Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják azok az...

Miért gondolják azok az anyák, akik hüvelyi úton szültek, hogy "jobbak" azoknál az anyukáknál, akik császárral hozták világra a babáikat?

Figyelt kérdés

Annyi utálatot és előítéletet kapnak sok helyen azok az anyukák, akik valamilyen okból kifolyólag nem hüvelyi úton szültek. Nem értem, hogy miért lenne valaki kevésbé vag egyáltalán nem "anya" mert császárral szült. Vannak olyan esetek, ahol elkerülhetetlen, mert az anya és/vagy a gyerek is veszélybe kerülne vagy akár életét is vesztheti.

Sokaknál tapasztalom az alaptalan "felsőbbrendűség" érzetét csak azért, mert ők nem császárral szültek. Véleményem szerint nem lesz senki sem földanya, mert hüvelyi úton szült és nem lesz sem jobb, sem rosszabb ember és anya a szülési mód miatt, mint egy császáros anyuka. Mindkét módnak megvannak a maga nehézségei, egyik sem leányálom és megvan a maguk okozta szenvedés és fájdalom mögöttük.

Jelen álláspont szerint nem tervezek szülni több okból kifolyólag sem, csak érdekel ki miért és mi alapon ítélkezik mások felett.

Köszönöm előre is a kulturált és normális válaszokat!



2020. dec. 21. 20:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
73%

Szia

Én 3 gyereket szültem simán, semmi pénzért nem választanám a császárt(ha választáson múlna). Nem azon múlik ki milyen anya, hogyan szül, aki örökbe fogad ő is anya, sőt lehet jobb anya mint az aki potyogtatja a gyerekeket. Aki azt gondolja attól szuper mert simán szült ő dolga, de 12 óra alatt megszültem utána már 2 óra múlva futhatok addig a császáros lehet még 1 hónap múlva is szenved.

Bocsi ha hosszú lett😁😁

2020. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Ugyan ezena véleményen vagyok én is. Az anyaság szerintem nem a hüvelyi úton szülésben merül ki. Az milyen "anya" ennyi erővel, aki megszüli természetes úton és elhanyagolja, beadja otthonba, veszélezteti stb.? Lehet csak én tapasztalom ezeket a keserű kommenteket cikkek alatt, viszont elkeserít mennyien ítélkeznek semmi joggal.
2020. dec. 21. 20:38
 3/49 anonim ***** válasza:
91%
Császáros voltam,majdnem meghaltunk(én 2 nap intenzív,gyerek 1 nap). Én úgy vagyok ezzel,ha én nem ítélkezem a hüvelyi úton szült nők felett.(Miért tenném egyáltalán?.) Akkor ők is legyenek tisztelettel felém. Egyébként meg mindkettő volt. Első császár második hüvelyi. Ég és föld volt a kettő. Hüvelyi úton sokkal könnyebb volt és hamarabb is gyógyultam. Akik elítélik a császáros szülést azzal kipróbáltatnám, hogy mennyire könnyű meg egyszerű...persze még kiveszik... utána meg pokol hetekig,aki rosszul jár,mert begyullad stb.,annak meg hónapokig. Mindkét oldalon álltam, szerintem sokkal könnyebb kinyomni egy gyereket.
2020. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
79%
Mert ezzel nyugtatják magukat a szenvedéseikért.
2020. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
65%
Mert egybites ostoba tyúkok. Nem kell velük foglalkozni. Nekik ez a legnagyobb dolog, amit elértek, hogy kipréselhettek a hüvelyükön egy produktumot.
2020. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Ez a gondolat miért merült fel benned? Szerintem egyik "anya" sem gondolja magát többnek, vagy másabbnak a szülés mivolta miatt. Tudod, anya csak egy van!

2020. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán egyik anya honnan tudja hogyan szült a másik?

Nem gyakorin hanem az életben.

Mármint játszótéren meg ilyen helyeken a menstruációs ciklusomról sem csevegek senkivel, nem hiszem h a hüvelyemről bárkivel fogok.

Ez pont olyan magánügy, minthogy van-e aranyerem.

Nem nagyon tudom elképzelni, hogy random odajön hozzám valaki és megkérdezi, hogy hogyan szültem 😨

2020. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

#6

Helló! Azért, mert egyik csopotban, amiben benne vagyok egy cikket osztott meg valaki, ahol azt taglalták, hogy evolúciós fordulást okoz a császározás. Mivel régebben meghaltak azok, akik "túl szűk" medence csonttal rendelkeztek és nem adták így tovább a génjeiket, ami szűkebb medence csontozatot eredményez majd.

Na hát, érdekes volt a cikk, de írták is benne, hogy nem lesz ebből az, hogy csak császárral tudnak majd a nők szülni x száz év múlva. Viszont a komment szekció alpári volt valahol. Sokan elkezdtek ítélkezni és lenézni másokat. Gondoltam kiderítem miért és mi jogon is teszik ezt egyesek. Mivel sokan nyilatkoztak arról is, hogy nekik nem volt választás a császár, akkor is válaszoltak a kommentre, hogy ez attól még kevesebb, mint egy hüvelyi szülés.

Valahol pedig azt is olvastam, hogy egyesek szerint a gyerek fogyatékos (???) lesz a császározás miatt. Egyik ismerősöm 4 gyereket szült hüvelyi úton és még büszkén ki is állítja, hogy egyiknél sme kért érzéstelenítőt. A negyediknél muszáj volt, mert nagyon nagy komplikáció volt, de az is akarata ellenére nagyjából. És idáig nem is lenne baj, de akkor kibújt a gondolat, hogy ő lenézi a császárosokat, SŐT még azokat is, akik "orrba-szájba" érvéstelenítőznek. Szerinte "meg kell szenvedni" egy gyerekért, hogy megérje. Nekem ez volt a legsutyerákabb gondolat, ami a szülés témában elém jött.

2020. dec. 21. 21:02
 9/49 anonim ***** válasza:
69%

#7 Pedig de! Egy tök idegen anyukával beszélgettem a játszón, mikor nekem szegezte a kérdést h "és te is olyan sokat vajjúdtál? “

Na ő tipikus az az anyuka volt, akinek valóban a legnagyobb érdeme az életben h kitolt egy babát a hüvelyén. A beszélgetés nem lett hosszú, mikor rákezdett a" de jó neked, h a könnyebbik úton szültél, mert én 600ezer órát szenvedtem" stb

Én se hittem volna h van ilyen. Pedig.....

2020. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
45%

Mert annyi az agyuk. Nekem császár volt, ráadásul saját kérésre és egyáltalán nem gondolom, hogy kevesebb lennék, mint aki a nagy "anyaság" nevében cafatokra repesztette magát, azt is vagy három napig, premier plánban apuka előtt. Nevelek én olyan gyereket, olyan mély kötődéssel, mint ők, akik amúgy ezt a marh anagy okosságot általában a "játszón" osztogatják.


Az ilyen igazi anyák nagy része pont az amúgy, aki utána külön szobába vágja a pulyát, hogy hadd szokja, a nevelést meg letudja a telefon meg a bébikomp. De legalább jól megszenvedte a dolgot :D és még a tigriscsíkjai is bizonyítják, hogy így kell ezt csinálni vagy sehogy :D :D :D . Ja, meg az igazi anyukának "anyateste" van és nem "éhezteti" magát szülés után-szóval nem áll meg az ilyen a sima szülés propagálásánál, hanem igyekszik tökélyre fejleszteni az agybajt.

2020. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!