Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülészem kért írásos...

A szülészem kért írásos papírt szemorvostol, hogy nincs akadálya termeszetes szulesnek. Ehhez milyen vizsgalat kell?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a szuleszem biztosra akar menni, mivel elég magas dioptriam van mindkét szememen; én nem tudok róla, hogy a retinám állapotával bármi baj lenne; gyerek korom óta rossz a szemem. Azt mondta, meg kell szereznem egy írásos papírt a retinám állapotáról. Az lenne a kérdésem, hogy ezt bárhol megcsinálják nekem (pl SZTK-ban is?) ez egy sima szemfenék vizsgalat lesz?

Azt mondta, ha rossz az eredmény, akkor nagy valószínűséggel sajnos császárra kell készülni.



2020. dec. 9. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármelyik szemészeten, de úgyis időpontot kell kérned és megmondják.
2020. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol megcsinálják és pupilla tágítás kell, hogy biztosan lássák nem lesz e gond, egyébként a magas dioptria önmagában sokat nem jelent
2020. dec. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bàrmelyik szemèszeten, szemfenékvizsgálat lesz..
2020. dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. dec. 9. 07:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
SZTK is megcsinálják. Kérj időpontot, és nem a dioptria a lényeg, hanem a szemfeneked :)
2020. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a nőgyógyászom adott beutalót. Minusz 5 mindkét szemem. Tágítottak is. A papírra azt irták, " kíméletes szülés" ajánlott. :D

Ami azt jelenti,ne nyomjanak tele oxitocinnal és csukott szemmel toljak..

Végül csm lett,de más okból, faros maradt a baba.

Nővérem pl 2 gyereket szült természetesen,szintén minusz 5.

Ismerősömnek minusz 8as,vizsgálták is és neki csak csm.volt engedve.

2020. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekkel nekem is adott beutalót a nőgyógyászat szemészetre. Időpont nélkül fogadtak, mivel kismama voltam és időponttal legalább félévet várni kellett volna. De magánorvos is megcsinálja. És igen, nem a dioptria számít. Én -6-os szemmel szültem a lányomat. Most is természetes úton fogok, ha más nem jön közbe.
2020. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
-13 es -5 szemmel tokeletes a szemfenekem allapota,igy nem akadaly ;)
2020. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is SZTK szemész adott papírt.


Bár nekem nem kérte a dokim, "önrszorgalomból" mentem.


A szemész csodálkozott is, majd elmagyarazta, hogy igazából a szülés közben retina leválásra annyi az esély, mint ha séta közben válna le.

Persze megvizsgált ettől függetlenül és adott papírt :)


-5 és - 5,5 a szemem

2020. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
8 vagyok, nekem is ezt mondta,esetleg ha korabban mutottek volna,vagy serult volna a szemem,akkor LEHETNE problema,de ez nagyon ritkasag. Pedig annyian riogattak,hogy -13 szemmel fixen csaszar lesz😅 oke,meg nem szultunk meg, 2 het mulva esedekes, nyilvan lehet csaszar a vege,de szemem miatt tuti nem.
2020. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!