Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit éreztetek, mikor megláttát...

Mit éreztetek, mikor megláttátok a babátokat először?

Figyelt kérdés
Sírtatok, vagy akkor még nem? Néztem amit ma belinkelt az egyik hozzászoló a Kandász kérdésre, és szégyen nem szégyen, csak úgy potyogtak a könnyeim, pedig nem vagyok sírós tipus. Viszont azt vettem észre, hogy az anyukák, nem sírtak, amikor a kezükbe adták a picit.
2008. dec. 1. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én tegnapra voltam kiírva,de eddig még semmi sem történt,én tuti elsírom magam,ha meglátom a babámat:),alig várom,hogy lássam!

41 hetes kismami

2008. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem,elaltattak és utánna kb.csak 3órára hözták a babát.Gyönyörű érzés volt őt látni,de addig nem volt az igazi,ameddig nem hozták szopizni.Amugy a világ legjobb érzése 1 kisbaba.
2008. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én csak annyit tudtam mondani, hogy gyönyörű, jaj de kis szép és aranyos. Ő meg csak pislogott rám a mellkasomon fekve én meg csak öleltem :) Sírtam kicsit.


Az a link engem is érdekelne a Kandászos. Hol van? melyik kérdésnél? már bocsi hogy kérdezek a kérdésedbe, de nagyon érdekelne! Írja meg valaki!! légyszi.

köszi.

6 hós kisfiú anyukája

2008. dec. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, ay én hozzászólásomat is olvastad-e... Én voltam az otthonszülős... Én bezzeg zokogtam. És ez szerintem azért is van így, mert a kórház személytelen, rideg körülményei és az irányított szülés elfojtja az érzelmeket...

Én sírtam és nevettem egyszerre, öleltem a lányomat és olyan eufórikus boldogságban volt részem, amit soha máskor nem tapasztaltam.

Ha kórházban szülsz, ne engedd, hogy akár egy pillanatra is elvigyék a picidet. Nagyon nagy szüksége van rád, te pedig így élheted át életed legnagyobb csodáját. Az a pillanat a tiétek, egy életen át elkísér és a pici baba, aki ráadásul nem is tudja, mi történik vele (te legalább igen) ugyan mit érezhet, amikor kikerül - valószínűleg számára is fájdalmas, vagy legalábbis kellemetlen dolog a születés maga - egy ijesztő, hideg és ismeretlen világba, ahol azonnal idegen, durva kezek rángatják, leszívják, mosdatják, bebugzolálják, kiabálnak a feje fölött.... :-( A te ölelő karod, a tested melege, a már ismerős szívdobogásod kell neki, semmi más!

2008. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok, megtaláltam a linket :) megnézem őket.

hiába szültem már, de érdekelnek ezek a dolgok :)

2008. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval ellentétben én kórházban szültem.Egyáltalán nem volt rideg és személytelen, és még biztonságban is voltunk!A világ legjobb érzése amikor, ahogy kibújik egyből rádrakják,tisztán bennem van még az érzés amikor megsimogattam először a meleg nedves kis pihe puha bőrét.És bizony sirtam is.Igy utólag már hiányzik is ez az érzés:)ja viszont egyáltalán nem láttam szépnek kellett egy pár óra hogy megváltozzon a véleményem:)

Minden jót 3 hós anyuka

2008. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem mikor szülés után rögtön a mellkasomra tették, nagyon meglepődtem, olyan furcsa érzés volt, semmihez sem hasonlítható. De nagyon aranyos volt, mindjárt elhallgatott mert megnyugtatta a szívhangom. Aztán meg nevettem is mert a párom poénkodott, hogy nem is olyan csúnya meg piszkos, mint ahogy képeken láttunk újszülötteket.

Ott akkor inkább megkönnyebbülést éreztem, egyeltalán nem kellett sírnom, de azóta is ha eszembe jut a babám megszületése, kijönnek a könnyeim.

7hetes baba anyukája.

2008. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem bizony potyogtak a könnyeim mikor 1x a mellkasomra rakták a kisfiam!!!Azt az érzést nem tudom szavakba önteni-nagyon megható bensőséges szeretettel teli érzés fogott el,még most is könnyes lesz a szemem ha csak rá gondolok
2008. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sírtam amikor megláttam a gyerekeim.A mellkasomra tették őket és Én csak azt néztem először,hogy meg van-e mindenük,megfelelő-e a szinük,jó-e a légzésük.Sajna ez szakmai ártalom.Csak akkor sírtam el magam amikor a férjem is a kezébe vette Őket/apás szülések voltak/,na az Ő büszke szempillantását,és testtartását soha nem fogom elfelejteni,ahogy elősször megérinthette Őket!"Szerelmes" azóta is mind a kettőbe!!
2008. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon meghatódtam azoktól, amiket írtatok. Nagyon várom már, hogy átéljem, most jöttem a nődokimtól, legkésőbb pénteken a karomban lesz a kisfiam, addig vár a megindítással. Sok boldogságot mindenkinek a babához!
2008. dec. 1. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!