Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel lehet felkészülni a...

Mivel lehet felkészülni a szülésre? Testi lelki bármilyen felkészülésre gondolok.

Figyelt kérdés

Első terhességemkor gát olajoztunk a férjemmel a 36 hét után, ittam a málna levél teát, de ennek ellenére gátmetszéses elhúzódó szülésem volt nehéz tágulással.

Ti mivel készítitek fel magatokat a szülésre? Vitamin, lélek erősítő könyv-videó, olajak, teák, bármi? Milyen javaslatokról hallottatok?


Szeretném ha a második szülés jobban menne, mert az elsővel meggyűltek a bajaim. Pl méhsüllyedés, nem tudatos traumatikus élmények amik befolyásolják a szexuális érzelmeim, stb.



2020. dec. 12. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket a kártyákat szeretem.

[link]

Emellett a terhesség alatti meditációban hiszek. A szülés részletes elképzelése, a tágulás vizualizalasa fejben és a babával való kapcsolódás, a vele való hangos, vagy belső kommunikáció, már a terhesség alatt és szülés közben.

2020. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Hát intimtorna!! Én ezt mindig elmondom, nagyon fontos. Terhesség előtt, közben, után is csináltam. Szülés után 2 nappal Már óvatosan nyomtam.

Jóga, sport. Speciális csípő és medencenyitó gyakorlatok. Tudom,hogy mindenki elnéző a kismamákkal, de én nem helyeslem a zabálást meg a kritikátlan hízást. Már tudod jól, hogy a szülés bazi megterhelő és kemény állóképességét kíván.

Meditáció, pozitív mantrák, ellazulás, imagináció. Ha traumás volt az első szülés egy pszichológus, rájönni volt e lelki oka az elakadásnak ( tágultál e stb), viszonyod a nőiséggel, anyukáddal. Bízni magadban és megismerni a vajúdás és szülés lehetőséges lefolyásait ( Noll Andrea Nandu Vajúdástámigatás mindenkinek című könyve és a Ina May Útmutató szüléshez.)

Keresni egy nagyon jó szülésznőt, akiben bízol és egy dúlát!

Sok sikert!

2020. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek a kártyák tuti szuperek lehetnek! Ilyenkor sajnálom, hogy nem szülök már többet.🥰 első voltam
2020. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugy indultam neki a 2. szülésnek, hogy oké, olyan lesz mint az első. Ez van. 6 óra kőkemény vajudás,gátmetszéssel, sok vérvesztéssel. Az orvosom mindig azzal nyugtatott hogy a 2. szülés jobb lesz, könnyebben fogok tágulni. És igaza lett. 3 órát vajudtam csak, és ez sem volt olyan szenvedés mint az első. Ebben az is segitett hogy tudtam mire számitsak, fel voltam készülve, elfogadtam és nem féltem.
2020. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kismamajógára jártam a második babámnál. Meditáltunk, felvettük a kapcsolatot a babával. Minden nap elkézeltem a legideálisabb szülést a fejemben és lejátszottam.

45 perc alatt született meg simán a babám mindenféle beavatkozás nélkül.

A szülés utáni képeim olyanok, mintha csak kaptam volna egy babát, olyan kisimult voltam.

A harmadik gyereknél is ezt csináltam. Az is hasonlóképpen nagyon könnyű szülés volt.

Málnalevélteát ittam én is, meg homeopátiás bogyókat is szedtem.

2021. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos most semmi csoportosulás nincs a közelben a Covid miatt, pedig jó lett volna egy szoptatási tanácsadó csoportba is elmenni, meg ilyenek, de senki nem kockáztat.. :( Online meg kevesen nyitottak ilyen lehetőséget.

Kismama jóga is biztos jót tenne.. :(

2021. jan. 4. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!