Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lelkileg felkészü...

Hogyan lehet lelkileg felkészülni a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
Ha nem nézzük az anyagiakat, meg van a stabil párkapcsolat. Egy ember, lelkileg, fejben hogyan tud erre felkészülni? A felelősségre, a változásra, az új életre.

2020. febr. 18. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy... Én nagyon készültem. Rengeteg könyvet elolvastam, tervezgettünk, 1 évig nem jött össze, közben egy babát elveszítettünk 7 hetesen.

Felkészültem mindenre, tudtam, hogy rohadt nehéz lesz, beszélgettem több nemrég szült ismerőssel. Nem is ért semmi meglepetésként, viszont a felelősség úgy szakadt rám, hogy teljesen maga alá temetett. Az első 3 hónapban depresszióval is küzdöttem. Gyászoltam a régi életemet, nehezen fogadtam a felelősséget és a fáradtságot. Aztán szépen megszoktam, idővel elkezdtem magam anyának érezni. Ebbe csak időközben tanul bele az ember sztem

2020. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyeertek az első válaszolóval. Én is sokat olvasgattam, munkám miatt rengeteget foglalkoztam gyerekekkel, 2 egészen 10-12 evesekig mégis mikor anya lettem befordultam. Nagy volt a nyomás a változás de szép lassan elfogattam hogy anya vagyok. Idő kérdése, felkeszulhetsz akárhogy mikor benne vagy a sűrűjében akkor nehéz de vannak könnyebb periódusok és nehezebbek is.
2020. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam valahol, hogy anyává válni olyan érzés, mintha bekötött szemmel belelöknének egy szakadékba. Abszolút egyetértek. Szerintem se lehet rá felkészülni, mert fogalmad nincs hogy ez mivel jár, amíg nem vagy benne. Az elején a túlélésre játszottam, hosszú hónapok teltek el mire magamra találtam újra.
2020. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!