát figyeltek aki anyukájának nem volt ilyen vizsgálata./
2020. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt kenet. Nem is vizsgált meg a dokim egész terhesség alatt.

Mivel a szülés vége császár lett, még azt sem tudom, hogy így adtak-e antibiotikumot... De szerintem nem.


Amúgy ezek a bacik bennünk vannak. Nem elkapod valahonnan. Az, hogy elkezd-e szaporodni, sokmindenen múlik.

2020. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5 csaszarnal úgy tudom, nem kell. Mert a huvelyen áthaladva fertozodnek.
2020. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A második szülésemnél volt pozitív a teszt. Se előtte, se most utána, a harmadiknál nem.

Amire figyelj, hogy idejében indulj el, amikor beindul a szülés, mert intravénásan kapsz rá gyógyszert, és annak idő kell. Nekem a második baba extra gyorsan kibújt, így nem volt idő rá, hogy hasson a gyógyszer, ezért a baba is kapott két napig.

Az a gond ezzel (semmi baja nem lett egyébként), hogy így nem tud annyit kint lenni veled rooming-in, mert kapja a gyógyszert. Nekem ez volt benne a rossz. Végül le is tesztelték, negatív lett, utána adták ki hozzám véglegesen.

2020. dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem negatív teszt mellett lett fertőzött a lányom. PIC, CPAP lélegeztetés, antibiotikum. 12 napot volt bent a kórházban.

A kicsiknél intravénás antibiotikumot kaptam, kivéve legutóbb, amikor 1 óra alatt megszültem. Vagyis kaptam AB-ot, de 15 perc alatt nem jut el a babához. A fiam nem kapott gyógyszert, nekem kellett figyelnem a légzését, hogy nincs-e sugárban hányás (agyhártyagyulladás jele, amit a GBS okozhat), ők pulzoximéterrel nézték 3 óránként, hogy rendben van-e. Most lesz 2 éves, egészséges.

Egyébként tényleg felesleges kezelni szülés előtt, mert lehet, hogy keddre kikezelik, aztán csütörtökön megint ott van a baktérium. A császár sem véd, néha a magzatburkon is átjut, nem csak a szülőcsatornában fertőz.

2020. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!