Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki direkt császárra...

Van olyan aki direkt császárral akarta/akarja szülni a babáját?

Figyelt kérdés
Sokszor azt látom, hogy kicsit lenézik azt aki így szeretné. Meg lehet beszélni ezt az orvosoddal?

2020. okt. 14. 13:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Jó pénzért esetleg.


Amúgy nem lenézést, én szültem és sokszor eszembe jutott az utolsó két órában a császár, szóval megértem... De regeneráció szempontjából jobb az anyának és a babának is, így orvosszakmailag hátrányos kérésre császározni.

2020. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon elvileg nem lehet kérni, külföldön egyik barátnőm császárt kért, megcsinálták neki.
2020. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Igen meg kell beszélni az orvossal. Jó pénzért biztos van aki vállalja. Máskülönben csak indolokt esetben csinálják. Hiszen ez egy nagy hasi műtét.

Igen lenézik azt aki ezt AKARJA. Miért? Mert úgy állítják be mintha ez könnyebb lenne. Pedig egyáltalán nem könnyű. Csak nem vajúdni kell hanem napokig vagy akár hetekig lábadozni a műtétből. Egyénfüggő. Sőt szövődménye is lehet ami egy életre megmarad. Vagy épp befolyásolhat egy második terhességet, teherbe esést.

2020. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Persze, hogy van szép számmal ilyen. Van pl instaanyu is aki nyíltan vállalja, hogy programcsászárt kért. Szerintem a szülés módja, szoptatás stb miatt csak a nagyon primitív ember néz le mást akinek ezek életének legnagyobb teljesítményei.

Gátvédelmes szülésem volt az elsőnél és a másodiknál erősen gondolkodom egy programcsászáron, mert engem megnyugtat, ha valami kiszámítható. Én magánkórházban fogok szülni majd és ott szabad választás kérdése de szerintem fogadott orvossal is meg lehet beszélni, hogy találjon egy indokot a császárra csak kérdés, hogy erre hajlandó-e és ha igen akkor minek fejében.

2020. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem az első babám császáros volt és nem volt annyira durva élmény, így legszívesebben most a másodikat is így szülném. Az orvos magától is ezen gondolkozik, mivel csak 2 év telt.


Mindig is féltem a természetes szüléstől. Valószínűleg azért, mert anyukám sokszor elmesélte, mennyit szenvedett szülés alatt és a végén oxigénhiánnyal születtem, az sem volt biztos, hogy szellemileg ép leszek. Ilyen szempontból biztonságosabbnak érzem a műtétet.

2020. okt. 14. 13:58
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha a második császárod, akkor kérned sem kell, szinte automatikus. HA valaki pvn akar szülni császár után, akkor kell dokit keresnie.
2020. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Derjaderja ***** válasza:
90%

Nekem hasonló mint az 5-nek. Előző császár lett (sikertelen indítással), és most is sokáig akartam a hüvelyit.

De cukorbeteg lettem, egyelőre harántfekszik a babám, plusz az előzővel beszívtuk, hogy a terminus idejére nem osztották be a párom, de túlhordtam, és akkor már ugye nem lehetett áttenni a beosztást, meg nyilván azt se tudtuk, mikorra kellene, szóval pénteken volt a császár, hétfőn hazajöttünk, szerdán es szombaton ment is 24 órába dolgozni (csüt és vasárnap meg ugye aludt délelőtt), nem vagyok puha jószág, de egy pár közös napnak örültem volna.

Most megint beosztáskérést kéne leadni és most picit jólesne ha tudnàm, hogy tuti ikszedikén szülök.

De ha befordul irányba akkor beletörődöm.

2020. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Derjaderja ***** válasza:
85%

Amúgy én is félek a hüvelyi szüléstől, magam miatt (gátseb, hólyagsérv) és a baba miatt is (oxigénhiány).

A császárom nem volt egy nagy ügy, jó emlékem van róla. (Kivéve pár olyan kórhazi dolgot, ami nem emiatt volt rossz).

2020. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

En kulfoldon elek, itt valaszthato. Jovohonapban jon a baba, es a programozott csaszar melett dontottunk.

Nekem megnyugtatobb hogy tudom mikor tortenik, nem kell stresszelnem magam hogy mikor indul be a szules stb. Valaki nem stresszel emiatt, en igen mert 45 percnyire van a korhaz, parom ejjszakai muszakba dolgozik. Szamomra ez megnyugtatobb.

Persze tudom hogy attol fuggetlenul megindulhat elobb, de megis szervezetteben erzem igy. De ezt ember valogatja.

Ilyen merteku hasu mutetem mar volt korabban azzal kapcsolatban nem volt semmi rossz elmenyem, a labadozas alatt sem, igy en a mutettol nem felek.

Mivel tobb babat majd nem szeretnenk igy a csaszar metszes ezzen resze sem mervado nalunk, viszont akik nagy csaladot szeretnenek a csaszarmetszesel azt hiszem kontrolalt hogy mennyi lehet.

2020. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ja és meg annyi, hogy nincs kire bízzam a 21 hónapos kislányunkata szüléskor csak a páromra. Vészhelyzetben több szomszéd is segít az tuti, 1-2 órara amíg az uram hazaér a munkából, de egy tervezett császárnál ez az 1-2 óra pont arra lenne jó, hogy bejöhessen velem.
2020. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!