Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinek beindul oxitocitol...

123466 kérdése:

Mindenkinek beindul oxitocitol a szules? Nem lenne jobb ilyen nagy babaval csaszarozni?

Figyelt kérdés
40+4napos vagyok tegnap bekellett fekudjek mert keves a magzaz vizem es tegbap mertek a babat 4kg 40dkg. Adtak tegnap meherlelo tabletatt gorcsoltem tole de ennyi. Ma semmit nem adnak holnap megint a tabletatt utana ha az se oxitocin. Bar a varkonyi dr ur azt mondta igy netki csaszar lesz a vege de ez nem biztos.
2020. dec. 8. 14:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek indul be. Sógornőm kapottt méherlelőt, burkot repesztettek, oxit kapott és egy ujjnyira sem tágult. Sürgősségi csaszár lett belőle. Én 6 órás enyhe vajúdás után (3 ujjnyira voltam kitágulva) kaptam oxit, de csak "rutinból". Kb 5 perc alatt "beütött" és olyan fájasokat csinált, hogy azt hittem ott halok meg. Még a doki és a szülésznő is meglepődött, hogy ilyen hamar hatott. 1 óra múlva meglett a baba. Szóval az oxi sem mindenkinél működik ugy úgy. Őszintén ekkora babánál én örülnék a császárnak, bár ez is embere válogatja. Egyik szobatársam simán megszülte a 4 és fél kilós babáját termeszetesen.
2020. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kedved megkockáztatni egy 17-30 órás vajjudast szerintem beszélj vele hogy akkor legyen császár
2020. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tágultam tőle, császár lett. Pedig vajúdtam tőle 11 órát bazi nagy fájásokkal.. Azt mondta a doki, hogy nem tágultam semmit.


Otthon éjfélkor elfolyt az összes magzatvizem. Másnap délelőtt 11:40-kor császár lett.

2020. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Én 4200 grammos babát szültem természetesen, 40+3 napra. Ballonnal akartak indítani, de aztán “magától” indult. A szülésznő vizsgálat címen kézzel tágította a méhszájam, soha semmi nem fájt még annyira, a kitolás sem. Ma már biztosan nem engedném. Ettől elment a nyákdugó majd burokrepesztés. Reggel 6-ra mentem be a kórházba és 13-kor megszületett a babám. Nagyon fájdalmas volt a vajúdás, a kitolás nem volt annyira vészes, viszont a válla elakadt egy pillanatra a mérete miatt, de szerencsére összedolgozva az orvossal sikerült végül gond nélkül megszülnöm. De láttam az orvoson, hogy azért rendesen leizzadt az idegtől. Ez Mo-on volt. Most Németországban várom a második babám, itt 4300 g a protokoll határ az orvosomnál, afelett császároz mindenképp. Lélekben készülök erre is, mert szintén fiam lesz és a többedik babák elméletben nagyobbak az elsőszülöttnél. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek és ha végül császár lesz, az sem katasztrófa :)
2020. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én tágultam fájások nélkül, nekem jó volt.
2020. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

Off: nekem azert inditottak mert vegig oriasbabat vartak 2 uh gep szerint,ezert 38+6napon kaptam mehszajerlelot, majd burokrepesztes, oxi es 3680g-al szuletett a lanyom termeszetes uton, viszont amiatt h nem spontan indult, az egesz procedura a zseletol szamitva 13ora volt (korabbi szuleseim 4 orasak).


Ha meg ennek tetejebe csaszart kertem volna elore, mondvan h ugysem birom kinyomni, iszonyat ideges lettem volna a sulya kiderulese utan. Ne higgyetek vakon az uh gepeknek.

2020. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%
Az fel sem merül egyikotokben sem hogy a testetek akkora gyereket növeszt amit majd megtudtok szülni? Miért nem biztok a testekben és a természetben?
2020. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7-es, gondolom még nem hallottál a makroszomiáról és okairól. Nem állok le veled erről veszekedni, mert ekkora baromságot csak az tud mondani aki nem ért hozzá. Mióta létezik az emberiség azóta halnak bele nők a szülésbe, többek között azért is mert túl nagyra nő a magzat. A császármetszést valóban használják feleslegesen, amit én is ellenzek, de vannak olyan okok amik indokolják és az anya és a baba életét mentik meg. Ilyen a makroszómia is, amikor az anya testéhez képest túl nagy a baba. Ilyenkor lehet kockáztatni esetleges vállelakadást és ennek következtében oxigénhiányt, sőt a baba halálát is, de nagyon nem érdemes. (-egy antropológus)
2020. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Aza gond nagyon felek . Elso baba . Es felek nagyon siman szulni
2020. dec. 8. 17:14
 10/29 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj az orvosoddal a félelmeidről, ne szégyelj semmit elmondani neki, mert egy nagy baba természetes megszüléséhez különösképpen szükséges az anya lelki jelenléte is, mert igenis nehezebb feladat. Beszéltél már erről vele? Mi az álláspontja?
2020. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!