Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok nekem a székesfehérvár...

Írnátok nekem a székesfehérvári kórházról aki ott szült? Még van 4hónapom, de érdekel, hogy miként működnek a dolgok, mit kell vinni a babának stb. Nincs fogadott dokim, hogy bánnak majd velem? Bejöhet apuka is?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat! Minden érdekel!!!
2010. aug. 12. 14:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Egészen attól a perctől érdekel a dolog, mikor becsöngetünk a szülészetre! :)
2010. aug. 12. 14:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, csak fogok hamarosan, de tudom ajánlani a szülőszoba-látogatást! Minden szerdán van elvileg délután 14 órától, de érdemes 13:45-re odamenni. A szülészet-nőgyógyászat épületében az I. emeletre kell felmenni, ott meglátod kiírva, hogy "szülőszobák". Előtte van egy várakozó rész székekkel, jobb és bal oldalról pedig nyílik a gyermekágyas rész és a terhespatológia.

Egy szülésznő csinálja a szülőszobák bemutatását, ami kb. 3/4 óra. Ezután a gyermekágyas részt is bemutatják kicsit. Lehet bátran kérdezni, kedvesek, segítőkészek a szülésznők. Ha esetleg még nem voltál, akkor szerintem érdemes élni a lehetőséggel.

2010. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszike! És, hogy működik ez a szülőszoba látogatás, csak úgy oda lehet menni? Mert nekem a védőnő erről még nem beszélt. :( Nem kell időpont vagy valami? Te voltál már? Milyen érzés? Nem szültek éppen, vagy mi van ha pont akkor szül valaki mikor szülőszoba látogatás van? Bocs a sok kérdés miatt. :)
2010. aug. 12. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Még én se szültem, de már megjártam a szülőszobát. Most 33 hét 3 napnál járok és a 28. héten beindult a szülés. Mondjuk nekem van fogadott orvosom és szerencse ő volt bent akkor pont. Csütörtökön hajnali egykor 10 perces fájásokkal mentünk be. A szülőszobáknál kellett csengetni. Ott felvettek és megnézett az orvos. Szerencsére csak a külső méhszáj nyilt meg a belső nem és magzatvíz sem folyt el, így vissza tudták tartani infuzióval.Egész éjjel a szülőszobán voltam. Amúgy nagyon barátságos és tiszta szép környezet. Szülni nemsokára fogok és akkor majd írok neked bővebben is ha gondolod. Irhatsz e-mail címet is és akkor oda megírom részletesen majd. Zsu
2010. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Igen, oda lehet menni nyugodtan, a neveden és a születési dátumodon kívül mást nem fog kérni a szülésznő. Ezeket felírja egy füzetbe és ennyi. Nem kértek sem kiskönyvet, sem egyebet. Nem kell időpont, mivel minden szerdán 14 órától van és mikor én voltam, akkor is majdnem húszan voltunk, mehetnek a leendő apukák is nyugodtan. Az egész "társaság" egyszerre ment be, a szülésznő volt az "idegenvezető" :) Kaptunk odabent köpenyt és védőpapucsot, nagyon figyelnek a higiéniára.

Én már voltam, nagyon jó volt, hogy elmentem, mégis láttam, hova fogok kerülni, milyenek a körülmények, milyen az eszközfelszereltség, az ellátottság, stb...

Több szülőszoba is van, és ahol éppen szülés folyik, oda értelemszerűen nem lehet bemenni. Amikor én voltam, éppen 1 szülés volt folyamatban.

A szülőszobákból egyet mutattak meg részletesen, mivel a többi gyakorlatilag teljesen ugyanúgy néz ki.

2010. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ott szültem kétszer is, 2,5 éve, meg fél éve.

Első alkalommal nagyon pozitív élmény volt, mindenki nagyon kedves volt. A babákat is elvitték éjjel, hogy tudjunk aludni. Apuka bent lehet a szülésnél.

Második alkalommal már érezhető volt a válság, mert babaruhán kívül mást nem adtak, mindent neked kell vinni a babának. A dokik rendesek egyébként, arra senki nem panaszkodott, de a csecsemősnővérek most kiakasztottak. A kisbabám most is természetesen nonstop ordított, hiába vittem be éjjel a csecsemősökhöz, hogy segítsenek elaltatni, azt mondták, ez nem az ő dolguk. A 3 nap alatt aludtam vagy 4 órát, mert ha nem az enyém, akkor a szobatársam babája ordított. Na, meg amin végképp kiakadtam: rengeteg vért vesztettem, fel sem bírtam kelni, de félóránkét letolt valaki, hogy miért nincs a bőröndöm a szekrényben, miért nem pakolok el magam után. Meg nem igaz, hogy nem tudok elmenni zuhanyozni, több mint 1 napja megszültem már. Én nem akartam felkelni, mert az első szülésem után jól el is ájultam a zuhanyzóban. A vérnyomásom 80/40 volt, de semmit nem adtak rá, csak szidtak, hogy miért hagyom el magam.

Szóval attól függ, mikor ki van beosztva, mert vannak azért nagyon bunkók is. De a szülőszobán mindenki rendes volt, amiatt ne izgulj.

2010. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!