Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus B pozitív anyák...

Streptococcus B pozitív anyák császározása?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz szemészeti problémák miatt, viszont a napokban derült ki, hogy fertőzött vagyok a Streptococcus B baktériummal.


Nagyon féltem a babámat, akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, megírná, hogy a kórházban milyen eljárást kapott? Nekem csak annyit mondtak, ne aggódjak, majd a császár előtt kapok antibiotikumot, ami átmegy a babának

is. Ez elég lenne?


Azt olvastam, hogy ha megfertőzödik a baba, akár a születése után pár nappal, vagy 1-2 héttel is jöhet elő nagyon súlyos tünet (agyhártyagyulladás, nehézlégzés stb.).


Azoknál a nőknél, akiknél kimutatták, hogy fertőzöttek, a szülés követően azonnal szűrik a babát?


Köszönöm.



2017. szept. 29. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább hüvelyi szülésnél fordul elő, hogy a baba elkapja, mert a fertőzés a hüvelyben van.

Az antibiotikum miatt nem lesz gond egyébként. De szoktak vért venni a babától és ha gyulladást mutat, akkor adnak még antibiotikumot.

2017. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja ez a fertőzés a hüvelyi szülésnél veszélyes a babára. Te kapsz antibiotikumot, és születés után megvizsgáljuk a babát, és ha kell egyből kap antibiotikumot. Nem olyan veszélyes,mint amilyennek hangzik, inkább akkor veszélyes ha nem veszik észre. Én pl a külföldön lakom és itt nem szűrnek rá.
2017. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy szobatársamnak is programcsászárja volt már nem tudom miért, de Neki is volt streptococcusa. A baba megkapta, de kapott szülés után antibiotikumot, 1 nappal később mentek emiatt haza, hogy megfigyeljék, de kutya baja nem volt, nagyon édes kisfiú volt:).
2017. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Azért ijedtem meg, mert azt olvastam, hogy ettől a baktériumtól akár koraszülött is lehet a baba, tehát már a méhben is megfertőződhet.
2017. szept. 29. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!